Stran 7 od 7 PrvaPrva ... 34567
Rezultati 61 do 68 od 68

Tema: Optika VIXEN

  1. #61
    Član od
    Apr 2010
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    248

    Privzeto

    Ker je tema malo zamrla, Vixen pa izdeluje nove kvalitetne modele, sem se odločil, da nekaj osnovnih podatkov napišem o novem daljnogledu Vixen Artes J HR8x42WP. Nisem ga primerjal z daljnogledi Zeiss ali Swarovski, da ne užalim katerega od lastnikov teh prestižnih izdelkov. Je pa Vixen vsekakor zanimiv proizvajalec in po mojem mnenju pri nas premalo poznan in cenjen.
    Članek si lahko preberete TUKAJ.

    P.S.
    Na žalost ne bom od nikogar dobil nič plačano
    Every time I feel the spirit

  2. #62

    Privzeto

    Moje terenske izkušnje v mraku: sam imam meopto 6x42, staro minimalno 20 let (nima niti koleščka za dioptrijo. Če je vsaj malo lune, se da streljati prašiče. Pred kratkim pa sem šel na jago s solovcem, ki ima vixna 2,5-15x50, tako da sem lahko malo primerjal. Lahko rečem, da je bila vidljivost v mraku identična, bila je jasna noč, brez lune, pa sem na travniku lepo videl obris srne. Za čez dan je verjetno vixen boljši, zvečer pa lahko brez zadržkov rečem da ga meopta "nese"(če sta oba daljnogleda z isto dimenzijo leče).

  3. #63

    Privzeto Križ duplex

    Kupil bi strelni daljnogled za 223 remington in sicer s križem duplex. Našel sem opis križa duplex - Idealen za športno strelstvo in daljše razdalje. Ali menite, da je uporaben tudi za lov.

  4. #64
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Našel sem opis križa duplex - Idealen za športno strelstvo in daljše razdalje.
    Ne vem, zakaj bi bil ravno duplex idealen. Za športno strelstvo je zaželjen čim tanjši križ. Za daljše razdalje pa je bistvena povečava, vrsta kupol, korak klikov in še mnogo drugega. Odvisno tudi od kje dalje so zate daljše razdalje.
    Seveda je križ uporaben tudi za lov.

    Kakšno puško imaš, in kaj misliš z njo loviti? In kakšen daljnogled za na puško imaš v mislih?

  5. #65

    Privzeto

    Daljnogled bi namestil na mini mauser 223 remington in sicer Sightron SIH 3.5-10x50 Rifle Scope.
    Naprodaj je v optik trade.

  6. #66
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Težko rečem, kako se bo daljnogled obnesel. Povečava, premer objektiva je že OK, vprašanje pa je kakšna je kvaliteta leč in kako dobro drži križ. Cena mi že ne vzbuja prevelikega zaupanja.

  7. #67

    Privzeto

    Tudi sam imam podobne pomisleke. Toda trgovec mi zagotavlja, da je omenjeni daljnogled v rangu Wortexsov, Nikonov skratka daljnogledov,ki so skoraj enkrat dražji. Se bom še odločil - razmišljam tudi o Meopti Meopro. Hvala ti za tvoja razmišljanja.

  8. #68

    Privzeto

    Ta daljnogled je zelo kvaliteten. Za ta denar dobiš največ.

Stran 7 od 7 PrvaPrva ... 34567

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •