Stran 3 od 18 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 177

Tema: Posavski gonič

  1. #21

    Privzeto

    Verjetno je legvan imel v mislih stoj kot vajo poslušnosti V tem primeru samo z eno roko paziš da ne sede in ji ponavljaš stoj, nato pohvališ in nagradiš.

  2. #22
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Legvan, ko bereš literaturo o dresuri imej v mislih to, da imaš goniča, ne pa ptičarja ali nem. ovčarja .

  3. #23

    Privzeto

    Ja Smrketa res sem imel v mislih vajo poslušnosti.

  4. #24

    Privzeto

    Ta vaja poslušnosti sicer za goniča res nima bistvenega pomena, če pa imaš namen psičko razstavljati postane nujna

  5. #25
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Obvladovanje vaja "stoj" je pri naših spremljevalcih na lovu še kako dobrodošlo.
    Spada v osnove poslušnosti in je praktična tako pri zalazu, kot usklajevanju dela več psov. Moja psička pri tem dobro ve, da gre za obmirovanje in pripravljenost na naslednji ukaz, ki bo bodisi zapovedoval prostor ali goni ali kaj drugega.

    Preveč je lovskih psov, katere se le brcne iz avta v rit in potlej ure čaka ko se brezvezno pojajo po lovišču. Preveč je lovskih psov, ki so zaradi nedosledne vzgoje nevoljni dela in se le držijo vodniku za reklc. In ne nazadnje preveč je lovskih psov, ki se uporabljajo za nelovske namene, se z njimi vzreja in potem prodaja tudi v lovske roke.

    Lovski pes mora biti najprej vzgojen, vodljiv in seveda spodbujan za delo kateremu je namenjen. Le v tem primeru dela za vodnika, sicer pa postane navaden bevskajo cucek sredi gmajne ali še huje, trgač in preganjač divjadi, ki se vrača k lastniku šele ko je lačen, žejen ali pa mu je že dolgčas.

    Pripomba da "stoj" ni za goniča po mojem mnenju ni resna.

    Pa da ne bo spet kakšnega kinološkega vriskanja, to je moje mnenje.

  6. #26
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Legvan, ko bereš literaturo o dresuri imej v mislih to, da imaš goniča, ne pa ptičarja ali nem. ovčarja .
    Branje literature o vzgoji in dresuri je šele predpriprava, ki bi jo moral vsakdo opraviti še pred nakupom psa. Ob ali po nakupu pa se je dobro najprej pozanimati in obiskovati tečaje in izbrati dobre. Tudi tisti, ki so že vodili pse.
    In v društvu ljubiteljev ptičarjev prirejajo dobre, celo odlične tečaje! Njihovo znanje lahko koristi vsem vodnikom psov, ne samo tistim, ki vodijo ptičarje!

    LP

  7. #27

    Privzeto

    Vaja stoj je tudi na izpitu VP 1(vaje poslušnosti) za lovske pse, paziti moraš samo na komande, da je vaja sedi izrečena hitro(sed), stoj pa pa povdarjena na O, se pravi izrečena počasi in dolgo, da tako pes teh dveh vaj ne meša.Za začetek ti priporočam, da če boš imel probleme, da jo začneš učiti na kakšni mizi ali podobno in se počasi oddaljuješ od psa, pes je pa na višini.Samo lepo počasi, igra, veselje, nagrade in tako naprej, bo že.

    Lp!

  8. #28
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Prebral sem en HR članek z naslovom "Začetek konca posavskega goniča". Avtor se zgraža nad kvaliteto njihovih avtohtonih pasem, posebno nad posavci. Pravi, da se je pasma čisto razvodnela in da že laiki sprašujejo ali je to ista pasma. Na terenu (lovu) naj bi bilo stanje še poraznejše .

    Mislim, da so tudi pri nas precej "razvodneli" razni brandelni, planinci, balkanci...ali kaj so že Škoda, resnično......

    Tudi v Srbiji ni nič bolje. To sem že omenjal. Na pohodu so križanci!!!
    Last edited by detel; 2. October 2008 at 22:08.

  9. #29

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Prebral sem en HR članek z naslovom "Začetek konca posavskega goniča". Avtor se zgraža nad kvaliteto njihovih avtohtonih pasem, posebno nad posavci. Pravi, da se je pasma čisto razvodnela in da že laiki sprašujejo ali je to ista pasma. Na terenu (lovu) naj bi bilo stanje še poraznejše .

    Mislim, da so tudi pri nas precej "razvodneli" razni brandelni, planinci, balkanci...ali kaj so že Škoda, resnično......

    Tudi v Srbiji ni nič bolje. To sem že omenjal. Na pohodu so križanci!!!
    To ne bo držalo. Vzreditelji so "carji", že vedo kaj delajo.
    Hrvati so "vzorniki" za nekatere naše kinologe, vzreditelje in kinološke strokovnjake, morda pa bodo ti to misel "povzeli" in začeli razmišljati v kontekstu te ugotovitve in zagovarjati vzrejo v prid teh in drugih pasem.

  10. #30

    Privzeto

    Detel to se dogaja zato, ker lahko vzreja vsakdo če le ima pet minut časa.
    Po možnosti na PNZ še laja namesto psa potem pa beremo v oglasih mladiči vrhunskih staršev. Tu se pa strinjam s Hubertusom o smiselnosti PNZ. Zadnji čas je, da začnemo razmišljati o zaostritvi pogojev vzreje. Naprimer vzrejne preiskušnje kjer bi na več preiskušnjah preiskušalai kvaliteto psa v delu,in ne tako kot je sedaj pes opravi PNZ in že lahko vzrejamo z njim. Na podlagi ene same preiskušnje je nestrokovno trditi da je pes primeren za pleme. Zavedati pa se moramo da vzreditelj še ni vsakdo ki spari svojo psičko, ampak vzreditelj pomeni mnogo več.

Stran 3 od 18 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •