Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 24

Tema: Predelava kopita

  1. #1

    Privzeto Predelava kopita

    Na vas se obračam za mnenje oz. nasvet o predelavi oz. prilagoditvi kopita na svoji puški (karabin Sava Kranj 7x64). Na puški imam strelni daljnogled Swarovski 3-12x56, ki pa je zame previsoko nastavljen. Nižje ga zaradi premera ni mogoče spustiti. Zato ličnice ne morem pristisniti k puški, kar vpliva na možnost natančnega streljanja. Zato bi rad kopito dvignil oz. prilagodil.

    Če ima kdo izkušnje s tem naj mi javi. Lahko tudi na zs.

    Hvala.

  2. #2

    Privzeto

    Hitra rešitev je lahko tole: http://www.blackhawk.com/product/Rif...d,605,1406.htm
    Sam imam sicer malo drugačen model za MK, obnese se super.
    Če ti pa ne zgleda pa predelava kopita na dvižno ličnico.

  3. #3

    Privzeto

    Najbolj pametna resitev bi bila pomoje nastavljiva licnica. Vprasaj kaksnega puskarja. Drugace pa nevem kdo to izdeluje, bi se pa dalo dobit pomoje. Pa pazi, da pase na pusko, da bo lep estetski videz, . Predelava(dvig) kopita bi ti pomoje vzela vec casa.. pa tudi nevem kako bi potem izgledalo. Ima pa vsak svoj okus in nevem kaj ti je bolj vsec .
    Uspesno predelavo kopita ti zelim!

  4. #4

    Privzeto

    Jst sem imel tole v mislih: http://www.ahlmans.com/adjustablecomb.html
    če vam je slikovna predstava bližja.

  5. #5

    Privzeto

    No tole sem tudi sam mislil!
    Pomoje najbolj pametna rešitev, pa tudi lepo izgleda

  6. #6

    Privzeto

    Nekaj takega. Meni osebno izgleda vredu

  7. #7
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Polh, edino kar moraš bit pozoren je, da boš po predelavi lahko neovirano snel zaklep iz puške... to zna bit kar problem pri zastavi, ker gre zaklep precej nazaj proti ličnici...

  8. #8

    Privzeto

    Bom kar v tole temo napisal, je najbližje temu kar bi rad naredil. Torej, po nasvetu alojza1 sem s papirjem probal kako cev nalega na olesje.
    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Če si kupil bipod za lažje streljanje na lovu, potem na ostalo lahko pozabiš. Čeprav CZ sigurno dosega grupe pod 5cm. Le strelivo je treba izbrati ali napolniti. Eno stvar pa le preveri, ker ima velik vpliv na lego zadetkov. List papirja ali nitko povleci med cevjo in olesjem do magazina oz. do vijaka, ki fiksira cev. Če ne gre, odviješ dva vijaka in odstraniš cev. Na cevi in lesu se vidi mesto, kjer se oboje nalega (bronura je svetla, les je ?rn). Vzameš nekaj okroglega, okrog oviješ brusni papir in žleb na kopitu pobrusiš. Med cevjo in lesom je lahko 1mm zraka. Po mojih izkušnjah je odstopanje pri strelih kar občutno.
    Beding je z dvokomponentno smolo narejeno ležišče cevi v kopitu. Tega ne rabiš.
    Prilepi sliko puške in kasneje tarče.
    Na piloženi sliki sem označil, do kje gre papir in kje je vijak. Ne vem ali naj pobrusim še tisti del do vijaka ali naj pustim tako kot je. Se pa na tisti točki papir zelo konkretno ustavi, tudi s silo ne gre naprej.
    [IMG][/IMG]

  9. #9

    Privzeto

    Si kar resno pristopil k delu.
    Ali si moral veliko brusiti?
    Mislim, da je na tem mestu cev že odebeljena. Lahko pustiš kot je.
    Sedaj pa z roko stisni cev in kopito skupaj (ne premočno, nekako 3kg) in preveri, če se papir še premika. Ne sme ga zagrabit.
    Za tiste, ki dvomijo. Naslonite cev na trdo oporo in ustrelite.

  10. #10

    Privzeto

    Ja kar nekaj sem odbrusil. Od puščice desno(za papirjem) je cev zožana, v konus.
    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Sedaj pa z roko stisni cev in kopito skupaj (ne premočno, nekako 3kg) in preveri, če se papir še premika. Ne sme ga zagrabit.
    Za tiste, ki dvomijo. Naslonite cev na trdo oporo in ustrelite.
    Ja, to bo najbrž vzrok slabih zadetkov. Jaz pa sem ponavadi še tiščal puško navzdol. Pa tudi veliko kolegov na pristrelitvi da roko čez puško in pritiskajo puško navzdol!
    Lp

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •