Stran 6 od 7 PrvaPrva ... 234567 ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 69

Tema: širokokotni daljnogled

  1. #51
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Moravška dolina
    Prispevki
    448

    Privzeto

    https://www.optics-trade.eu/si/strel...-1-5-8x24.html se tega poglej
    Jz sem zadovoljen z njim (kriz 4a s piko)

  2. #52

    Privzeto

    Vixen in Delta so delani v isti tovarni na Japonskem. Kot tudi DDoptics, Bushnell Elite... Zato so si ti daljnogledi nemalokrat podobni ali pa so po videzu in karakteristikah takorekoč enaki, razlika je le v imenu firme ter ceni, glede na renome firme.

  3. #53

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Vixen in Delta so delani v isti tovarni na Japonskem. Kot tudi DDoptics, Bushnell Elite... Zato so si ti daljnogledi nemalokrat podobni ali pa so po videzu in karakteristikah takorekoč enaki, razlika je le v imenu firme ter ceni, glede na renome firme.
    V tej oceni se ne strinja. Zanimivo za pogledat



  4. #54
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Moravška dolina
    Prispevki
    448

  5. #55

    Privzeto

    Jaz imam naročen Delta 1-4×24. Daljnogled je že na pogled identičen Vixnu 1-4×24, pa še kakšnemu iz tiste tovarne. Kot tudi novejši Delta 1-5.8×24 in Vixen 1-6×24. Povečava 5.8 je bolj marketinške narave, da daljnogled izstopa od konkurentov.
    Nova dva imata sicer večjo končno povečavo, ampak tiste nekaj več končne povečave zame ne upraviči večjih stroškov. Na pogonu pri največkrat slabem naslonu je 4× povečava po mojem mnenju za večino strelov dovolj in zna večja povečava bolj motiti kot koristiti zaradi tresenja slike.
    Vixen 1-6×24 pa ima sicer kolega Robert91922 in mi ga je zelo pohvalil. Verjetno bo tudi sam tukaj kaj napisal o njem, ko utegne.

  6. #56
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto Vixen 1-6X24

    Kristalno čista slika, zelo dobra svetlobna prepustnost za to velikost leče. Rdeča pika pa se da nastavit tako za uporabo v mraku - uporaben minimum, ki te ne slepi, kakor za uporabo v svetlem sončnem dnevu - t.j. močan maximum, da piko dobro vidiš, tudi če je okolica zelo svetla, osončena.
    Seveda to še vedno ni strelni daljnogled za čakanje v mraku, predvsem je namenjen za pogone, kakor tudi za dnevni zalaz.

  7. #57

    Privzeto

    Moje izkušnje s širokokotnimi daljnogledi: Na sejmu in ob različnih priložnostih sem imel možnost preizkusiti vsaj 15 različnih daljnogledov. Najbolje se je odrezal kahles 1-5x24. če bi imel na razpolago dovolj denarja sploh ne bi razmišljal o čem drugem. Opazil pa sem 2 pomembni zadevi. Osvetlitev križa je obvezna, brez lučke je nakup nesmiselen in pa gumb za lučko mora biti čim manjši ali pa še bolje na vrhu daljnogleda, drugače ovira gledanje z obema očesoma. Najprej sem stavil na meopto, slika je super, vendar me je prav ta gumb odvrnil od nakupa. Nazadnje sem se odločila za Vixna. slika in lučka sta super, 6x povečava je tudi za zalaz kar uporabna, vendar ga imam samo za pogone. Do sedaj imam samo dobre izkušnje, bomo pa videli kaj bo čas prinesel. Če bi kupoval še enkrat bi se mogoče odločil za zeiss z-point...

  8. #58

    Privzeto

    Citat Vitranc je objavil: Pokaži objave
    Moje izkušnje s širokokotnimi daljnogledi: Na sejmu in ob različnih priložnostih sem imel možnost preizkusiti vsaj 15 različnih daljnogledov. Najbolje se je odrezal kahles 1-5x24.
    Tudi moje izkušnje so take....kupil sem rabljenega....par mesecev pa sta bila 2 na Egunu prodana nova za ceno Meopte....Pozabi Z-point, Docter (cenovno je sicer sedaj nekje cena bolj realna kot davno...ga imam pa še, na drugi puški...za na blizu je OK, problem je ker je odprt in ti gredo smeti /blato/sneg noter) dober je Aimpoint...samo cena je pa že blizu širokokotnim)

  9. #59

    Privzeto

    S piko se da lepo streljati do 100, preizkušeno... Za v pogon pa se bojim, da ni najbolj primerna, ker bi se zaradi vej, robide itd verjetno hitro poškodovala. Ko sem se še odločal, je bila v ožjem izboru tudi meoptina pika, ki pa ni preveč znana. Če pa pride cena pike (aimpoint) blizu cene širokokotnega pa sploh ne bi premišljeval in bi vzel raje daljnogled

  10. #60

    Privzeto

    Aha pa še to,splačalo bi se pogledat Vixna 1-4x24, ker ima vklop lučke na vrhu in je precej cenejši.

Stran 6 od 7 PrvaPrva ... 234567 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •