Stran 13 od 13 PrvaPrva ... 3910111213
Rezultati 121 do 129 od 129

Tema: kaliber 22-250

  1. #121

    Privzeto

    Tudi za 7x64 ne ravno, saj ima tudi 7x64 UPR med 180m in 195m, če gledamo strelivo iz RWS palete.
    Bolj za kaki 8x57IS in 9,3x62.
    lp
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  2. #122
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Citat GILTHEAD je objavil: Pokaži objave
    Tine dej mi samo povej,a čistiš samo z krtačko in nastavkom za fino čiščenje,al kdaj uporabljaš tudi drateni nastavek.Jst se ga namreč ne upam,ker mam občutek,da bom uničil cev
    Pa še nekaj mi ni čist jasno?Zakaj bi bla cev po gmx bolj zapacana kot naprimer po geco expresu.Vse te kugle so zunaj tako ali tako bakrene,tko da bi moral biti tudi rezulatat enak!?lp
    Najprej z medeninasto krtačko in nato do suhega s plastično+krpa. Zakaj pa ne vem, samo sem napisal kaj mi je delal XLC in se zato bojim monolitnih krogel.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  3. #123

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    Najprej z medeninasto krtačko in nato do suhega s plastično+krpa. Zakaj pa ne vem, samo sem napisal kaj mi je delal XLC in se zato bojim monolitnih krogel.
    Važi ni panike:-)pa hvala za info.Dober pogled
    I LOVE my country but i FEAR my government!

  4. #124

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Zanimivo. Znanje in izkušnje pridejo z leti.
    Jaz 308 dolga leta niti pogledal nisem. Sem razmišljal tako kot večina. Malo rezerve ne škodi in je bolje 30-06, kot 308
    Dokler nisem slučajno streljal z njo. Puška je bila Titan.
    Sedaj jo imam jaz in sin. Drugi kaliber na moji lestvici pa je 6,5x47
    Alojz, zanima me kako se obnese puška kalibra 6.5x47 Lapua pri odstrelu divjadi, namreč sam sem streljal s tem kalibrom na tekmah, na razdaljah od 100 pa do 600m in je bil takrat ta kaliber v špici.Katero kroglo uporabljaš za ta kaliber, pri odstrelu divjadi?

  5. #125

    Privzeto

    Žal nisi dobro razumel. Meni 308 pokrije vse. Kolebal pa sem med tem in 6,5.
    Sem pa srno uplenil z 6,5. Sicer center pa je šla še 30m. Za padec na mestu mora biti ali velika hitrost ali zelo razbijaška krogla ali pa premer 7 in več. (Največkrat je tako. Moram poudariti, da ne bo takoj kdo napisal kako je na mestu padlo. Zadel pa v glavo ali hrbtenico).
    Last edited by alojz1; 6. January 2014 at 20:49.

  6. #126

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Žal nisi dobro razumel. Meni 308 pokrije vse. Kolebal pa sem med tem in 6,5.
    Sem pa srno uplenil z 6,5. Sicer center pa je šla še 30m. Za padec na mestu mora biti ali velika hitrost ali zelo razbijaška krogla ali pa premer 7 in več. (Največkrat je tako. Moram poudariti, da ne bo takoj kdo napisal kako je na mestu padlo. Zadel pa v glavo ali hrbtenico).
    Alojz, verjetno si mislil 270 winchester veterby, drugače pa 30 metrov tudi ni predaleč, če pade tam divjad .

  7. #127

    Privzeto

    Ne, 270 je čisto drug naboj. Meni je vseeno, če divjad še malo zbeži. Je vedno pes z mano. Večina tule pa želi padec na mestu. Če pa malo na youtube pogledaš pa vidiš, da je takih padcev kar malo. Pa z hujšimi kalibri.

  8. #128

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ne, 270 je čisto drug naboj. Meni je vseeno, če divjad še malo zbeži. Je vedno pes z mano. Večina tule pa želi padec na mestu. Če pa malo na youtube pogledaš pa vidiš, da je takih padcev kar malo. Pa z hujšimi kalibri.
    Hotel sem ti samo povedat , da divjad skoraj vedno pade na na mestu potrebuješ
    kaliber kot je 270 winchester veterrby , tu pa ne rabiš biti več pameten, kaj boš dal v cev, drugače pa se strinjam s tvojo trditvijo.

  9. #129

    Privzeto

    Ta naboj ni v konkurenci najbolj pogostih. Vsaj pri nas ne. Magnum naboji mi niso všeč. Saj ima preko 1000m/s. Pri tej hitrosti res ni pomembna krogla da vse pade. Za v lonec pa malo ostane, če jo ne bomo premišljeno izbrali.

Stran 13 od 13 PrvaPrva ... 3910111213

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •