Stran 2 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 48

Tema: Nujno, preizkus varnega ravnanja z orožjem

  1. #11

    Privzeto

    Isti tiči si bodo pa ja pomagal

  2. #12

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Isti tiči si bodo pa ja pomagal
    ???????

  3. #13

    Privzeto

    Tale tica.
    Last edited by ostrostrelec.pero; 27. February 2013 at 17:16.

  4. #14

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    ???????
    Siničke sem mislil

  5. #15

    Privzeto

    Citat vest je objavil: Pokaži objave
    Zanima me če za preizkus varnega ravnanja z orožjem velja potrdilo slovenske vojske, kjer je pripravnik tudi zaposlen, ali mora biti striktno opravljen v lovski organizaciji.

    Za našega pripravnika se na ZLD nikakor ne morejo dogovoriti kaj naj naredijo. Vse skupaj izgleda tako, da mu potrdila o opravljenem izpitu v SV ne bodo priznali in ga z....... za eno leto pripravništva. (pripravnik se preizkusa ni mogel udeležiti, zaradi službene odsotnosti) sedaj pa se ne more prijaviti na izpit, časa je samo še 24 ur.

    Kaj storimo, da ne bo izvisel za leto dni?

    Lp
    Glede usposabljanja za uporabo orožja... v koledarskem letu potekajo usposabljanja vsaj v razponu pol leta (preverjeno) in da v tem času pripravnik nima časa niti za en termin?! Ta pa je malo bosa, vsak ki se vsaj malo zanima za lov, v katerega vstopa, bi lahko poskrbel za to, če v pol leta nima časa niti za ta tečaj, je škoda da vstopa med lovske vrste...upam da boste rešili ta problem uspešno, vendar to je dober primer, da se brez muje še čevelj ne obuje, ne čakaj vedno na druge in bodi dejaven tudi sam!

  6. #16

    Privzeto

    Kolegi, dajmo se prosim prenehat prerekat, zadeva je urejena. Kako je bilo in kdaj je bilo dejanje, upravičene ali neupravičene prisotnosti pripravnika na izpitu za varno rokovanje z orožjem, sedaj ni več pomenbno.

    Bolj je pomenbno, da je bilo pripravniku pojasnjeno, da v kolikor se tečaja ne bo mogel udeležiti, glede na zaposlitev v SV velja tudi potrdilo, ki ga izda SV.

    Če je kdo tukaj zamočil, je to LD, ne pa pripravnik, zato je prav, da tudi LD poskrbi, da se stvari uredijo tako, da je prav za vse, tudi zakonsko.

    Največji greh pa je, da se pristojni, ki te stvari urejajo nikakor ne morejo medsebojno dogovoriti, kako primer glede na nujnost pravočasno rešiti;

    Jaz ne morem, nisem pristojen, kliče onega, kliči tega, bomo videli, se ne da, kje si bil pa prej, itd....

    Žalostno!

    No, na koncu je zmagala zdrava pamet, pa ne pri zgoraj omenjenih.....

    L.p.
    Navkreber je včasih težko hoditi, se pa s cilja lepše vidi...

  7. #17

    Privzeto

    Sicer je malo pozno pa vendar.

    Sam sem imel podoben primer glede varnega ravnanja z orožjem. Tečaj sem imel opravljen v sklopu civilnega izobraževanja, ki sem si ga sam plačal in sem tako izpolnil pogoj glede tega za vse organizacije v sloveniji, ki bi to potrdilo potrebovale, tudi za LD. Imel sem srečo, da se nihče ni hotel spotakniti ob to dejstvo, ampak tudi če bi se, je zakon na strani posameznika. Sam sem moral samo dostaviti kopijo potrdila, da sem uspešno opravil usposabljanje, in to je bilo to. Če ti pa nočejo upoštevati, pa lahko sam vseeno pridobiš orožni list s tem da ti LD izda potrdilo, da si njihov član, kar tudi si, če si pripravnik in potem greš sam na upravno enoto s potrdilom iz usposabljanja in ti lepo izdajo Orožni List za Lov.
    Enostavno.

    Nihče te ne more ovirati, če že imaš opravljen preizkus.

    No vseeno sem šel odstreljat tistih nekaj golobov in tarčo srnjaka, ker me je veselilo, čeprav mi nebi bilo potrebno.

    Upam da sem kaj pomagal.

  8. #18

    Privzeto

    V LD imamo po dolgem času spet pripravnika. Zanima me par stvari glede tečaja in izpita za varno rokovanje z orožjem. Kam se naj prijavi na tečaj, oz. kdo sploh organizira tečaje? Je to LZS ali ZLD? Ali je to v sklopu predavanj za lovski izpit?
    Hvala!

  9. #19

    Privzeto

    Sicer ne vem kako imate to urejeno pri vas, pri nas to vse uredi UO in mu vse pove kdaj kje in kako (prijava, svetovanje,...) dati vaš UO. Ja kolk let pa že niste imeli pripravnika, da je za vas to vse novo?

  10. #20

    Privzeto

    Citat sine je objavil: Pokaži objave
    V LD imamo po dolgem času spet pripravnika. Zanima me par stvari glede tečaja in izpita za varno rokovanje z orožjem. Kam se naj prijavi na tečaj, oz. kdo sploh organizira tečaje? Je to LZS ali ZLD? Ali je to v sklopu predavanj za lovski izpit?
    Hvala!
    Brez panike, tečajev LZS še ni razpisala. Običajno je razpis v sredini meseca aprila, izvajajo pa ga usposobljene članice /OLZ/ZLD/. Razpisi bodo objavljeni tudi na spletni strani LZS>za člane LZS>izobraževanja.

Stran 2 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •