Stran 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 24 od 24

Tema: Predelava kopita

  1. #21

    Privzeto

    Citat ostrostrelec.pero je objavil: Pokaži objave
    Čakajte fantje. Koliko pa vi pritiskate na kopito oz. cev ob sprožitvi. Da je pritisk tolikšen, da skriviš cev ali kopito je pa .............
    Ni treba ukriviti cev. Le pri strelu ne more zanihati, kot če bi bila prosta.
    Vojaška Mauser ima olesje fiksirano na cev. Ampak je cev stopničasto odebeljena. Ravno zaradi nihanj.

  2. #22

    Privzeto

    Dečki vrnil sem se. Sedaj pa za mano stoji celi božji hram.

    To se pravi Alojz, da kolikor sem razbral iz tvojih postov, kakšen mm več zraka ne škodi med cevjo in olesjem.

    Vedno ko grem streljati s karabinom, puško samo nastavim na podlago (pa naj bo vreča, les ali roka) in če mi situacija omogoča nastavim en prst roke samo toliko da je naslonjen na cev pri daljnogledu. Takrat ko puška odskoči je po mojem mišljenju krogla že v tarči ali živali. Nimam nikoli občutka da mi zaradi tega ne gre tja kamor merim. Je pa res da vedno nastavim puško na les in nikoli na cev.

  3. #23

    Privzeto

    Pero, očitno delaš prav. Če bo boljše, boš moral še v spalnici narediti police za pokale.

  4. #24

    Privzeto

    dolgo časa sem potreboval, da sem ugotovil, zakaj mi je tu in tam kakšen strel z MK zataval stran od grupe. Nato sem ugotovil, da ko sem prijel kopito previsoko, tako da sem z palcem pritisnil na cev, je zadetek odtaval. Tako da lahko potrdim Alojzove trditve.

Stran 3 od 3 PrvaPrva 123

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •