Stran 9 od 61 PrvaPrva ... 56789101112131959 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 601

Tema: LOS - krogle

  1. #81

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    S to polnitvijo po moje ne doseže niti minimalne zakonske moči za jelenjad-divji prašič... Ma smisel?
    To je pa res.
    Sem pa tudi napisal, dokler gre krogla skozi (meni je logično) energija ni tako pomembna kot poškodbe. In, če divjad pade je očitno poškodba dovolj huda. Za monolitne bo treba tudi zakon spremeniti.
    V Nemčiji letos skušajo prepovedati svinčeno jedro. Pa se lovci upirajo. Tudi testne primerjave (izvajajo jih zelo široko) svinčenih in monolitnih so zato neobjektivne. Svinčene imajo kar prednost. Predvsem na večji razdalji.
    Tradicijo je težko spremeniti čez noč. Sploh pri starejši populaciji, kot so lovci.
    Last edited by alojz1; 1. October 2013 at 22:27.

  2. #82
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Hja sej bo kmalu vse šlo na monolitne po moje, samo monolitne so šele v razvoju, pri svinčenih pa kaj dosti ni za pogruntat... Problem je pa pri dolgih strelih(500m+) kjer monolitne krogle ne delajo več... Še svinčene so doživele razcvet na teh razdaljah v zadbjih nekaj letih... Bom pa sam definitivno počasi začel testirat monolitne krogle, ker praktično še nič nisem delal z njimi...

  3. #83

    Privzeto

    Na ustju ima 2700 J. Kak m/s ji sicer ne bi škodil vendar mislim da za 7x57 je to kar dovolj.
    Mogoče kdo polni v 7x64? Bi prosil za podatke in hitrosti če ima kdo izmerjeno

  4. #84
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    .
    .
    .
    Bom pa sam definitivno počasi začel testirat monolitne krogle, ker praktično še nič nisem delal z njimi...
    Že kaj testiraš? Nestrpno čakam...

  5. #85

    Privzeto

    koliko pa naj napolnim dule? Koliko je max? Sedaj dobim tudi barnesa ttsx v 150gr in al lahko to enako polnim?

  6. #86
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Hja sej bo kmalu vse šlo na monolitne po moje, samo monolitne so šele v razvoju, pri svinčenih pa kaj dosti ni za pogruntat... Problem je pa pri dolgih strelih(500m+) kjer monolitne krogle ne delajo več... Še svinčene so doživele razcvet na teh razdaljah v zadbjih nekaj letih... Bom pa sam definitivno počasi začel testirat monolitne krogle, ker praktično še nič nisem delal z njimi...
    Teren je še zelo poraščen. A je ptičar v kondiciji ?

  7. #87

    Privzeto

    Minimalno 42 grain je za lepo streljanje. Pri 46 grain pa že ušesa trpijo. In je brez potrebe.
    Med TTSX in LOS je razlika le v ceni (pa v deformaciji kjer se prva odpre, druga pa odlomi). Polniš jih pa lahko enako.

  8. #88
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Že kaj testiraš? Nestrpno čakam...
    Kaj čem če ne morem iz bajte, ne vidiš da non stop na forumu visim...

  9. #89
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat bakus89 je objavil: Pokaži objave
    koliko pa naj napolnim dule? Koliko je max? Sedaj dobim tudi barnesa ttsx v 150gr in al lahko to enako polnim?
    To ti nihče ne more povedat, moraš kar stestirat, če želiš ti napišem kako...

  10. #90
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Teren je še zelo poraščen. A je ptičar v kondiciji ?
    Ptičar je ja, jaz pa malo manj

Stran 9 od 61 PrvaPrva ... 56789101112131959 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •