Stran 25 od 25 PrvaPrva ... 152122232425
Rezultati 241 do 248 od 248

Tema: Lov v očeh javnosti

  1. #241
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Res, da se prebere kot, da sem ga obsodil. Moj namen, pa je bil samo opomniti, da ne smemo postati enaki njim z nizkimi komentarji. Še mu opravičim kar takoj.
    Kdo pa so oni... Le čevlje sodi naj kopitar, bom rekel

  2. #242
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto


  3. #243

    Privzeto

    No,to je tema ki ji nebi bilo treba takega komentarja,pravzaprav nikakršnega, pa ne glede na to kdo je in kaj je. Upam samo da vam ne bo treba kdaj skozi kaj takega, ker to niso enostavne zadeve.
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  4. #244

    Privzeto

    S tem, kar je Jurasova napisala v kolumni se je pravzaprav treba kar strinjati.
    Zakaj razlikovati med psom in pujsom?! Kako lahko odmislimo "nevidne" živali, ki so ubite stran od naših oči, do nas pa pride zapakiran zrezek?! Zakaj degradiramo živali v stvar in tu sam poudarim še zakaj "ljubljenčke" počlovečujemo?!

    A bistvo razlik med njo in menoj kot lovcem in naravovarstvenikom (česar se v kolumni spretno ogne) je v tem, da ne zatiskam oči pred tem, da je človeški "prijateljski" pogled na živali nerealen in utopičen. Narava je ena sama prehranska veriga, rastlinojedi pa so lahko kvečjemu plen vse in mesojedom.
    In jaz si ravno plen ne želim biti.
    Spoštovanje do živali in skrb zanje, to seveda ja, utopično nestvarno gledanje na svet, to pa zagotovo ne!
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #245

    Privzeto

    Tudi v tem članku: http://www.rtvslo.si/okolje/socutja-...a-nimas/361306
    so nekatera njena (in sogovornikova) razmišljanja izredno zdrava in jih pozdravljam.
    Predvsem o lastništvu eksotičnih živali in reševanju problema potepuških mačk in neodgovornem lastništvu in vodenju psov.

    Z nekaterimi se pa seveda ne bi strinjal. Recimo ukinitev prodaje živali. Zamislimo so, kaj bi to prineslo v kinologiji in na sploh pri pasmah psov, ki se uporabljajo za različne namene. Utopija!
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #246

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave

    A bistvo razlik med njo in menoj kot lovcem in naravovarstvenikom (česar se v kolumni spretno ogne) je v tem, da ne zatiskam oči pred tem, da je človeški "prijateljski" pogled na živali nerealen in utopičen. Narava je ena sama prehranska veriga, rastlinojedi pa so lahko kvečjemu plen vse in mesojedom.
    In jaz si ravno plen ne želim biti.
    Spoštovanje do živali in skrb zanje, to seveda ja, utopično nestvarno gledanje na svet, to pa zagotovo ne!
    Tole zgoraj pove vse. Od kje smo in kaj smo. Pa tudi kaj nekdo hoče biti kljub znani evoluciji. Jaz verjamem, da tako bo nekje v prihodnosti. Ko se bodo ljudje prehranjevali z energijskimi tabletkami. Ampak do tja vodi pot katere se ne da preskočiti. Vem, da mesa ne bomo jedli. Pa ne zaradi moralnih načel ampak zaradi drugih pogojev.

  7. #247

    Privzeto

    Upam da sem zadel temo ker res potrebujem vašo pomoč. Za glasilo naše občine sem pooblaščen s strani naše LD da napišem izčrpen članek o tem kako ni prav da so v lovišču psi brez nadzora, da je veliko potepuških mačk in kakšno škodo delajo, o motokrosistih ki se vozijo po nelegalnih gozdnih poteh in tudi o motornih vozilih ki imajo gozd in travnike za predizbor za Camel Trophy. Članek naj bi bil v smislu ozaveščanja in ne grožnja z sankcijami. Z veseljem bi se rad potrudil in vse skupaj sestavil sam, vendar pri treh majhnih otrocih žal to ni mogoče, zato iščem objave po katerih bi se lažje orientiral. Hvala

  8. #248

    Privzeto Praznovanje 70 let LD Šentvid pri Stični

    Šentvidčani so pripravili lepo proslavo.
    Smo malo posneli za spomin:

    https://youtu.be/vgoruJ64upE
    --------------------------------------------------------
    Vesel sem, ko me ljudje opravljajo za hrbtom. Takrat vem, da sem korak pred njimi.


Stran 25 od 25 PrvaPrva ... 152122232425

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •