Stran 53 od 61 PrvaPrva ... 343495051525354555657 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 521 do 530 od 601

Tema: LOS - krogle

  1. #521
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto krogla LOS 155gr H - težava

    Krogla LOS 155gr H zna biti problematična zaradi zelo široke konice, ki se zatakne v rampo pred cevjo.
    Dosedaj meni znani primeri nekompatibilnosti te krogle s puško oz. rampo: Remington 7600 in 7400 (30-06), Browning Bar 300 WM, Steyr-Mannlicher (30-06). Tudi v Ruger American 30-06 se občasno zgodi, ampak le, če repetiram zelo počasi in je poln nabojnik. Ko to naredim zelo hitro, ni zastoja - se nima časa zataknit
    Ali pa prvi naboj vstavim ročno in zaprem zaklep ter vstavim nabojnik s 3 naboji.
    Ta problem je tudi tako rešljiv - vzameš kroglo LOS 150gr HT z ožjo konico, polnitev je lahko enaka.
    Last edited by Robert91922; 20. September 2015 at 11:20.

  2. #522
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Za manj kot 300m NI. Je kar huda. To je krogla, ki se še lepo odpira pri zvočni hitrosti.
    V primerjavi z Noslerjem balistic je pa bolj natančna. In tudi meritve hitrosti so bolj konstantne.
    Sem postreljal tudi dovolj teh zadnjih zato mislim, da sem lahko objektiven.
    In kje si testiral oziroma ugotovil, kako se odpira pri zvočni hitrosti(ne vem kakšno hitrost misliš, imaš nadzvočno in podzvočno, zvočna je pa točno pri hitrosti zvoka)?

    Mimo si vsekal tudi s trditvijo, da so pri A-maxu hitrosti bolj konstantne kot pri Noslerju. Bo treba najdit optimalni load za Nosler bt, pa boš tudi tam imel enakomerne hitrosti. Ko boš imel pa to, pa ne bo nič manj natančen od Amaxa. Pa brez zamere!

  3. #523

    Privzeto

    Za začetek vzemi mikrometer in krogle. Ene in druge. Malo ti bo jasno.
    Pri meni je pomembna tudi cena. Odkar poznam Amax enkrat dražjega Noslerja moja puška ne vidi več.
    O ostalem pa se ne bom z tabo preklal. Če kdo drug ne razume pa z veseljem pojasnim. Tudi z lepljenjem podatkov najbolj prodajanih krogel.

  4. #524

    Privzeto

    Sicer samo en primer, ampak mogoče pride komu prav. Delovanje LOS krogle v kalibru 222.rem, polnitve žal nevem, mladič težak neto 8 kg, pobeg z nastrela okoli 20m.
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice DSC_0358.jpg‎   DSC_0356.jpg‎  

  5. #525
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Tole je potpludba?
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice losbullet.jpg‎  

  6. #526

    Privzeto

    Desna polovica označenega da, levo proti hrbtu je pa samo temnejše meso.
    Podpludba kar obsežna ampak za ta kaliber pričakovano, sem pa potihem upal, da bo vseeno manjša, glede nato kaj so počele svinčenke.

  7. #527
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Nekaj je razpokano meso polno krvi, drugo je pa med mišice razlita kri. Če imate to za podpludbo, kaj je potem šele s plečeti, ko se kri pod njih razlije? Mečete stran?

  8. #528
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Izgleda grdo, kot bi bilo ustreljeno s PP-jem. Za lastno porabo boste z LOS-om morali streljat v glavo ali vrat.

  9. #529

    Privzeto

    Tukaj je bil večji problem v hitrosti krogle kot pa v sami krogli. Najbrž tudi kratka strelna razdalja. Pri nas ima eden 222. Si sploh ne upa srnjadi v trup streljati. Ampak najlažje je kroglo okriviti.
    LOS je deformacijska krogla. Zato zna v hitrih kalibrih povzročiti nekoliko več poškodb kot enovita monolitka, zaradi sekundarnih drobcev, ki se razletijo enkrat sem, drugič tja. Pri manjši hitrosti manj, pri večji bolj. Alojz je že davno pisal, da LOS čisto OK dela tudi pri malo nižjih polnitvah. Ampak eni imajo radi hitrost. To pa je lahko dvorezen meč. Kakorkoli že, tudi v najslabših primerih poškodb je LOS še vedno boljša kot vsaka svinčenka. Vsaj svinca ni po celem trupu.

  10. #530

    Privzeto

    Citat Jagermaister je objavil: Pokaži objave
    Za lastno porabo boste z LOS-om morali streljat v glavo ali vrat.
    V mojem primeru sploh ne, bom samo puško zamenjal in streljal z Tikko 308. z LOS kroglo v trup brez kakršnih koli poškodb. Imam pa doma tudi zelo priročno kombinirko, v 222. kalibru, ki sem jo večinoma rabil samo za lisice in me je zaradi njene priročnosti mikalo jo preizkusiti v zalazu na srnjad. Bom pa za naprej puško verjetno spet uporabljal samo za lisice, glede nato, da imam doma veliko prijaznejši kaliber do mesa v 308.

    Sploh pa ne krivim krogle, kot sem že omenil sem to pričakoval in v tem kalibru je bilo z svinčenkami 2x ali pa 3x hujše....

Stran 53 od 61 PrvaPrva ... 343495051525354555657 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •