Stran 3 od 61 PrvaPrva 12345671353 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 601

Tema: LOS - krogle

  1. #21

    Privzeto

    Prvi kos je bila mladica (cca 7kg) streljana na cca 120m. Poizkušal sem streljati za pleče z izhodom na plečetu-kar mi je tudi uspelo. Obležala je v ognju, negibna.
    Drugi kos je gumbar (cca 8kg) streljan na približno isto razdaljo. Čakal sem, da se je postavil za strel počez mimo plečet. Obležal je približno 8m od nastrela. Krvna sled najprej slaba (par kapljic pljuč) nato solidna.

    Zaenkrat sem kr zadovoljen, bo pa za kako boljšo oceno še kaj ustrelit..

    Za primerjavo, gumbarček ustreljen na približno isto razdalje točno za pleče s kroglo DeepCurl 11,7g:



    lp

  2. #22

    Privzeto

    Še prvi 3je streli s to polnitvijo (polnitev povzeta po Nosler reloading manual)




    Zej pa dost..

  3. #23
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Včeraj je oče s to kroglo(155gr) v kalibru 308win uplenil jelenje tele, ki je strel zelo slabo nakazal, in po 30m obležal. Vstopna rana je pri zadnjem rebru, izstrelna pa točno na plečetu( premera 1cm), mislim da krogle ni odprlo. Zaenkrat zgleda povsem brez podpludb, bom pa objavil slike izkoženega teleta, ko se bo bolj videlo kako in kaj.
    Še vedno imam mešane občutke o tej krogli.

  4. #24
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Sodražica
    Prispevki
    236

    Privzeto

    So različne krogle, jaz uporabljam z večjo luknjico in mi na srnjad dela odlično, letos sem uplenil 12 kosov in pri nobenem ni podpludb. Izhodna rana je okrog 3cm.

  5. #25

    Privzeto

    Ta z večjo luknjico ima 155 grain in je ista, kot jo uporablja oče od RWSa.

  6. #26
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Pa si slučajno pogruntal, da bi se prednji del razletel?..kakršnekoli sanje o deformaciji krogle v "gobo" so pri medenini odveč.

  7. #27

    Privzeto

    Tu ni kaj pogruntati. Grom se deformira, LOS pa ima 5% svinca (ni medenina).
    Tu se pa razleti na večje dele do tja kolikor je izvrtana luknja.
    Prvi, ki bo našel kroglo v telesu naj poslika. Ostane valj.

  8. #28
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Sam imam drugačne izkušnje:
    -kolega je streljal gumbarja za plečko, krogla je šla v enem kosu skozi,
    -oče je streljal srnjaka točno čez pleče, spet samo ena luknja
    -enako tudi pri teletu.

    Alojz, čeprav je poleg bakra in cinka v zlitini svinec, je to še vedno medenina

  9. #29

    Privzeto

    95%Cu, 5%Pb. Ne vem kaj bi to bilo. Cinka ni.
    Se pa taka zlitina imenuje svinčev bron. Vendar ima takrat bistveno več svinca in se zaradi odličnih drsnih lastnosti uporablja za drsne ležaje.

  10. #30

    Privzeto

    Tej krogli paše malo večja hitrost. Mislim, da bi bila idealna tudi za 7 rem mag.
    Kolikor sem videl se pri 800m/s še vsaka odpre.

Stran 3 od 61 PrvaPrva 12345671353 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •