Stran 40 od 61 PrvaPrva ... 3036373839404142434450 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 391 do 400 od 601

Tema: LOS - krogle

  1. #391
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Ja Main, kaj dajem v cev jaz dobro vem, tvoj problem pa je, da hočeš od drugih bolje vedeti, kaj oni dajejo v cev in kako to učinkuje, ampak te baše, ker poznaš samo teorijo, pa še to bolj slabo.
    Slke pa pridejo, danes zvečer ga oderemo.
    Meni je vseeno kaj ti daješ v cev in nočem bolje vedeti kaj drugi dajo v cev. Zelo rad preberem vse članke o balistiki in kroglah. O poznavanju moje teorije nisi pozvan, da sodiš. Po tvojem pisanju, da je razlika med LOS in Avčinko samo v napolnjeni špici, teorijo bolje poznam kot ti. Tole navijanje za LOS na forumu, pa mi je dobesedno smešno. Jaz vem kaj dajem in sem s tem, da mi divjad pada na mestu zelo vesel. Izstopne luknje so od 7 mm do 7 cm. Nekateri na tem forumu si priznajte, da LOS ni oh in sploh. In nimam nič proti LOSu in njegovim uporabnikom. Čakamo slike, vse vstopne in izstopne. Lep pozdrav, Main.

  2. #392

    Privzeto

    Pomembna stvar, ki jo je tukaj potrebno poudariti je, da pri uporabi monolitnih krogel praviloma zaradi manjšega učinka (trde) krogle in posledičnih manjših poškodb pogosteje pride do bega z nastrela, kot pri svinčenih kroglah. Predvsem pri lažji divjadi - pa tudi pri kakšnem strelu na težjo divjad, kjer krogla naleti na bolj malo upora. Kar je za nekatere sicer manj, za druge pa bolj pomembno. V nekaterih družinah pač ni pri roki šolanih krvosledcev. Pišem pa na podlagi lastnih izkušenj in to tudi vsi vemo, da pri trših kroglah divjad rada odskoči, pri mehkejših pa načeloma manj pogosto.
    Tudi poškodbe divjačine so zato zelo subjektivna stvar. Saj se lahko hitro zgodi, da pri "ekološki" krogli pride do precejšnjega odpada mesa zaradi samega bega divjadi z nastrela. To zdaj opažam pri Naturalis, v kolikor pride do bega z nastrela. V tem primeru pride še do več odpada mesa kot pri TIG, kajti ta krogla mi je pri manjši divjadi praviloma povzročila padec v ognju. Menim da je to zaradi daljših pobegov divjadi z nastrela, zaradi česar pride do "potplutb" pa ne tistih od hitrosti krogle, ampak zaradi razlitja krvi v tkiva in mrene v okolici strelne rane, ki nastane kot posledica bega divjadi z nastrela.
    Priznam tudi, da mi je bil sam padec v ognju pri krogli TIG, oziroma "bum in vse štiri noge v zraku" bolj všeč, kot pa da divjad odskoči v gozd kot da ji ni nič. Saj ne gre daleč. Ampak vedno je prisotna tista nervoza, kaj pa če... Je dobro zadeto? Bo šlo še daleč? Bo treba iskat s psom? Bomo sploh našli? Če pa gre za strel v mraku, se zadeva hitro rada zakomplicira še bolj, zaradi slabe svetlobe in še težjega iskanja.

  3. #393

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Izstopne luknje so od 7 mm do 7 cm.
    Tale izjava spet zmaga. 7mm, hm. In pade na mestu.

  4. #394
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Čestitam Deerhunter, ponovno si zadel glavico na buciki.

  5. #395

    Privzeto

    Ja kam pa streljate, da imate toliko pobegov?

  6. #396

    Privzeto

    Alojz, vsi vemo, da divjad rada pobegne z nastrela še če je zadeta za čisto desetko v srce ali pljuča. Zato so namigi o slabem streljanju nepotrebni.
    Sam imam pač takšne izkušnje, da bolj kot je krogla trda, večja je verjetnost pobega in daljši je beg - tudi pri šolskih strelih, seveda če govorimo o strelih, kjer krogla ne naleti na kakšen večji upor.
    Zato je LOS s svojimi fragmentacijskimi delci najbrž dovolj učinkovita na srnjadi, saj naredi dovolj poškodb. Medtem ko pri jelenu tisti delci dvomim da sploh prodrejo do vitalnih organov. Ostane pa samo zadnji del krogle, ki sicer prestreli, je pa njegovo delovanje skoraj enako kot pri FMJ krogli. Tako seveda pride do zanesljivega prestrela in majhnih poškodb, vendar dolžina pobega z nastrela in sama krvna sled je pa druga zgodba.
    To je sicer teorija, vendar praksa tudi ne more biti daleč od tega. Kot si sam enkrat napisal, kdor se nekoliko spozna v zgradbo krogel mu je tudi samo delovanje krogel hitro jasno, brez kakšnega intenzivnega preizkušanja v stilu "izumljanja kolesa"...

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ja kam pa streljate, da imate toliko pobegov?

  7. #397

    Privzeto

    Če se ne motim imaš 308 ali 30-06. Ustreli kaj, potem pa nadaljujemo. Verjetno imam tule največ prakse z temi kroglami saj me o učinku obveščajo tudi znanci in prijatelji. Zato so mi tile pobegi, iskanja in ostalo (šrapneli, podpludbe) neznani. Po tej krogli nisem nikomur iskal. Verjetno zato, ker so dobro zadeli.
    Ker sem že dolgo prisoten tukaj potem veste, da sem uporabljal tudi večino drugih krogel. Tudi tiste češke. In zelo čudno bi bilo, da na koncu sam streljam najslabšo.
    Še enkrat. Naj bodo komentarji od uporabnikov teh krogel. Dobri ali slabi. Od ostalih je pa vse skupaj samo nakladanje da čas mine.
    Tukaj gledam odlične grupe na tarči. Če je v praksi 20 cm je še vedno super, brez iskanj. Tisti, ki pa ne zadane 20 cm bo pa kroglo kritiziral??????

  8. #398

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    ... Tole navijanje za LOS na forumu, pa mi je dobesedno smešno. ...
    Kakšno pa je tvoje mnenje o Impali in recimo KJG kroglah?
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #399

    Privzeto

    Po zaslugi Alojza1 sem imel možnost preizkusiti LOS kroglo v kalibru 308, do sedaj le na srnjadi. Ko sva s prijateljem, ki občasno prebira ta forum debatirala o uporabi te krogle mi je rekel, citiram: ''Ja unmu Aljozu zs foruma ni problem jagat zs tu kuglu, ku ima itk zmjri psa zs sabo''
    Tisti, ki ne razumete kraškega narečja, prijatelj je namigoval naj pričakujem konkreten pobeg pri tej krogli.

    Zadnjih 6 kosov srnjadi, ki sem jih uplenil in glede na srečo, da je bila roka dovolj mirna, da je bil zadetek vedno približno tam kjer mora biti, je vseh 6 kosov padlo na mestu. Vem, da ni to številka za neko konkretno oceno, ampak nekaj mi je pa le dalo vedeti.
    Prej sem lovil srnjad z Geco Plus in pa Sako superhammerhead, pri obeh kroglah mi je pri istih zadetkih srnjad tudi padala v ognju ampak so bile poškodbe na mesu ponavadi kar konkretno večje. Tako, da za sedaj kar se tiče tega lova je zame LOS v veliki prednosti.

    Jelenjadi ali pa prašiča z to kroglo še nisem uplenil, tako da o tem ne morem nič dodati v tej temi.

  10. #400

    Privzeto

    Upam, da boš čimprej preizkusil tudi na jelenjadi ali prašiču. Tam šele boš presenečen.
    Meni osebno je cena kar pomembna. Ne bom kupoval dragih krogel, če je učinek isti ali slabši. Ko bo kaj novega na trgu bomo seveda preizkusili. Opaznih razlik pa ne pričakujem.

Stran 40 od 61 PrvaPrva ... 3036373839404142434450 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •