Dne 8.2.2013 je naš lovski čuvaj (pogodba) opravljal obhod lovišča. Pri obhodu je šel po javni cesti mimo domačije krajana (gospod ima svoj pogled na svet in predvsem lovstvo, lovci smo zeleni morilci, itd...). Gospod je fizično napadel čuvaja in ga začel grabiti za vrat. Čuvaj se je nekako izvlekel iz primeža in odšel nazaj do svojega avtomobila. Obvestil je vodstvo LD in podal prijavo na PP v občini kjer stanuje (PP Zagorje). V ponedeljek sem kot odgovorna oseba upravljalca lovišča kontaktiral PP Hrastnik (območje napada spada pod njeno pristojnost). Policist mi je prijazno pojasnil da o prijavi ne ve ničesar, da pa je sicer on odgovoren za ta rajon. Ko sem poklical na PP Zagorje so mi potrdili prejem prijave in zagotovili da jo bodo odali v obravnavo PP Hrastnik. Počakal sem teden dni in zopet poklical na PP Hrastnik, kjer mi je rajonski policist korektno pojasnil da prijave še nima. Vezal me je v prejemno službo, kjer mi je gospa dejala da prijave še nima, ter da pošta (ahtovka) prihaja dvakrat tedensko, tako da je potrebno še počakati. Počakal sem do torka 19.2. in zopet poklical v Hrastnik, zopet isti odgovor. Prosil sem če mi lahko vežejo komandirja, bil je na dopustu tako da sem govoril z njegovim namestnikom. najprej sem mu moral podrobno razložiti zakaj in kako se sploh lahko za postopek zanimam jaz in ne oškodovanec, potem pa mi je pojasnil, da zadeve še nimajo in da itak ne bo zastarala, zato naj kar počakamo. V sredo mi je prekipelo in sem hotel podati prijavo čez postopek. Poklical sem na MNZ, službo za pritožbe, kjer mi je po podrobni predstavitvi gospa dejala, da naj počakam še par dni, potem pa naj sam odidem na PP Hrastnik in jih povpršam če so prijavo prijeli, če jo še vedno ne bodo naj prosim komandirja da on preveri kako je s postopkom. Če ne bo hotel naj se ponovno obrnem na njih!!! Danes 25.2. sem poklical zopet na PP Hrastnik, kjer mi je policist povedal da prijave še ni, prosil sem ga če lahko govorim s komandirjem. Komandir je dejal, da prijave še ni, zakaj se o tem zanimam jaz, zakaj po telefonu, ter da v kolikor je šlo za pretep (kršitev javnega reda in miru) potem do izdan plačilni nalog, ter da ga bodo izdali policisti PP Zagorje ker je bila tam podana prijava, drugače pa ko bodo dobili prijavo bodo postopali v skladu s zakonom. Ni pa hotel razumeti, da je rok zelo dolg, predolg. Vodstvo LD se noče vmešavati v postopke policije, želimo pa zaščititi svoje člane in preprečiti da bi prihajalo da takšnih in podobnih dejan.