Stran 4 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 69

Tema: širokokotni daljnogled

  1. #31

    Privzeto

    Malo si obrnil moje besede v svoj prid. Nič bolj nisem navdušen nad 30-06, kot nad 308win. Saj sem na tem forumu že pisal, da imam dve puški v tem kalibru bolj po spletu okoliščin, kot zaradi tega, ker se mi sam kaliber zdi kaj boljši kot ostali kalibri podobne moči. Pač, sem levičar, za levičarje se pa puške bolj težko dobijo in še tiste, ki se dobijo, so ponavadi v kakšnem klasičnem kalibru, se pravi v mojem primeru 30-06. Vendar, ravno zato ker imam dve taki puški in imam nekaj izkušenj s tem, se oglašam na to temo, drugače se nebi.

  2. #32
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Za pogone uporabljam Aimpoint (1x). Sem zadovoljen. Če bi moral streljat na daleč (se še ni zgodilo) bi se strela vzdržal. Kako težko, a ne . Imam 30 06, ker je bila prilika in sem ga kupil. Drugače mi je vseeno, tudi če bi bila 308, ali 7x64
    Last edited by detel; 25. March 2013 at 12:01.

  3. #33

    Privzeto

    Napredujemo
    Sem pričakoval, da boš podobnega mnenja kot:
    Citat brenneke je objavil: Pokaži objave
    Pika pa je mnogo cenejša. Se pa z malo vaje da streljati na daljše razdalje.

  4. #34
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Prednosti pike pridejo do izraza pri strelih do 20 m, na vseh ostalih razdaljah je veliko uporabnejši daljnogled.

    Lahko kupiš npr Z6i in imaš piko in daljnogled v enem.

  5. #35

    Privzeto

    Ne vem zakaj ne bi naprimer na pritisku na daljšo razdaljo streljal na jelena. Jelen ti stoji na 150 m, na puški imaš daljnogled, priviješ povečavo, prisloniš ob drevo, oceniš jelena in ustreliš. Kaj je tukaj nenavadnega?
    Pri rdeči piki se bo zadeva ustavila že na začetku, ker nimaš daljnogleda, ne moreš priviti povečavo in ne moreš oceniti jelena.

    Jaz bi tako kot je napisal muzikant uporabil piko izključno pri pogonih na divje prašiče po zelo poraščenem terenu (grmovje, robidovje...) za strele na blizu, cca 30 m. Kar je več kot to, že pride prav malo povečave.

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Za pogone uporabljam Aimpoint (1x). Sem zadovoljen. Če bi moral streljat na daleč (se še ni zgodilo) bi se strela vzdržal. Kako težko, a ne . Imam 30 06, ker je bila prilika in sem ga kupil. Drugače mi je vseeno, tudi če bi bila 308, ali 7x64

  6. #36
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Brenneke, pike niso poceni. Tiste poceni raje ne kupuj ...

  7. #37
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Problem velike večine poceni pik je napaka paralakse, utrujajoč pogled oziroma zelo omejeno vidno polje ter splošna robustnost. Po mojih izkušnjah so s rdeči pikami, ki so cenovno pod Docterjevimi pikami, mnogokrat problemi. Z Docter Sight pikami, Zeiss pikami in Aimpointi pa so reklamacije bolj redkost kot kaj drugega.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  8. #38

    Privzeto

    Medtem ko so daljnogledi vsaj 2x dražji.

  9. #39

    Privzeto

    Tam kjer sam uporabljam piko (Bushnell Trophy) ne vidiš dlje kot nekaj metrov, 150 metrov je znanstvena fantastika. Uporabljam jo malo (pač kolikokrat me povabijo v goste) in za to uporabo je super. Večina domačinov ne uporablja nič.

  10. #40
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat brenneke je objavil: Pokaži objave
    Medtem ko so daljnogledi vsaj 2x dražji.
    Sendvič je tudi dražji od suhe žemlje.

    Pokaži znanje s kvaliteto ne s kvantiteto.

Stran 4 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •