Stran 23 od 25 PrvaPrva ... 1319202122232425 ZadnjiZadnji
Rezultati 221 do 230 od 248

Tema: Lov v očeh javnosti

  1. #221

    Privzeto

    Skoda da ni vec dinozavrov...

  2. #222
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Lisičnik, saj veš, kako je bilo mišljeno moje pisanje.

    Je že prav, da poskušajo med nami lovci izobčiti tiste, ki med nas v bistvu ne sodijo. Kakšni so ob tem njihovi komentarji in kakšne besede uporabljajo za človeka, ki ga ne poznajo, tudi za nas ostale lovce, pa je pod vsakim nivojem zdrave kritike.
    Vidim, da to počasi dojemajo, kar se vidi tudi v debatah v katerih sodeluje Marijan, med njimi pa so tudi taki, ki ostale pozivajo h kulturnejšemu dialogu.

  3. #223
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Je že prav, da poskušajo med nami lovci izobčiti tiste, ki med nas v bistvu ne sodijo. Kakšni so ob tem njihovi komentarji in kakšne besede uporabljajo za človeka, ki ga ne poznajo, tudi za nas ostale lovce, pa je pod vsakim nivojem zdrave kritike.
    Vidim, da to počasi dojemajo, kar se vidi tudi v debatah v katerih sodeluje Marijan, med njimi pa so tudi taki, ki ostale pozivajo h kulturnejšemu dialogu.
    Se pravi, da so taki ljudje na obeh straneh, kar pomeni, da so taki ljudlje povsod. Težava v naši skupini je pa ta, da se od nas pričakuje večjo zrelost in odgovornost. Če nosiš orožje, se je treba znati brzdati.

  4. #224
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Jaz vedno govorim (tudi mojim učencem v šoli), da na svetu obstajata samo dve vrsti ljudi - dobri in slabi.

  5. #225

    Privzeto

    Ali se kdaj pogovarjate o lovu? Daj, napiši kaj več o tem!

  6. #226
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Na kratko...

    O lovu se večkrat pogovarjamo v sklopu interesne dejavnosti, ki jo vodim za 4. razrede (Živalstvo in rastlinstvo kraškega sveta), pa na ekskurzijah, šoli v naravi,...

    Največkrat je govora o vplivu človeške populacije na prostoživeče živali, o njih samih in kaj je naloga lovcev.

  7. #227

    Privzeto

    Zelo lepo

  8. #228

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Na kratko...

    O lovu se večkrat pogovarjamo v sklopu interesne dejavnosti, ki jo vodim za 4. razrede (Živalstvo in rastlinstvo kraškega sveta), pa na ekskurzijah, šoli v naravi,...

    Največkrat je govora o vplivu človeške populacije na prostoživeče živali, o njih samih in kaj je naloga lovcev.
    No in smo spet tam. Spanje nekaj desetletij, ko ni bilo lovskih junakov za lovske krožke ipd. se sedaj hudo pozna.

    Bravo za vse, ki s(m)o z lovskimi temami večkrat z otroci in mladostniki.

  9. #229

    Privzeto Napad na lovski golaž

    --------------------------------------------------------
    Vesel sem, ko me ljudje opravljajo za hrbtom. Takrat vem, da sem korak pred njimi.


  10. #230
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citiram del članka z zgornje povezave: "Torej ne nasprotujejo le lovu, temveč smo lovci le eden od njihovih nasprotnikov v njihovih utopičnih sanjah nebeškega sožitja tigra, bambija in seveda Lipeta, ki stoji med njima pokrit le s figovim listom. No resnici na ljubo, se le vidijo v novem avtomobilu in se niti ne zavedajo svojega vpliva na naravo."

    Dodal bi še, da nosijo vsi tudi usnjene čevlje, če pa že umetne materiale, pa se ne zavedajo, da tovarne uničijo na milijone prostoživečih živali.
    Pa tudi njihova zelenjava ne raste sredi Ljubljane ali pa pred divjadjo nedostopnih strogo varovanih področjih.
    Ko si bodo sami pridelovali hrano (zelenjavo) in ne le le-te kupovali in bogatili kapitalizma oz. trgovske niše, ki je očitno povsod v porastu, se pa naj oglašajo.

    Nesmiselno je nekomu nekaj dopovedovati, ki razmišlja/vidi samo kot fijakarski konj.

Stran 23 od 25 PrvaPrva ... 1319202122232425 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •