Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 25

Tema: Poti in stranpoti slovenskih "naravovarstvenikov"

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    S takimi ekstremisti je škoda zgubljati energijo.
    Nujno pa je osveščanje javnosti, delo z otroki. Močno PR delovanje bi morala biti danes prva prioritetea LZS, če hoče kaj dobrega za naše lovstvo storiti. Ker sicer bodo takile ekstremisti s svojim agresivnim slogom potegnili vedno večji del javnega mnenja na svojo stran. Potem pa se nam ne piše dobro.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  2. #12

    Privzeto

    Za en let nehejmo jagat,stroške posledic naj pa nosi draga gospa Jadranka....
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  3. #13
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Tudi mene ne moti da obstajajo drugače misleči, ampak tako kot vsakega lovca tudi mene malo zabolijo komentarji, ki so daleč pod nivojem civiliziranih in kulturnih ljudi. Rajši naj o razmnoževanju razmišljajo pa bo tudi svet lepši.

  4. #14

    Privzeto

    Zadnje čase me je prav zanimalo, kakšno je javno mnenje o lovstvu drugje izven naše dežele. Povzetek na osnovi prebranih novic, člankov je, da je samo pri nas tako klavrno stanje. Javno mnenje je prav modno – trendovsko usmerjeno proti lovstvu. V naših vrstah marsikdaj opažam, da se nekateri naši člani v nelovski družbi bojijo priznati da so lovci zaradi izpostavljenosti kritiki trendovskega mnenja! To se seveda čuti in prepoznava kot slabost, kar daje tudi moč tovrstnim člankom in osebam za njimi. Kot, da se moramo skrivati kot neka tajna organizacija. Pa to je samo ena drobna zadeva, je še mnogo stvari, ki jih lahko postorimo, da prispevamo k oblikovanju javnega mnenja.

    Lovstvo je čast in obveza, lahko smo vsi ponosni, da smo člani take organizacije in ni potrebno, da se skrivamo. Enako se mi zdi tudi odnos LZS do teh vprašanj. Reakcije, če so, so bolj plašne neodločne in ponižne. Se pa seveda tudi strinjam, da nekateri z svojim obnašanjem ne prispevajo k ugledu te organizacije. Da smo v laični javnosti prepoznavni kot pijanska združba, je to katastrofalno in ponižujoče. Da skrajšam, k ugledu moramo prispevati vsi z svojim obnašanjem in zgledom.

  5. #15

    Privzeto

    Je kdo od vas sploh prebral preko 300 komentarjev?

    Z zgražanjem in pljuvanjem ne bomo spremenili nikogar. S poučevanjem nam morda uspe. Nestrpneže imamo pa na obeh straneh in na njih se ni za ozirati.
    Glede na odgovore in vprašanja, ki mi jih je Jurasova podala v tej debati, spreminjam mnenje o njej in spoštujem njena prepričanja. Verjamem, da s sodelovanjem lahko naredimo več za divjad kot s slepim sovraštvom.
    --------------------------------------------------------
    Vesel sem, ko me ljudje opravljajo za hrbtom. Takrat vem, da sem korak pred njimi.


  6. #16

    Privzeto

    @MLikar, prepričan sem, da večina lovcev spoštuje tudi mnenja drugih, vendar drugi večinoma ne spoštujejo lovcev. Pa ne želim tu razpredati zakaj, kako in kje. O tem je vse že povedano in zapisano ter večina tudi drži.

    V konkretnem primeru je gospa plasirala v javnost debelo laž in provokacijo, katera ima lahko za slovensko lovstvo težke posladice, podobno tudi za vso interesno skupnost katera je vezana na lovstvo, upravljanje divjadi in ostalih prostoživečih živalskih vrst ter okolja. Moč družbenih omrežij je občutiti v družbi tako v SLO kot v svetu. Zato je edino smiselno, da take miselne produkte takoj kategorično zavrnemo in strokovno argumentiramo, ne pa da se z ekstremisti spuščamo v dialog in prepričevanje. V konkretnem primeru iz 300 odgovorov na post je mogoče zaznati vse elemente sovražnega govora, kateri je v naši družbi kaznjiv in pregonljiv. Zato je potrebno v takih primerih ostro reagirati.

    Upam, da sem ti zelo na kratko pojasnil bistvo problema, zato upam, da bodo pristojni organi navedeno zadevo, katera je že v njihovi obravnavi ustrezno obravnavali in ustrezno ukrepali.

  7. #17
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Trikrat sem prebral vse komentarje.
    Že sam uvodni članek kaže na sovražno nastrojenost ne glede ali si lovec, ki samo lovi ali si iz lovskih vodstvenih vrst ali pa samo ljubitelj lovec. Predvsem me zanima kako bomo delali na mladih, ki se ravnokar odločajo da bi prešli med lovske vrste in pod nos dobijo tole. Svojim otrokom bomo že povedali vse kar vemo o teh stvareh, vendar ostalo pa …? 90% komentarjev lahko označimo za totalno nesprejemljive za nas lovce, ki pa so ekstremno žaljivi. Imam se za mladega lovca pri svojih 35 letih, in premišljujem kakšno zapuščino so nam pustili starejši lovci. Sklenem vse skup in ugotovim da lovci med ne lovci ostajajo vse najslabše, vse skupaj pa je še slabše zaradi sodobne informacijske tehnologije, ki jo v nasprotju z takimi in podobnimi posamezniki ne znamo obrniti sebi v prid.
    G, Likar, z vsem dolžnim spoštovanjem, lepo ste povedali v svojih komentarjih in strinjam se tudi s tem, da nam bo mogoče z izobraževanjem uspelo. Pa vendar se bojim »Trojanskega konja«. Verjetno veliko ne lovcev ve o naravi in bitju veliko več kot marsikateri jager. Tako sem prepričan da ga. Juras ve ogromno o lovstvu in to s pridom uporablja v proti lovskih nagovarjanjih, kar je razvidno iz njenih komentarjev, saj se strinja z vsakim komentarjem, ki je proti lovu in opisan v malo bolj strokovnem jeziku, vse nemoralne komentarje proti Slovenskim lovcem pa ne komentira in ne zavrača ampak modro molči.
    Prepeličarjev predlog se mi zdi tudi dober, a ne verjamem da bo padel na plodna tla. LZS, kar odločno in ponosno nas zastopajte, mi smo vam, vam sedaj in vam bomo stali ob strani. Fino bi tudi bilo če bi imeli kako sposobno osebo ki bi poskrbela za stike z javnostjo. Enostavno ne vem če kdo izmed nas lahko ugane kam nas vse to pelje in kako daleč ja naš konec. Nočem bit eden od ta pametnih, vendar vsem bodočim lovcem, ki se odločite za to poslanstvo lahko povem samo en stavek, ki pove vse. Ponosen sem da sem Slovenski lovec, ljubim naravo in ljubim lov.

  8. #18
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Citat aron je objavil: Pokaži objave
    Fino bi tudi bilo če bi imeli kako sposobno osebo ki bi poskrbela za stike z javnostjo.
    Smo jo imeli... pa je nimamo več.
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  9. #19
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Imeti bi morali več kot eno osebo, ki bi delala samo na stikih z javnostjo. Aktivno, agresivno, če hočete, pa ne mislim agresivnega besednjaka, ampak pristop k delu.
    Potrebno bi bilo, da se sprotno odziva na vse članke in prispevke v medijih, ki se nanašajo na lovstvo, da se redno lansira v medije prispevke za promocijo lovstva, sodeluje na družabnih omrežjih in v njih zastopa in brani interese slovenskega lovstva..... Da brez dalake na jeziku tudi obsodi stvari, ki jih kak lovec naredi narobe in se pojavljajo v medijih kot da je to splošna praksa med lovci... Pa da ne trosi javnosti prozornih laži o tem, da lovci streljamo le bolne živali in podobno, ker na takih zavajanjih nas nasprotniki lova z lahkoto dematirajo.
    V galvnem, na LZS zaposliti 3 ljudi za odnose z javnostmi namesto, da 342 različnih komisij porablja naš denar za kilometrine in sejnine, za pokazat pa nimajo nič.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  10. #20
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Citat Kolovski je objavil: Pokaži objave
    Smo jo imeli... pa je nimamo več.
    Zato sem pa napisal to. Mugo maš kar prou

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •