Stran 2 od 7 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 68

Tema: Optika VIXEN

  1. #11

    Privzeto

    Tocno tako!
    Brezveze se kregat kaj je boljse kaj je slabse...

    Vendar za ta denar, poreklo iz japonske, kvaliteta slike ipd. je vixen new foresta vreden razmisleka .. na zacetku sem ga tudi sam odvracal dokler ga nisem primel v roke .. tisti ki se odloca za nakup dvogleda do 500€, naj razmisli o njem, ne bo vam zal. Naj se povem da je model 8x42 pod 300€… in sem 100%, da je za ta denar prakticno nemogoce dobit boljsi dvogled v modelu 8x42!

  2. #12

    Privzeto

    Citat THEHUNTER je objavil: Pokaži objave
    Tocno tako!
    Brezveze se kregat kaj je boljse kaj je slabse...

    Vendar za ta denar, poreklo iz japonske, kvaliteta slike ipd. je vixen new foresta vreden razmisleka .. na zacetku sem ga tudi sam odvracal dokler ga nisem primel v roke .. tisti ki se odloca za nakup dvogleda do 500€, naj razmisli o njem, ne bo vam zal. Naj se povem da je model 8x42 pod 300€… in sem 100%, da je za ta denar prakticno nemogoce dobit boljsi dvogled v modelu 8x42!
    Imaš prav. Japonci so zelo dobri v izdelovanju kakovostne optike. Sam sem lastnik new foreste 8x42 in moram rečt da je špica. 8x56 je pa še zagotovo bolši. Znanec ima strelnega 2.5-10x56 in pravi da je le malenkost slabši kot zeiss victory HT. Seveda je vixen vsaj 2x cenejši. Vendar se še vedno da streljati tako na daleč kot tudi v mraku oz. mesečini. Ga zelo priporočam.

  3. #13
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ta optika se mi dozdeva zelo nežna, nerobustna. Za drugo pa ne vem, ker je nisem testiral.

  4. #14

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Ta optika se mi dozdeva zelo nežna, nerobustna. Za drugo pa ne vem, ker je nisem testiral.
    optika deluje zelo robustno-debele stene ohišja. Japonci niso še kitajci

  5. #15

    Privzeto

    Citat brenneke je objavil: Pokaži objave
    Znanec ima strelnega 2.5-10x56 in pravi da je le malenkost slabši kot zeiss victory HT. Seveda je vixen vsaj 2x cenejši. Vendar se še vedno da streljati tako na daleč kot tudi v mraku oz. mesečini. Ga zelo priporočam.

    Tako se lahko prepričuješ sam sebe ti,vendar boš do konca življenja živel v zmoti. Sam sem imel veliko optik od cenejših do sedaj najdražjih in vem kaj je optika za 500€ in vem kaj je optika za 2500€ pa tudi vse umes. Samo nekaj si zapomni Vixen ne bo nikoli dosegel kvaliteta od Zeissa,swarovskega,kahlesa za 2x nižjo ceno!
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  6. #16

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    Tako se lahko prepričuješ sam sebe ti,vendar boš do konca življenja živel v zmoti. Sam sem imel veliko optik od cenejših do sedaj najdražjih in vem kaj je optika za 500€ in vem kaj je optika za 2500€ pa tudi vse umes. Samo nekaj si zapomni Vixen ne bo nikoli dosegel kvaliteta od Zeissa,swarovskega,kahlesa za 2x nižjo ceno!
    Nikoli nisem rekel da je ista kvaliteta, rekel sem da je le malenkost slabši. Pa prosim berite natančno. Drugače pa vixen ni neka čungalunga firma. Izdeluje tudi teleskope in mikroskope.

    Njegove leče imajo 99,7 zeiss pa 99,9 svetlobne prepustnosti, tako da ni velike razlike. Bom pa samo zate naredil test, da boš srečen.

  7. #17

    Privzeto

    v mraku stestiraj pa boš hitro naredu test :)

  8. #18

    Privzeto

    Citat pzaksek je objavil: Pokaži objave
    v mraku stestiraj pa boš hitro naredu test :)
    Ravno v mraku se vidi mala razlika. Podevi sta skoraj identična.

  9. #19

    Privzeto

    Njegove leče imajo 99,7 zeiss pa 99,9 svetlobne prepustnosti, tako da ni velike razlike. Bom pa samo zate naredil test, da boš srečen.[/QUOTE]


    Ma ne rabiš delat zame nobenega testa sem jih sam naredil zadosti tako,da zase že vem kaj je dobra optika in kaj je špica od optike.
    Strelni daljnogled pa sestavlja še veliko drugih komponent kot samo kvalitetne leče.
    Vixen se lahko konkurenčno kosa z Zeiss duralyt serijo do HT-ja mu pa še manjka .....
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  10. #20

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    Njegove leče imajo 99,7 zeiss pa 99,9 svetlobne prepustnosti, tako da ni velike razlike. Bom pa samo zate naredil test, da boš srečen.

    Ma ne rabiš delat zame nobenega testa sem jih sam naredil zadosti tako,da zase že vem kaj je dobra optika in kaj je špica od optike.
    Strelni daljnogled pa sestavlja še veliko drugih komponent kot samo kvalitetne leče.
    Vixen se lahko konkurenčno kosa z Zeiss duralyt serijo do HT-ja mu pa še manjka .....[/QUOTE]

    Duralyt se ne more kosati z vixnom. Seveda pa vixnu tudi malo manjka do 2000€. Pa če piše zeiss ali swarovski še ne pomeni da je špica. Namreč swarovski ima veliko manjšo prepustnost kot meopta, je pa res da je slika ostrejša, vendar za lov je meopta več kot dovolj pa čeprav je 2x cenejša.

Stran 2 od 7 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •