Stran 8 od 18 PrvaPrva ... 456789101112 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 71 do 80 od 177

Tema: Posavski gonič

  1. #71

    Privzeto

    Citat jelenko je objavil: Pokaži objave
    Živjo!
    Mene pa zanima kdo ima v Sloveniji dobra legla posavskega goniča (krvnasled in ne dolg gonič) oz.če bo kdo imel mladiče s takimi starši????
    A boš starše kupil ? Pa menda nisi eden tistih ki mislijo, da se dobrega psa kar kupi. Naredit ga je treba.

  2. #72
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Psa je res potrebno "narediti", ampak iz slabe moke ne bo dobrega kruha.
    Jelenko, gonič, ki kratko goni ni pravi gonič.

  3. #73

    Privzeto

    Citat mprimoz je objavil: Pokaži objave
    Psa je res potrebno "narediti", ampak iz slabe moke ne bo dobrega kruha.
    Dober pek iz vsake moke kruh naredi.
    Delno je res. Jaz bi pri starših posavca gledal obarvanost. Ta je pri naših sodnikih strašno pomembna. Glastnost in gonja se tudi preverja na preizkusu. Brez tega ni vzrejnega dovoljenja in posledično ni mladičev. In stroki moramo verjeti. Sploh če je lastnik navaden lovec in ne sodnik (po novem).
    Kaj naj torej kupec preverja.
    Sedaj pa gremo dalje. Veliko držav nima teh predpisov. Potomce imajo tisti psi, ki se izkažejo na lovu. V Bosni so zaželjeni kratki in tihi psi. Glasnih in dolgih ni več nazaj. Volkovi pokončajo konkurenco pri lovu.
    Po drugi strani se pa tule tudi pritožujemo nad vaškimi posebneži. Baje so vrhunski lovci. Od kje neki. Ja naučili so se, ko so vsak dan v lovišču.
    Tako se bo naučil tudi vaš pravilno obarvan posavec. Le na jago ga je treba peljati.

  4. #74

    Privzeto

    alojz 1:
    "... obarvanost. Ta je pri naših sodnikih strašno pomembna. Glastnost in gonja se tudi preverja na preizkusu. Brez tega ni vzrejnega dovoljenja in posledično ni mladičev. In stroki moramo verjeti. Sploh če je lastnik navaden lovec in ne sodnik (po novem). "

    No alojz ne ga sračkat, POMEMBEN JE STANDARD, kakšne mikse pa bi nekateri želeli prodajati je pa že druga tema. Moti pa me, da zopet vnaprej mečeš kinološke sodnike. Moram pa te razočarati, vzrediteljev posavcev med sodniki NI - žal.

  5. #75

    Privzeto

    Citat Rusevec je objavil: Pokaži objave
    alojz 1:
    No alojz ne ga sračkat, POMEMBEN JE STANDARD,
    Ja nekaterim je pa res treba vse narisat. Seveda je pomemben standard. In pri mladiču lahko vidiš le barvo in ugriz. Vse odtalo šele, ko pes odraste.
    Si že slišal za sarkazem. Malo tega je v mojem prejšnem postu. Preberi še enkrat.

  6. #76

    Privzeto

    alojz1:
    " In pri mladiču lahko vidiš le barvo in ugriz...."

    ne pije vode !!!

  7. #77

    Privzeto

    to je vse res kar ste rekli no mene bolj zanima kar se tiče krvosledca kot posavski gonič in alojz ne ne bom kupil staršev!!!!

  8. #78

    Privzeto

    Citat Rusevec je objavil: Pokaži objave
    alojz1:
    " In pri mladiču lahko vidiš le barvo in ugriz...."

    ne pije vode !!!
    No potem nam pa ti pojasni. To ali starši delajo tudi po krvni sledi na mladiče nima vpliva (kot sprašuje Jelenko). Jaz sem vzgojil tri krvosledce pa starši niso tega nikoli delali. Vsakega psa lahko naučiš marsikaj (iskanje mamil, eksploziva, ljudi itd). Pa je lahko križanec.

  9. #79

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    No potem nam pa ti pojasni. To ali starši delajo tudi po krvni sledi na mladiče nima vpliva (kot sprašuje Jelenko). Jaz sem vzgojil tri krvosledce pa starši niso tega nikoli delali. Vsakega psa lahko naučiš marsikaj (iskanje mamil, eksploziva, ljudi itd). Pa je lahko križanec.
    Tudi to je res samo je lažje naučiti psa če imam to seveda v genski zasnovi...!!!

  10. #80

    Privzeto

    Citat jelenko je objavil: Pokaži objave
    no mene bolj zanima kar se tiče krvosledca kot posavski gonič in alojz ne ne bom kupil staršev!!!!
    Vsak lovski pes je primeren za šolanje po krvni sledi. Treba ga je znati motivirati in upoštevati osnovne značilnosti pasme. Največkrat je pri goniču lova konec, ko je divjad mrtva. Ni več zanimiva. Zato ga je težje pripraviti do tega, da ti jo pokaže kot npr prepeličarja, ki divjad aportira. Če je prevelika bo pa vodnika do nje pripeljal.
    Če je pes na povodcu tega problema ni. Ampak takrat boš iskal le mrtvo divjad. Ranjena se umika.
    Goniču ki ga imaš namen šolati za krvno sled moraš že v mladosti vzbuditi veselje do pokazanja mrtve divjadi. Seveda mora vmes narediti tudi PNZ in gonjo zdrave divjadi. Ampak kmalu spozna, da povodec pomeni iskanje po hladni sledi kjer je na koncu vedno divjad. In loči to dvoje. Če smo tudi mi dosledni. Drugače bo pa tudi na povodcu potegnil po topli sledi zdrave divjadi.
    To je problem pri jelenjadi, muflonih in gamsih, ki so v tropu.
    citat Jelenko: Tudi to je res samo je lažje naučiti psa če imam to seveda v genski zasnovi...!!!
    Jelenko. Genska zasnova NI ena generacija. To je veliko generacij.
    Bavarec je gonič. Gensko selekcioniran od samega nastanka pasme.
    Last edited by alojz1; 30. November 2013 at 22:27.

Stran 8 od 18 PrvaPrva ... 456789101112 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •