Stran 8 od 25 PrvaPrva ... 45678910111218 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 71 do 80 od 248

Tema: Lov v očeh javnosti

  1. #71

    Privzeto

    Ojojojj, pa ne že spet. Spet bo štala?!

  2. #72
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Dolgin, tisti "nakjučni" sprehajalec je bil skoraj gotovo dopsovec.

    Sicer pa je treba jasno in glasno povedati, da lovci to dejanje obsojamo in da bo storilec nosil vse posledice.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  3. #73

    Privzeto

    Če sem prav ujel, so po TV rekli, da so v LD Brezovica dogodek potrdili.

    Tako kot piše na 24kur se pa tudi meni čudno bere vse skupaj. Ni isto kot v Dnevniku.
    Če je očividec videl, da je bil ptič ustreljen, ni bilo nobene potrebe to ugotavljati v prirodoslovnem muzeju. Res zanimivo, da ni bilo takoj prijavljeno na policijo. Da ne bodo tu spet kakšne a'la Luskovca zgodbe?
    Last edited by Sršen; 9. January 2014 at 07:41.
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #74

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Jaz gledam na to takole.
    Gasilci so nujni, rešujejo življenja in imovino. Ampak večkrat se najde tak, ki zakuri in potem gasi. Pa mi na misel ne pride, da je treba gasilce ukinit. Le tistega je treba odstranit. To pa ni garant, da nebo naprej kuril.
    In zaradi takega piromančka javnost ne obsoja vseh gasilcev. Lovce pa.
    Ej ne mi tule govoriti cez gasilce! Gasilci pa nikoli ne pijemo alkohola...:p
    Taksne komentarje je mnogokrat bolje preslisati in z dejanji na lovu kazati normalen trezen obraz.

  5. #75

    Privzeto

    Spoštovani kolegi, očitno veliko članov slovenske lovske organizacije še vedno ni pripravljenih spremeniti svojih ravnanj v poslanstvu, ki ga kot lovci opravljate ter v odnosu do javnosti. Odziv mnogih članov LZS na ta nesrečni primer je ponovno v stilu ubijte kurirja, ki je prinesel slabo novico. Nadaljuje se miselnost starega reka, da kar je dovoljenom bogovom, ni dovoljneu navadni raji. In bogovi naj bi seveda na tem področju bili lovci.

    Očitno velik del članstva še vedno ni pripravljen kot lovci in člani LZS ter predvsem kot državljani sprejeti dejstva, da je zakone treba spoštovati.To kar tako radi zahtevate od drugih, morate najprej spoštovati sami in predvsem biti pošteni, najprej do sebe in svoje lovske organizacije, do odgovornega poslanstva, ki vam je kot slovenskim lovcem zaupano in potem v enaki meri tudi do države ter vseh njenih državljanov.

    Ponovno kot že toliko krat doslej ste padli na najbolj občutljivem postulatu vašega lovskega poslanstva kot je varovanje naravne dediščne in v okviru tega varovanje ogroženih živalskih vrst. Najprej ste si privočili tisto nesrečno zgodbo o sprostitvi zapor za nekatere vrste ptic in sedaj v primeru tega nesrečnega sokola še z vašim nekritičnim in pišmeuhovskim odzivom na ta dogodek. Ne le, da je velik del članstva v tem primeru kar prezrl očitno kršenje zakona in vsul kritiko na državljana, ki je vaša kolega zasačil pri tem dejanju ter to razkril javnosti, temveč ste prav grdo poteptali še določila vašega Etičnega kodeksa slovenskega lovca, ki ste ga sami spisali, sami sprejeli ter se mu sami s svojo svobodno voljo s podpisom zavezali.

    Ker sem bil trideset let član LZS vem, da ta primer ustrelitve zaščitene živalske vrste ni osamljen in je na vašo ( še do predkratkim na našo ) veliko žalost kar razširjen pojav, ki pa se največkrat gogodi daleč vstran od oči slovenske osveščene javnosti in tudi od oči tistih slovenskih poštenih lovcev, ki takšna početja ostro obsojajo. Kolektivno udinjanje načelu, da tisto kar javnost ne vidi in ne ve, se pač ni dogodilo, vas ne bo pripeljalo daleč. Svoj strokovni ter etični in moralni ugled v javnosti ter s tem njeno zaupanje in spoštovanje vašega poslanstva, slovenske lovske organizacije in slehernega posameznega njenega člana, si boste morali priboriti sami ali pa se boste morali sprijazniti, da se bo začel odštevati čas vašega trajanja v takšni obliki kot jo danes še poznamo in kot si je sami želite.

    Brez velike naklonjenosti slovenske javnosti vas čez čas enostavno več ne bo, pa če vam je kaj takšnega ljubo slišati ali ne. Boljše, da brez milosti in lažnih opravičil, izgovarjanj in hlinjenja lažnega lovskega tovarištva temeljito očistite lastne vrste kot, da se s takšnimi nekritičnim odnosom do takšnih ter podobnih pojavov odpravljate na pot samoukinitve.

    Pa brez zamere cenjene kolegice in kolegi, če ste zgoraj prebirali nekaj kar vam ni všeč in s ?im se nekateri nikakor ne strinjate ali celo obsojate. Nisem vam želel nastavjati ogledala, ker si ga boste morali nastaviti sami, če boste želeli obstati.

    Lep ( v duši in srcu še vedno lovski ) pozdrav!

  6. #76

    Privzeto

    Citat TaSl je objavil: Pokaži objave
    Ej ne mi tule govoriti cez gasilce! Gasilci pa nikoli ne pijemo alkohola...:p
    Taksne komentarje je mnogokrat bolje preslisati in z dejanji na lovu kazati normalen trezen obraz.
    Sem bral komentarje pod spletnim člankom, pa se bil še malce pod vtisom. Vem da alojz nisi nič omenjal alkohola...
    Se strinjam s tvojo primerjavo z gasilci.

  7. #77
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Bi bilo marsikje (verjetno v vsaki LD) potrebno razredčiti članstvo...

    Problem nastane, ko se zadeva ali pomete pod preprogo ali pa ni ustreznih vzvodov, da se člana, ki dela v nasprotju z določili lovstva, za vselej izključi...

  8. #78

    Privzeto

    Če je to kar piše v članku res, potem me je sram da taki člani še obstajajo. Oziroma me bo še veliko bolj, če bosta ta dva ostala člana zelene bratovščine, najsi bo to kjerkoli že.

  9. #79
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Če sem prav ujel, so po TV rekli, da so v LD Brezovica dogodek potrdili.

    Tako kot piše na 24kur se pa tudi meni čudno bere vse skupaj. Ni isto kot v Dnevniku.
    Če je očividec videl, da je bil ptič ustreljen, ni bilo nobene potrebe to ugotavljati v prirodoslovnem muzeju. Res zanimivo, da ni bilo takoj prijavljeno na policijo. Da ne bodo tu spet kakšne a'la Luskovca zgodbe?
    Res je, da se na 24 ur čudno bere , tam se marsikaj čudno bere, to pa zato ker o zadevah pišejo novinarji, ki nimajo pojma ne o naravi, ne o lovu in ne o predpisih in najmanj kar jih zanima je objektivnost.
    Če se vrnem na opisano mrharstvo s sokolom pa se že da izluščiti dejstvo in to je, da je lovec nedvomno ustrelil sokola selca in da je to poleg ostalih kršitev najmanj krivolov.
    Vse ostalo so zgolj podrobnosti in ravnanje "najditelja" sokola me ne čudi. Najbrž se je hotel prepričati, da obstajajo vsi znaki kršitev in šele potem dal stvar v javnost, policija pa tako mora ukrepati

  10. #80

    Privzeto

    Če je to kar piše v članku res, potem me je sram da taki člani še obstajajo. Oziroma me bo še veliko bolj, če bosta ta dva ostala člana zelene bratovščine, najsi bo to kjerkoli že.
    Tudi če jih izključijo bosta čez eno leto že nazaj če ne drugače pa z tožbami preko sodišč, ker pač po zakonu o društvih je potrebno vsakemu omogočit svobodno udejstvovanje. In potem se čudite da do tega prihaja če pa je potrebno sprejet prav vsakega bedaka tja, kamor niti ne sodi.

Stran 8 od 25 PrvaPrva ... 45678910111218 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •