Stran 6 od 18 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 177

Tema: Posavski gonič

  1. #51

    Privzeto

    Tudi jaz se opravičujem kolegi Hubertusu in moderatorju. Ampak tudi jaz imam svoje mnenje, in ne vem, zakaj ga ne bi smel podati.
    Jasno je, da iz legla več psov lažje izbereš pravega. Se strinjam tudi, da če gledamo pasmo kot tako, je verjetno Posavec dober gonič za prašiče.
    Se pa absolutno ne strinjam, da smo v naši lovski družini kar sami pripravniki, ki si pripovedujejo neke pravljice. Jaz sem lovec že dolgo, v naši LD smo imeli v vseh teh letih na stotine psov, tudi Posavcev. Glavna lovna divjad v našem lovišču je prašič, vsa leta. In od vseh teh psov je ta omenjeni Posavec mojega prijatelja pokazal resnično nekaj več kot ostali. To je tisto, kar sem hotel poudariti, ne pa se prepirati z kolegi lovci ali uredniki.
    In mislil sem, da je ta forum namenjen izmenjavi mnenj lovcev, ne pa akademskemu razpravljanju o kinologiji.
    Se pa lahko lotimo tudi tega, le to prej precizirajmo.
    AUT VINCERE AUT EMORI

  2. #52
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    The Hunter jasno ko beli dan da je zaželjeno tudi"akademsko " debatiranje o kinologiji vendar iz lastnih izkušenj vem,da se bomo v trenutku kot dobri kinologi na smrt skregali in uničili verjetno zelo poučno temo, zato ti predlagam ,da taka razmišljanja odejanjiš in jih v obliki članka pošlješ na naš naslov za objavo na spletnih straneh. V bistvu pa je ta forum postavljen ravno zaradi strokovnosti in pomiči tistim ,ki se pač v nekaterih situacijah ne znajdejo. Tako da vsako strokovno in z dejstvi podkrepljeno delo je dobrodošlo. Hubertus je velik strokovnjakl in ni dvomiti o njegovih izkušnjah vendar samo on (in nekaj malega nas) ve zakaj ni njegovih prispevkov na naših spletnih straneh, mogoče pa se kdaj premisli.

    Tako tovariši lovci in kinologi sedaj pa naprej o temi.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  3. #53
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Torej o posavcu. Tudi meni je všeč ta pes. Pred leti smo imeli doma eno psičko. Razmišljam, da bi ga nabavil na HR. Moti me pa nekaj. Zadnje čase opažam tudi "grde" nekako zavaljene, čokate pse, slabe stoje, kar ni zaželeno pri goničih. Tudi pretemna, rjavo oranžna barva ne paše posavcu. Pristoji mu svetla rjavo pšenična barva. Upam, da ne bo zašla selekcija teh krasnih psov na stranpota.

  4. #54

    Privzeto

    detel,glede na to,da jih bore malo vzrejamo,še prehitro!Od kar posvec ni več "naš"mu je tudi priljubljenost padla.
    Tjaša

  5. #55

    Privzeto

    Danes sem gledal posavko staro 2 meseca in se takoj zagledal. Moti me edino to, ker ima precej bele barve. Bele sicer ni več kot tretjina ima pa bela oba tudi uhlja skoraj v celoti. Na pogled me to sicer ne moti, zanima pa me, če je to v skladu s standardi pasme?

  6. #56

    Privzeto

    Danes sem gledal posavko staro 2 meseca in se takoj zagledal. Moti me edino to, ker ima precej bele barve. Bele sicer ni več kot tretjina ima pa bela oba tudi uhlja skoraj v celoti. Na pogled me to sicer ne moti, zanima pa me, če je to v skladu s standardi pasme?

  7. #57

    Privzeto

    Po FCI standardu posavskega goniča (št. 154/2002) naj bi le-ta zgledal takole:

    Povezava 9872

    Prevod standarda glede barve gre pa nekako takole Barva je v vseh niansah rdečekasto-pšenične, nikoli rjava ali čokoladna. Bele lise na glavi so lahko v obliki zvezde, ozke bele lise na čelu ali nekoliko širše bele oznake. Na vratu je belina v obliki ovratnika ali pa le kot vratna lisa; bele oznake najdemo tudi na prsih, trebuhu, na spodnjem delu nog in na konici repa. Na vseh predpisanih mestih ne sme skupaj pokriti več kot tretjino celotnega telesa.

  8. #58

    Privzeto

    Ampak, če prebereš v standardu poleg tega še izvor pasme posavski gonič, te pa res "nekam prime".

    Kaka farsa....

  9. #59

    Privzeto

    Ja standarde sem si prebral. Torej z to psičko ne bi dobil vzrejnega dovoljenja? Škoda, ker res kaže dobre zasnove.

  10. #60

    Privzeto

    Citat teohafy je objavil: Pokaži objave
    Ja standarde sem si prebral. Torej z to psičko ne bi dobil vzrejnega dovoljenja? Škoda, ker res kaže dobre zasnove.
    Ni pretirane škode Teohafy. Ali bi raje videl, da te lovci sprašujejo ali je tvoj pes istrijanec ali posavec. Je kar prav, da ohranjamo značilnosti pasem.
    Loviš pa lahko z njim vseeno.

Stran 6 od 18 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •