Stran 4 od 18 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 177

Tema: Posavski gonič

  1. #31
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  2. #32

    Privzeto

    Hubi,super.Javi se na ZS.Lp

  3. #33

    Privzeto

    tole pa je zelo lepa slika

  4. #34

    Privzeto

    No pa imam zanimiv dogodek. Psička je zdaj stara 11 mesecev in je zelo ubogljiva in dobro glasno goni.
    Zadnjič pa mi je pri sosedih odnesla kuro v gozd in jo veselo........... kuro, ki je lih začela lepo nesti jajca smo plačali 15 eur mamka je bila vesela in pozabila na kuro.
    A je imel kdo od vas takšno izkušnjo in kako ste potem odvadili psa tega početja??? Skrbi me malo, da bo to še hotela kdaj!?!

  5. #35
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Najprej daš v žakelj kuro nato pa še psa in potem s palico mlatiš po žaklju. Nuca...zanesljivo...

    Najbolje pa je, da imaš psa pod nadzorom in da ne teka prosto okrog sosedov. Lahko se zgodi, da ne bo odnesla kure ampak kakšno poslastico za polže.
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  6. #36

    Privzeto

    Legvan od kod imaš psičko?

  7. #37
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Prijatelj je imel nem. žimavca, ki je vsako nedeljo na lovu poskrbel za domačo kokošjo juho :icon_:.

  8. #38

    Privzeto

    Iz Črnomlja je psička. Je zelo prijazna in delovna. To je naredila prvič, prej ni niti pokazala zanimanje za kure, tudi pobegnila ni prej od hiše tako daleč. Zdaj pa kr kuro....
    lp

  9. #39
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat Legvan je objavil: Pokaži objave
    No pa imam zanimiv dogodek. Psička je zdaj stara 11 mesecev in je zelo ubogljiva in dobro glasno goni.
    Zadnjič pa mi je pri sosedih odnesla kuro v gozd in jo veselo........... kuro, ki je lih začela lepo nesti jajca smo plačali 15 eur mamka je bila vesela in pozabila na kuro.
    A je imel kdo od vas takšno izkušnjo in kako ste potem odvadili psa tega početja??? Skrbi me malo, da bo to še hotela kdaj!?!
    Težko je to obrazložiti v par stavkih. Že zelo mladega psička je treba voditi med kure in mu sproti dopovedovati, da to ni njegov plen (fuj to !!!). Problem je to, ker nimajo vsi kur doma. Psički, ki so po cele mesece zaprti ali privezani bodo ob prvem srečanju s kuro napadli, saj jih v to sili njihov lovski nagon. Psički, ki bodo veliko v naravi in jih bomo sproti "usmerjali", tega ne bodo počeli. Navdušiti jih moramo za drugo divjad, drugi plen. Torej na kratko rečeno, s psičkom se moramo veliko ukvarjati, tudi večkrat dnevno, veliko hoditi v naravo, kar je danes problem. Tvojo psičko vodi čim več v naravo, pokaži ji zajca, lisico, prašiča. Izogibaj se kmetij s kurami. Ko bo vedela kaj je lov in kaj od nje pričakuješ, ji lahko tudi na bolj grob način dopoveš, da kure ne sme . Veliko lastnikov pokvari svojega psička z grobim odvajanjem lova kokoši, celo, tako, da pes ni več uporaben za lov, ker mu zatrejo lovsko strast oz. ga prestrašijo. Ne vem, če si me razumel a to je tudi iz mojih izkušenj povedano.
    Last edited by detel; 8. January 2009 at 21:49.

  10. #40

    Privzeto Lovski zdravo

    Sem lastnik posavskega goniča,pa sem imel podobno izkušnjo z lovlenjem kure,pes mi je to naredil kr doma.Potem pa sem ga jaz malo zaprl v njrgov box zraven dodal še kokljo pa je bil uspeh popolen.Sedaj ne povoha niti malo za nobeno kuro.Goni pa lepo(zajca,lisico,pujseke...)

Stran 4 od 18 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •