Stran 9 od 25 PrvaPrva ... 567891011121319 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 248

Tema: Lov v očeh javnosti

  1. #81

    Privzeto

    Citat Bokarca je objavil: Pokaži objave
    Če je to kar piše v članku res, potem me je sram da taki člani še obstajajo. Oziroma me bo še veliko bolj, če bosta ta dva ostala člana zelene bratovščine, najsi bo to kjerkoli že.
    Ali si zatiskate oči pred realnostjo ali so pri vas v družinah resnično sami lovci, ki ne streljajo na zaščitene živalske vrste?!
    Kragulji, čaplje, kanje, kormorani, krokarji so samo nekatere ptičje vrste katere niso zelo redko ustreljene, pa se nihče ne oglaša preveč dokler niso v bližini opazovalci in foto objektiv.
    Tudi pri volku in verjetno je zelo podobno bilo z risi, če se dobro zakrije sledi težave "ni".
    Dokler ne bodo vsi v lovski organizaciji spoštovali dogovorov, zakonov, pravilnikov glede lovnih vrst ne bo nič bolje.

    Sam menim, da tudi zatajitev odstrela srnjadi, jelenjadi, prašičev in tudi medveda ni prava redkost.
    PRIMERU neprijavljenega odstrela srnjadi sem bil sam priča pred nedavnim, ampak nisem naredil štale, sem pa spoznal koga še imam za pravega poštenega lovca.

  2. #82

    Privzeto

    Mejčken umirimo zadevo.
    Nekdo piše, da naj bi bila oba lovca izključena.
    Tu se pojavlja vprašanje, ali sta oba streljala na sokola. Verjetno bo tu krivec kar samo eden, če sploh. Kako ga bodo določili, oziroma kako se bosta sama odločila, pa mi sedaj ne moremo ugibati.
    Da bi se obsojeni za krivolov lahko vrnil čez leto nazaj v LD, pa dvomim. Ali ni nekaj o tem že v Pravilniku o lovski izkaznici, pa tudi v zakonu? Jaz ne bi trdil česa takega, dokler ne bi tega preveril!
    Tožarjenje lovske družine ob nesprejemu zaradi kakšnih zamer ali nepravih postopkov je vse kaj drugega kot nesprejem ob dokazanem krivolovu.
    Kaj pravijo o tem zakoni?
    Verum justicia quod parilitas!

  3. #83

    Privzeto

    Sršen, pišeš, da naj bi bila oba lovca izključena. Vse to se je dogajalo 2 januarja letos. A res verjameš, da je lovska družina upoštevala vse časovne roke za izpeljavo tega postopka za izključitev članov.
    Vidiš mogoče tudi ti pravno luknjo za ponovni obvezni sprejem v članstvo.

  4. #84

    Privzeto

    Citat ostrostrelec.pero je objavil: Pokaži objave
    Sršen, pišeš, da naj bi bila oba lovca izključena.
    Pero, kje si pa to prebral???


    Citat ostrostrelec.pero je objavil: Pokaži objave
    ... A res verjameš, da je lovska družina upoštevala vse časovne roke za izpeljavo tega postopka za izključitev članov.
    Vidiš mogoče tudi ti pravno luknjo za ponovni obvezni sprejem v članstvo.
    LD po mojem še ni nič delala na tem. Tudi jaz na njihovem mestu ne bi, dokler ne bi bil končan postopek in krivda dokazana.

    O sprejemanju za krivolov obsojenega sem pa napisal, da je treba zakone malo preštudirat. Jaz trenutno nisem ravno pri volji. Je drugih dovolj. Jaz grem sedaj po spletu iskat čimbolj šaraste maskirne obleke. Take za magistre dražit.
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #85

    Privzeto

    Prebral sem en post pred mojim objavljenim.......

  6. #86

    Privzeto

    Citat ostrostrelec.pero je objavil: Pokaži objave
    Prebral sem en post pred mojim objavljenim.......
    Narobe si razumel napisano. Ajde, mogoče sem nerodno napisal.
    Nekdo pred mano je zapisal, da bi bilo potrebno oba izključiti.

    Jaz pa sem opozoril, da je le eden verjetno streljal na sokola. Vem pa ne, zato se ne spuščam v obsojanje obeh.

    Bo pa zanimivo, če ne bo nihče priznal, oziroma bosta kazala eden na drugega ali celo na nekoga tretjega.
    A kolikor vem, so že nekaj mutili z nutrijami. Je bilo menda na TV kot je naša doma pravila.
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #87

    Privzeto

    Včeraj zvečer je bilo tudi na Tv Slo1. Me zanima kaj se bo zgodilo sedaj

  8. #88
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat Zvitorepec je objavil: Pokaži objave
    Včeraj zvečer je bilo tudi na Tv Slo1. Me zanima kaj se bo zgodilo sedaj
    Da, bilo je in ta je bila najboljša. Sokola sta zamenjala za nutrijo

  9. #89
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat žandar je objavil: Pokaži objave
    Da, bilo je in ta je bila najboljša. Sokola sta zamenjala za nutrijo
    In potem se naj branimo pred očitki Doppsa, da se bojijo, da bomo zaradi nepoznavanja ptic med mlakaricami uplenili še kako drugo vrsto rac.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  10. #90
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Najslabši možni izgovor.

Stran 9 od 25 PrvaPrva ... 567891011121319 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •