Stran 2 od 18 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 177

Tema: Posavski gonič

  1. #11

    Privzeto

    Če boš vzel psa prave linije ti ne bo žal.
    Vendar moraš vedeti kakšnega hočeš in za kaj ga rabiš.

    Boris

  2. #12

    Privzeto

    Malo sem prebral vaše komentarje in vidim da tisti, ki jih imate ste zelo zadovoljni.
    Me pa nekaj zanima in sicer kakšna je maksimalna višina za to pasmo ter, ko goni goni glasno in kako dolgo pa gonijo preden se vrnejo nazaj k lastniku.

    Hvala lp

  3. #13

    Privzeto

    Maksimalna višina posavca je 58 cm.
    Dolžina gonje pa je odvisna od linije in od tvojega učenja

    Boris

  4. #14
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Posavca lahko primerjamo z istrijancem. Menim, da sta si ozko v sorodu. Dobri lovci !

  5. #15

    Privzeto

    potem, če bi kupil tega psa bi bil to dober nakup na kaj bi moral najbolj pazit pri vzgoji? ali so ti psi trmasti ali bolj vodljivi pri učenju? slišal sem za nekatere pasme da so zelo trmasti in dosti težje za učit.
    rad bi zvedel čim več o tej pasmi ker jo imam namen kupit zato mi bo vsaka vaša izkušnja o vzgoji prišla prav.

    Hvala lp

  6. #16

    Privzeto

    Tako in imamo novo prijateljico v našem lovišču


  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Bled
    Prispevki
    664

    Privzeto

    Legvan, zelo lušna pisčka. Kar se same pasme tiče ti povem nekaj mojih izkušenj, oziorma kar sem videl. Gre za izjemne goniče, ki so zelo vztrajni. V našem lovišču se v glavnem uporabljajo za lov na zajca in lisico, d. prašiča praktično ni. Na PNZ-ju, ki je bil pri nas, so bili ti goniči izjemni (ki so bili ustrezno šolani), zajca so gonili tudi več kot 1 uro (1 psička 2 ure). Spomnim se psičke našega vodnika, ki je že dolgo ni, je gonila lisico in zajca kot nora, ni bilo brakade, da ne bi pripeljala zajca ali lisice na strel in ponavadi se je hitro vračala k gospodarju. Paziti pa moraš, da ne bo začela goniti srnjadi, kar se je zgodilo našemu vodniku. Sedaj se sicer trudi, da bi ga odvadil, samo to bo zelo težko. Kar se tiče šolanja in standardov (poglej malo po www) imaš veliko čtiva v starejših Lovcih.
    Lep pozdrav in veliko užitkov s psičko!

  8. #18
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Nikoli streljat pred psom srnjadi, samo zajca ali lisico, no tudi prašiča in s časom sam spozna kaj od njega hočemo .

  9. #19

    Privzeto

    Hvala za vaše komentarje. Zdaj jo že treniram in navajam na povodec in se sprehajam po lovišču. Tudi nekaj literature sem prebral kako dresirat psa. Vendar me matra ena stvar, kako jo naj naučim, da mi bo stala ko ji rečem stoj??? Zajčka sma že dvignila in ga je samo gledala bo pa kmalu nov preizkus saj jih imamo v lovišču dovolj:icon_::icon_:. No če bo imel še kdo v prihodnosti kakšen nasevt mi naj napiše prosim.
    Hvala vam za odgovore
    lp

  10. #20
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Stoj ?! . Gonič ni ptičar. Raje jo nauči na "primi ga".

Stran 2 od 18 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •