Stran 5 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 68

Tema: Optika VIXEN

  1. #41

    Privzeto

    Citat brenneke je objavil: Pokaži objave
    Jaz osebno uporabljam kot sem že omenil 8x42 in je super zadeva tudi za v mrak. Z 10x se bo pa malo slabše videlo zaradi manjše izhodne zenice.
    Jaz sem tudi najprej vzel 10x povečavo,pa sem jo šel po parih dneh zamenjat za 8x ker mi je bila 10x enostavno preveč občutljiva na vsak tresljaj.Imam sicer močnejšega 8x56,ampak moram rečt da se odlično obnese,skoraj do trde teme...
    I LOVE my country but i FEAR my government!

  2. #42

    Privzeto

    Citat GILTHEAD je objavil: Pokaži objave
    Jaz sem tudi najprej vzel 10x povečavo,pa sem jo šel po parih dneh zamenjat za 8x ker mi je bila 10x enostavno preveč občutljiva na vsak tresljaj.Imam sicer močnejšega 8x56,ampak moram rečt da se odlično obnese,skoraj do trde teme...
    A to govoriš za 42mm model, da si šel potem zamenjat za 8x?
    Tudi sam sem bil v veliki dilemi. A mi je trgovec svetoval naj raje zdaj v 42mm modelu vzamem 10x povečavo če bom potem kupoval še 8x56. Tako, da bom imel enega za ocenjevanje pri boljši svetlobi ter drugega za hud mrak..
    Zato sem se potem odločil za 10x. Meni se niti toliko ne trese če prav primem z obema rokama. Z eno pa je bolj problem

  3. #43

    Privzeto

    Citat THEHUNTER je objavil: Pokaži objave
    A to govoriš za 42mm model, da si šel potem zamenjat za 8x?
    Tudi sam sem bil v veliki dilemi. A mi je trgovec svetoval naj raje zdaj v 42mm modelu vzamem 10x povečavo če bom potem kupoval še 8x56. Tako, da bom imel enega za ocenjevanje pri boljši svetlobi ter drugega za hud mrak..
    Zato sem se potem odločil za 10x. Meni se niti toliko ne trese če prav primem z obema rokama. Z eno pa je bolj problem
    Hehehehehehe....,pa si preč vrgu dnarja za en konkretn dvogled...
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  4. #44

    Privzeto

    Citat THEHUNTER je objavil: Pokaži objave
    A to govoriš za 42mm model, da si šel potem zamenjat za 8x?
    Tudi sam sem bil v veliki dilemi. A mi je trgovec svetoval naj raje zdaj v 42mm modelu vzamem 10x povečavo če bom potem kupoval še 8x56. Tako, da bom imel enega za ocenjevanje pri boljši svetlobi ter drugega za hud mrak..
    Zato sem se potem odločil za 10x. Meni se niti toliko ne trese če prav primem z obema rokama. Z eno pa je bolj problem
    Ne,po moje nima smisla met dva dvogleda.Jst sm v štartu kupu 8x56 oz.10x in to je to...lp
    I LOVE my country but i FEAR my government!

  5. #45

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    Hehehehehehe....,pa si preč vrgu dnarja za en konkretn dvogled...
    Zakaj vrgel proč.. ta dvogled je res vreden svojega denarja!
    Dvomim, da bi za 300€ dobil boljšega

    Citat GILTHEAD je objavil: Pokaži objave
    Ne,po moje nima smisla met dva dvogleda.Jst sm v štartu kupu 8x56 oz.10x in to je to...lp
    Kot komu.. Sam imam namen kupit dva.. enega za zalaze ter enega za mrak zato sem zdaj vzel 10x42

  6. #46

    Privzeto

    Citat THEHUNTER je objavil: Pokaži objave
    Zakaj vrgel proč.. ta dvogled je res vreden svojega denarja!
    Dvomim, da bi za 300€ dobil boljšega



    Kot komu.. Sam imam namen kupit dva.. enega za zalaze ter enega za mrak zato sem zdaj vzel 10x42
    Če si se tko odločil,potem ni kej in denar ni vržen stran.Nekaj pa itak rabimo za dušosam se mi zdi,da se z leti potem nabere te šare tolk da jo na koncu sam še prekladaš sem in tja.Uporabljaš pa ponavadi eno in sicer sebi najljubšoJe pa res da če veliko hodiš na zalaz,te lahko večji in težji dvogled na koncu tudi ovira.Sam sicer na zalaz ne hodim veliko,sem si pa kljub temu omislil ''naramnice''ki ti res zelo olašajo delo.Tudi razne bolečine v vratu,potem odpadejo
    I LOVE my country but i FEAR my government!

  7. #47
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    10x imej za na prežo, za zalaz pa nabavi 8x ali 7x

  8. #48

    Privzeto

    Citat GILTHEAD je objavil: Pokaži objave
    Če si se tko odločil,potem ni kej in denar ni vržen stran.Nekaj pa itak rabimo za dušosam se mi zdi,da se z leti potem nabere te šare tolk da jo na koncu sam še prekladaš sem in tja.Uporabljaš pa ponavadi eno in sicer sebi najljubšoJe pa res da če veliko hodiš na zalaz,te lahko večji in težji dvogled na koncu tudi ovira.Sam sicer na zalaz ne hodim veliko,sem si pa kljub temu omislil ''naramnice''ki ti res zelo olašajo delo.Tudi razne bolečine v vratu,potem odpadejo
    Točno, če ti je stvar všeč nisi nikoli vrgel denarja stran
    Še preveč se jo nabere hehe :D..
    Ja ej, za zalaze je res prva liga ker je lahek ter majhen. Se pozna ful :)
    Za večje daljnoglede kot je npr. 8x56 pa so potrebne naramnice, take kot si si jih ti omislil.
    Po eni strani bi jih tudi jaz nabavil, saj mi potem daljnogled manj skače, oz če se nagneš naprej ipd. Pa še pri plezanju na prežo je lažje, saj ti daljnogled ne udarja po lojtri če se nagneš naprej...

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    10x imej za na prežo, za zalaz pa nabavi 8x ali 7x
    Na srečo se mi roke ne tresejo dosti tako, da še ni toliko moteče

  9. #49

    Privzeto

    [QUOTE=THEHUNTER;96041]Točno, če ti je stvar všeč nisi nikoli vrgel denarja stran
    Še preveč se jo nabere hehe :D..
    Ja ej, za zalaze je res prva liga ker je lahek ter majhen. Se pozna ful :)
    Za večje daljnoglede kot je npr. 8x56 pa so potrebne naramnice, take kot si si jih ti omislil.
    Po eni strani bi jih tudi jaz nabavil, saj mi potem daljnogled manj skače, oz če se nagneš naprej ipd. Pa še pri plezanju na prežo je lažje, saj ti daljnogled ne udarja po lojtri če se nagneš naprej...



    Ja tocno tako,lazje je med hojo,pri vzpenjanju,med cakanjem in res je, tudi lazje ga umiris obilo dobrih pogledov
    I LOVE my country but i FEAR my government!

  10. #50

    Privzeto

    Jaz sem si dal na svoj dvogled niggelohove naramnice.
    To kar ste napisal je vse res. Je pa fora da ko približam dvogled k očem ,se mi naramnice napnejo in moram kar trdno držati dvogled, na kar se mi utrdijo roke....+ in -

Stran 5 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •