Stran 13 od 14 PrvaPrva ... 391011121314 ZadnjiZadnji
Rezultati 121 do 130 od 134

Tema: omejitev odstrela divjih prašičev

  1. #121
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Baje, da odkupovalec zelo malo plača za divjačino, dobro, da sploh kej dobi.

    Lovca, ki preprodaja divjačino lahko doleti visoka kazen, še posebno, če bi prišlo do kake okužbe ljudi.

  2. #122
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Pri nas je cena 1,6 eur. Ali dražje, odvisno od klase. Skratka imamo isto ceno kot pogodbeni odkupovalec. To da ga prodajajo dražje je logično, ker ga kupi s kožo vret, naprej pa samo meso. Sam ga ne prodajam, ga pa največ poleg lastne porabe razšenkam "lačni" žlahti in prijateljem. Res pa je, da vsak kos dam pregledati na veterino, da ne bi bilo slučajno kake nevšečnosti. A še kdo kaj šenkuje tukaj? Menim da je tega največ
    Last edited by aron; 10. April 2013 at 14:05.

  3. #123

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Baje, da odkupovalec zelo malo plača za divjačino, dobro, da sploh kej dobi.

    Lovca, ki preprodaja divjačino lahko doleti visoka kazen, še posebno, če bi prišlo do kake okužbe ljudi.
    Najprej prvi stavek.
    "Baje" mora imeti voznika z posebnim vozilom, ki dnevno prevozi pol slovenije. Včasih pride tudi po 1 kos. Potem to pregleda veterinar, ki ga on plača. Potem plača še davek državi.
    Lovec pa ne plača veterinarja niti davka niti prevoza. Kako ima po tvoji logiki ta lovec potem nižjo ceno divjačine.
    In drugo. Ja lahko ga doleti kazen. Kateri inšpektor pa bo prišel domov. Mora imeti utemeljen sum in policijsko spremstvo, ta pa nalog za hišno preiskavo. Pa kupca z vrečko in računom notri.
    Ja, najlažje je z prstom na druge kazati, če smo sami nesposobni. Kar pišimo in delajmo še tako naprej. Bomo kmalu pritegnili pozornost kakšnih dacarjev.

  4. #124

    Privzeto

    Kaj se pa šteje za lastno uporabo LD oz. kmeta, ko ni potreben žig uradnega veterinarja?!
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  5. #125

    Privzeto

    Na predavanju je veterinarski inšpektor pojasnil, da je LD v zakonu izenačena z kmeti (velja isti zakon). Člani LD so torej upravičeni do divjačine po predhodnem pregedu pooblaščene osebe. Veterinarski pregled ni potreben, kot ni potreben kmetu ki prašiče, drobnico ali manjše živali uporabi doma.
    Divjačino pa lahko LD proda tudi za javno uporabo (gostilne) vendar mora seznaniti kupca, da je potreben še veterinarski pregled.
    Uradno bi morala LD ki organizira javno veselico divjačino za golaž dati v pregled veterinarju. Za svoje člane pa to ni potrebno (lastna uporaba).
    Last edited by alojz1; 10. April 2013 at 20:14.

  6. #126
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Vse to drži.
    Naša LD raje proda pujsa članu po 2,5 E kot pa firmi za 80 cent. Kakšne stroške imajo oni ni naša stvar. Nas zanimajo samo odkupne cene. Cene imajo take, ker v slo ni konkurence. Poglej cene divjačine v Mercatorju.
    Narobe je to, da se divjačina podarja ali prodaja brez pregleda. Ko bo kaj narobe bo spet vik in krik...
    Last edited by detel; 11. April 2013 at 08:03.

  7. #127

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Vse to drži.
    Naša LD raje proda pujsa članu po 2,5 E kot pa firmi za 80 cent. Ne piši neumnosti
    Narobe je to, da se divjačina podarja ali prodaja brez pregleda. Ko bo kaj narobe bo spet vik in krik...
    Ne piši neumnosti.
    Kateri odkupovalec pa ima ceno 08€ ?????
    In drugo. V zakonu piše, da je potreben pregled pooblaščene osebe in pregledni list. Kaj misliš, da je ta oseba v LD brez veze? Veloko lažje in prej odkrije vsak sum bolezni. Takrat se kos napoti k veterinarju. Vse ostale pa veterinarji le vizuelno pogledajo. In štemplajo.
    Ja res me zanima kaj si ti predstavljaš pod Veterinarski pregled. Pelji enkrat kos k njemu. Bo pogledal v prtljažnik in napisal list. Še za trihinozo opravijo test le, če poveš, da boš delal salame.

  8. #128
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ja seveda. Pa še protikorupcijsko dodaj zraven.
    Če nimate člena kjer piše, da je preprodajanje prepovedano, ga pa napišite!!!
    Tudi protikorupcijska me nebi motila.

    Lahko napišeš v pravila, da je prepovedana preprodaja, kako boš pa to nadzoroval?
    Kateri inšpektor pa bo prišel domov. Mora imeti utemeljen sum in policijsko spremstvo, ta pa nalog za hišno preiskavo. Pa kupca z vrečko in računom notri.
    Ja, najlažje je z prstom na druge kazati, če smo sami nesposobni. Kar pišimo in delajmo še tako naprej. Bomo kmalu pritegnili pozornost kakšnih dacarjev.
    Menim, da je bolj prav, da izvajanje oz. kršenje zakonodaje nadzirajo za to pristojni organi in da se lovci ne gremo sami nekih detektivov, ker za to nimamo pristojnost oz. jih imamo precej manj kot za to pristojni. Tudi v LD je potrebno kršitev dokazati in ne ukrepati na podlagi govoric in insinuacij. Pa se mi zdi , da te stvari lahko z lahkoto prepustimo za to postavljenim in se sami rajši ukvarjamo s stvarimi, za katere smo "poklicani" (ker nam še izvajanje taga močno škripa) in se obenem tako izognemo oz v manjši meri vplivamo na slabe medsebojne odnose znotraj LD.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  9. #129

    Privzeto

    Mugo. Daleč naokoli ne poznam nobene LD kjer bi bil odkup problem.
    Ugotovili smo, da je "članska cena" tisto, kar ljudi vleče v odkup in posledično preprodajanje. To pa tudi jaz obsojam.
    Sedaj pa pozornost preusmerjaš na organe nadzora.
    Nobenega nadzora nebo treba če se odpravi "članska cena".

  10. #130
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Ni bil moj namen preusmerjanje pozornosti. Le povedati sem hotel, da sem močno proti prilaščanju pooblastil in sankcioniranju na podlagi "rekla-kazala" znotraj LD.
    Tudi jaz sem proti preprodajanju. Članska cena, ki bi bila nižja od uradne cene odkupovalca res stimulira preprodajo. Če LD že ima nižjo člansko ceno, bi jo jaz omejil, recimo na en kod posamezne vrste divjadi na uplenitelja letno. Ostalo pa po uradni ceni.
    Pri nas smo nekaj časa imeli člansko ceno višjo od uradne. To se mi pa tudi zdi neumnost (razen če bi bil problem preprodajanja tako velik in bi se ga na tak način preprečevalo).
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

Stran 13 od 14 PrvaPrva ... 391011121314 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •