Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 48

Tema: Nujno, preizkus varnega ravnanja z orožjem

  1. #1

    Privzeto Nujno, preizkus varnega ravnanja z orožjem

    Zanima me če za preizkus varnega ravnanja z orožjem velja potrdilo slovenske vojske, kjer je pripravnik tudi zaposlen, ali mora biti striktno opravljen v lovski organizaciji.

    Za našega pripravnika se na ZLD nikakor ne morejo dogovoriti kaj naj naredijo. Vse skupaj izgleda tako, da mu potrdila o opravljenem izpitu v SV ne bodo priznali in ga z....... za eno leto pripravništva. (pripravnik se preizkusa ni mogel udeležiti, zaradi službene odsotnosti) sedaj pa se ne more prijaviti na izpit, časa je samo še 24 ur.

    Kaj storimo, da ne bo izvisel za leto dni?

    Lp
    Navkreber je včasih težko hoditi, se pa s cilja lepše vidi...

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    V kolikor so tako togi, se lahko pozanima, kdaj bodo pripravniki opravljali ta preizkus po drugih OLZ. Mogoče pa kje še niso in bo lahko prišel zraven.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  3. #3

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    V kolikor so tako togi, se lahko pozanima, kdaj bodo pripravniki opravljali ta preizkus po drugih OLZ. Mogoče pa kje še niso in bo lahko prišel zraven.
    Mugo@ hvala za hiter odgovor. Mogoče sem malce čudno zapisal. Kunšt je v temu, da se ne more prijaviti za Lovski izpit (prijave sprejemajo do vključno jutri 28.02.2013), ker, v kolikor nima opravljenega preizkusa o varnem ravnanju z orožjem, prijava preko lisjaka ni možna.

    Lp
    Navkreber je včasih težko hoditi, se pa s cilja lepše vidi...

  4. #4

    Privzeto

    Osebno mislim, da preizkus rokovanja z orožjem ne sme biti ovira za pristop k izpitu. Z tem se bodo ukvarjali na UE, ko bo zaprosil za nabavno dovoljenje.
    Če pa je v aktih LZS zapisano drugače pa poišči.

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Po moje ne velja, saj ni nikjer tako določeno.
    Pa saj moraš streljati tudi na golobe kar v vojski ne prakticirajo.
    Lahko pa mu omogočijo, da pristopi k izpitu in opravi z letošnjo generacijo.

    PS: Lahko bi se kak dan prej spomnil na to.

  6. #6
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Ma to je tako banalno, da je joj! Kaj bi lahko bilo narobe? V vojski itak strelja tolikokrat letno z vsem mogočim orožjem.
    Mislim, da gre tukaj samo za stvar dogovora. V končni fazi bi lahko preizkus opravil naknadno na drugi lokaciji, če že komplicirajo.

    Res pa je, da sem tudi sam imel že prej orožni list za šport, naredil sem pa dodatno varno rokovanje z lovskim orožjem (streljanje na glinaste golobe in MK), kar je seveda mačji kašelj z vojaškim streljanjem.

    Upam, da se boste ugodno dogovorili!


    Je pa seveda tudi res, kar je napisal Muzikant, ki me je prehitel med mojim pisanjem!

  7. #7
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Aja, še to!
    V dnevnik pripravnika se vpiše opravljen preizkus. Dnevnik pregledajo na končnem izpitu. Tajnik LD oz. ZLD naj ga prijavi, preizkus pa naj opravi med predavanji, ki trajajo kar nekaj časa. Če tega na koncu ne bo imel, ne bo mogel pristopiti k izpitu...

  8. #8

    Privzeto

    Profesor vse to vedo.
    Problem je v tem, da prijava ni mogoča dokler nima vsega opravljenega.
    Bo treba pisno zaprosit za izjemo.

  9. #9

    Privzeto

    Zadevo smo uredili. (tica) Vsem hvala za odgovore.

    Lp
    Navkreber je včasih težko hoditi, se pa s cilja lepše vidi...

  10. #10

    Privzeto

    Vest, si že prijavljen za predavanja, začneš v soboto. Sedaj pa le pridno študirat literaturo za lovski izpit.

Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •