Stran 2 od 25 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 248

Tema: Lov v očeh javnosti

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Carniolus, saj debata ni tako skrenila s poti.
    Zataknilo se je pri bistvenem očitku modernih betonarjev nam lovcem. In sicer da z veseljem ubijamo živali, torej smo sadisti, bretzčutneži, bolniki...

    Jaz vsakemu brez slabega občutka povem, da rad lovim,da uživam v tem. Lov kot celota mi je praktično način življenja. In pomemben del je tudi uplentev divjadi. In tudi pri uplenitvi divjadi čutim veselje, zadovoljstvo, kar pa ni nič grdega. To imamo v krvi od prazgodovine, da smo lovci. Ubiti žival je nekaj čisto običajnega, v naravi bitja ubijajo drug drugega, tudi na kmetih je tudi za vsakega majhnega otroka čisto normalno, de se živali redi tudi zato, da jih ubijemo in pojemo. Nasprotniki lova bodo rekli, da danes ni potrebno ubijati živali, da moramo biti "civilizirani". Pa jim odvrnem, tudi vi ubijate živali. Mogoče ne neposredno, s svojo roko, in se slepite, da jih ne. Pa vendar, današnji način življenja je tak, da zato, da mi lagodno živimo, živali umirajo. Umirajo pod avti, umirajo od strupov in onesnaženja, ki nastajajo, ko se proizvajajo izdelki, ki nam omogočajo lagodno življenje, ugrabili smo jim življenjski prostor, ga pozidali, spremenili v zanje neužitne monokulture.... Živali umirajo, da mi lahko živimo, to je dejstvo.
    Zadnjič me je v lovski trgovini napadla ena taka "neprijateljica" lovcev. In sva šla skozi takole debato. Zaključila sva pri njenih usnjenih škornjih.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  2. #12

    Privzeto

    Nisem nikjer napisal, da smo skrenili. Samo malo (več) konstruktivnosti sem želel.

    Večina javnosti je "pozitivno nevtralna" do lovcev. Hec je v tem, da se sliši samo najbolj glasne (ponavadi nasprotnike), ampak bolj pomembna je tiha večina. Če 100 ljudi ustaviš na ulici bo 50 ljudi reklo da je menda lov nekako potreben, 20-im bo vseen, 10-im "bo dandanes najbrž nepotreben", 10 jih bo za podporo lova, ker bodo malo bolje poznali delovanje narave, 9 jih bo nekih "skrajnih vegetarijancev z dinamitom na sebi" in 1(!) lovec. Ki po možnosti tega celo ne prizna v anketi. Če ne bomo znal prepričat omahljivega dela ljudi, bo šlo splošno mnenje navzdol.

    Ker (zaenkrat) nismo niti približno tako glasni kot nasprotna stran.

    Mugo, ja, o tem govorim - branjenje svojega poslanstva se začne v lovskih vrstah pri posameznikih. Sej mamo načeloma LZS za to, ampak vsaj jaz je nekako ne zasledim prevečkrat osvetljeno v pozitivni luči v javnosti.

  3. #13
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Zataknilo se je pri bistvenem očitku modernih betonarjev nam lovcem.
    Hja, saj imaš prav, ampak mi to že vemo. Mene bolj zanima kako bi se lotil prepričevanja tistih , ki jih ti posrečeno imenuješ "moderni betonarji" in ki v večini foruma lov ne čitajo ali vsaj ne dobronamerno. Najbrž z ostrim dletom potrpežljivosti, dobrim zgledom in dosledno čistko tistih, ki jih tudi mi sami težko gledamo v naših vrstah.

    Seveda ne smemo zanemariti našega delovanja v medijih, med mladino in bolj premišljenega delovanja naših organov LZS , ki morajo v svojih pobudah veliko bolj premišljeno nastopiti, v mislih imam npr. predlog o uvrstitvi nekaterih živalskih vrst na lovski seznam, s katerim smo se naravnost vrgli v zobe DOPPS-a in modernih betonarjev.

  4. #14

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Zadnjič me je v lovski trgovini napadla ena taka "neprijateljica" lovcev. In sva šla skozi takole debato. Zaključila sva pri njenih usnjenih škornjih.

  5. #15
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat žandar je objavil: Pokaži objave
    Najbrž z ostrim dletom potrpežljivosti, dobrim zgledom in dosledno čistko tistih, ki jih tudi mi sami težko gledamo v naših vrstah.
    Seveda ne smemo zanemariti našega delovanja v medijih, med mladino in bolj premišljenega delovanja naših organov LZS , ki morajo v svojih pobudah veliko bolj premišljeno nastopiti....


    Se popolnoma strinjam.
    LZS bi opravila opravila največje delo, če bi se močno aktivno in načrtno angažirala pri PR-u, v medijih sistematično izvajala kampanjo za povrnitev ugleda lovstva, se bolj sistematično vključevala v izobraževanje otrok in še posebej na internetu, ki je bistveni medij za ozaveščanje mladine, aktivno sodelovala s pozitivno kampanjo in odgovarjala na kritike. Mislim, da bi bilo ključno zaposliti par sposobnih ljudi, ki bi na LZS počeli samo to.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  6. #16
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Voučja vas ŽeLBEZNki
    Prispevki
    702

    Privzeto

    Vrtec na obisku v našem lovskem domu, 1 teden nazaj.
    Nekateri najbolj zanimivi odgovori mladih glav:

    KDO SO LOVCI?
    - to so tisti najbolj revni ljudje, ki morajo streljati živali v gozdu, saj nimajo denarja, da bi kupili meso v trgovini !

    ZAKAJ JE LOVEC OBLEČEN V ZELENO?
    - zato da ga pozimi ne zebe ! ( ta bi bil primeren še za na lovski krst)

    KATERA ŽIVAL JE TO? (ustrojena koža od lisice)
    - ploščata lisica

    pa sem mislu, da živim na deželi, kjer je lov normalna stvar
    Žlht smo lohk, škode pa na smemo delat !

  7. #17

    Privzeto

    No, Tarfila tole so pa res izjemni odgovori. A to so odgovarjali otroci doma iz podeželja? Jao jao
    Naslov debate je zelo dober! Tudi sam sem že večkrat prišel do kakšnega, ki te ozmerja in si največji barabin in morilec na svetu. Počasi in z veliko vloženega truda nam bo le uspelo a cilj je daleč in tudi sam si želim, da javnost nebi bila tako črnogleda glede lova in lovstva na sploh.
    Res pa tudi je,da nasprotniki lova in kvazi zaščitniki živali ne bodo nikoli sprejeli neizpodbitnega dejstva, da je lov v resnici potreben. Oni se ne vprašajo kaj bi bilo, če bi ves prirastek vseh živali (divjadi) ostal? Kaj bi bilo potem? Polomija! Katastrofa! A se je recimo J.Juras kdaj vprašala iz kakšnega materiala so njeni škornji? Pa kreme? .... Mislim da ne! Žal so ti ljudje najbolj glasni in delajo s to svojo propagando tudi neupravičen črni madež na naše poslanstvo.
    Potreben bo daljši čas, da nam bo to uspelo a če bomo potrpežljivi in vložili veliko truda v to ni vrag da nam ne bo uspelo...

  8. #18

    Privzeto

    Spremljam debato in me skrbi, da gremo v skrajnost. Niti svojih vrst ne znamo urediti. Nasprotniki lova so pa enotni.
    Najslabši so komentarji kot sem tule prebral: "nekdo pa mora tudi streljati, čeprav pri tem ne čutim nobenega zadovoljstva". Potem pa zraven enormne številke uplenjene divjadi.
    Delal sem v šolstvu. Popolnoma nevsiljivo smo v sklopu aktivnosti na celem območju občine v tem času montirali ptičje valilnice. Dogajanje v njih so otroci spremljali. Športni dan je bil eden v letu po lovskih stezah. Spoznali so jazbine, krmišča, opazovalnice in videli veliko divjadi. Seveda je bil z mano vedno tudi pes, ki je z nami mirno opazoval srnjad.
    Otroci in starši so bili navdušeni. In veliko se jih je kasneje včlanilo v okoliške lovske družine. Tudi dekleta.
    Meni še nikoli , nihče od nelovcev ni rekel kaj žaljivega. Pa precej lovim. Sem pa deležen kakšne plohe iz lovskih vrst. Ko glasno omenim nepravilnosti.
    Last edited by alojz1; 22. March 2013 at 10:34.

  9. #19

    Privzeto

    Jaz se strinjam, da je določen % v naših lovskih vrstah takih, ki jim ni mar za divjad, ni mar za vse ostale dejavnike, ki jih moramo pri lovstvu upoštevati. Takšni res ne morejo delati dobrega zgleda. Je pa res, da od recimo 1000 jagrov samo eden naredi neko pizdarijo pa smo že v vseh cajtngah in TV programih... Alojz1 zdej ne vem, kako si prišel skozi takšno sito, da nisi še imel nikoli nobene slabe izkušnje s kom, ki je nasprotnik lova. Jaz sem takih primerov imel kar nekaj, pa ne samo na lovu, pa nisem neka problematična ali prepirljiva oseba. Tudi tko v družbi, recimo, ko kdo izve, da si jager takoj sledi opazka..."Pa kako lahko streljaš živali?" To je odvisno, kako je lov ljudem prikazan. Eni si iz zelo pristranskega poročila nekega novinarja na Tv ustvari tako slabo mnenje, da je vprašanje, če ga bo kdaj sploh spremenil.
    Jaz se ravno zaradi teh slabih izkušenj raje izognem takšnem in drugačnem kontaktu, ko vem, da so ali bodo problemi. Nekdo, ki je proti lovu ali proti splošnem "ubijanju" živali bomo skoraj nemogoče spremenili mnenje. Kot je že nekdo prej omenil... tistim % ljudi, ki so neopredeljeni je treba nazorno dokazati, da lovstvo ni nekaj slabega ampak se v njem skriva ogromno pozitivnih in dobrih stvari.

  10. #20

    Privzeto

    Jaz ne bom tukaj pisal moje misli, temveč misli človeka, ki ne poznam. Naletel sem na njega na forumu društva za osvoboditev živali. Piše pod imenom Scrofa in je lovec. Neznansko sem užival ob branju njegovih odgovorov na »sovražnem forumu«. Naj mi oprosti ampak jaz sem njegove misli shranil in jih bom tukaj ponovno objavil. Če je član tega foruma in meni da to ni prav naj mi prosim javi, moje mnenje pa je da so njegova razmišljanja prava!

    Citat 1:
    RAZLIKE MED LOVCI IN BORCI ZA PRAVICE ŽIVALI
    Razlika med nami je v tem, kot sem že enkrat napisal, da vi pri svojih prizadevanjih gledate na posamičen osebek, posamezno žival, medtem ko jaz v prvi vrsti vidim populacijo živali in njej potrebne pogoje za življenje in razvoj. Tako kot za živali, to velja tudi za rastline. Potrebuje določene pogoje in možnost razvoja.
    S trajnostno, smotrno rabo vseh naravnih virov, torej tudi živali kot rastlin lahko populacije celo krepimo in ne šibimo kot se to dogaja pri nesmotrnem izkoriščanju.
    Zato se mi ne zdi tako hudo če odtrgam cvet ali dva in ga ponesem domov, saj obenem pazim, da ostane dovolj rastlin na tistem mestu. Gre za to, da lahko izkažem pozornost in še drugim približam naravo in morebiti celo prepričam, da se nabira samo toliko namesto celih butar. Torej pozornost in vzgoja. Seveda kot sem že pisal velja drugače za travniško cvetje v izobilju pred košnjo. Mogoče še to, da tudi topinamburja, ki sem ga izkopal na njivi in nisem vsega porabil, ne vržem kar v smeti, temveč ga vržem na breg potoka, kjer že itak raste. Ali da kosa lesa ne sežgem kar tako, ker mi je odveč, temveč vse kar se mi zdi, da bom lahko nekoč porabil, shranim v lopo in če ne drugega, zakurim takrat, ko se bo kurilo s kakšnim namenom. Isto velja za papir, saj zanj padajo drevesa in se zastrupljajo reke.
    To kar želim poudariti, je odgovoren odnos do materij, ki jih jemljemo iz narave.
    In tu ne ločujem rastlin, živali in nežive narave!
    V tej luči tudi drugače kot ti gradim svoj odnos do živali, ranjene ali ne.
    Zdravljenje ranjene ali drugače nezmožne divje živali pa je sploh poglavje in problem zase. Lahko o tem debatirava drugič.

Stran 2 od 25 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •