Stran 21 od 61 PrvaPrva ... 1117181920212223242531 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 201 do 210 od 601

Tema: LOS - krogle

  1. #201

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    Očitno bo treba še mal skrajšat, da bom zadovoljen....lp
    Do sedaj smo vedno daljšali naboj. Da je krogla dosegla brazde. Ne morem verjeti, da krajši naboj bolje grupira. Verjetno je vzrok v robljenju.
    Jaz stisnem tulec v zadnji utor na krogli.

  2. #202

    Privzeto

    Sej ne da je za jago zanič,ampak mene strašno moti,če se mi zadetki ne dotikajo na papirju. Bom poskusil še z 72 mm.
    Ali je kdo meril hitrost s to polnitvijo?
    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  3. #203
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Običajno je treba krogle približat navoju če gre za krogle sekantnih oblik, kar pa los h in ht ni. Za vse match krogle do zdaj sem našel natančno kombinacijo s standardnimi dolžinami.

  4. #204
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    V kal. 30-06 imam pripravljene 3 serije po 5 nabojev s kroglo LOS 155 gr H, dolžine pa so: 83,00 , 83,50 in 84,00 mm. Namen je testiranje natančnosti glede na dolžino naboja, ampak za tole si bom moral res čas vzet, da bom izključil vpliv ostalih dejavnikov. Tulci so vsi Norma 1x ustreljeni, enake dolžine, smodnik Lovex D073.6 je ročno tehtan na 0,1gr natančno, na vseh sem delal še factory crimp.
    Ali meniš, da zaradi specifične oblike te krogle dolžina naboja ne bo vplivala na natančnost, vsaj bistveno ne?
    Last edited by Robert91922; 16. December 2013 at 09:16.

  5. #205
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Z dolžino naboja se splača igrat šele potem, ko pri neki standardni dolžini naboja(za Los je težko reči kaj je standardna dolžina, je pa za večino krogel Losove teže ta dolžina 84mm(30-06)) najdeš optimalno polnitev se pravi, da ti npr. pri polnitvah 45gr, 45.2gr, 45.4gr dobro grupira, važno pa je tudi, da je mesto zadetka enako. Tudi če ti vse tri polnitve grupirajo dobro, pa mesto zadetka ni enako, tak load ni vredu, ker se znajo grupe pri večji spremembi temperature povečat.( tako preseravanje je potrebno, če hočeš res nek super natančen naboj)
    V 308win se z dolžino ne mislim kaj ubadat, ker sem našel kombinacijo(verjetno je tudi dolžina naboja idealna), ki mi pri polnjenju +-0.3gr na 100m grupira pod 15mm, na 235m gre pod 4cm, bom pa za foro probal še dlje, čeprav za lov dvomim da je primerna za kake daljše strele.

  6. #206

    Privzeto

    Citat mahrenberg je objavil: Pokaži objave
    Zakaj imam občutek, da je ene par "fantov" zgrešilo bistvo teme..?
    Mogoče bo sem bolj pasalo.
    Prav je, da o tem pišemo. Da se iste napake ne ponavljajo v nedogled.
    RWS pravi, da je oče redko zgrešil. Z LOS kroglo pa dvakrat. Kaj je vzrok?
    -verjetno do sedaj ni streljal na takšno razdaljo. Pa tudi, če je. Razdaljo je ocenjeval na oko in pri tem večkrat pretiravamo. Sedaj je pa točno izmerjena z laserjem.
    - že prej sem pisal, da NIKOLI ne streljamo kar v živo. Sploh, če imamo novo strelivo. Postavimo tarčo in če vsaj trikrat zapored zadanemo velikost glinastega goloba lahko lepo določimo do kje sežemo.
    - tudi to sem napisal, da to kroglo jaz uporabljam do 200m. Dalje pa Amax. Pa sem bil deležen posmehovanja kako lahko uporabljam dve krogli z isto puško in optiko.
    Če že sami tega ne ugotovite vsaj nasvete upoštevajte. V dobro divjadi. Pa tudi spanje bo mirnejše.

  7. #207
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Včeraj sem testiral natančnost glede na dolžino in ugotovil, da moji puški R.A. 30-06 najbolj odgovarja dolžina naboja 83,50mm, uporabljena LOS krogla 155gr H.
    Dvakrat sem vmes še korigiral nastavitve križa in zadnji trije zaporedni streli so bili 9-ka na 3., 9-ka na 6. in 9-ka na 12., s čimer sem bil zadovoljen. Uporabil sem lovsko tarčo za pristrel risanic.

  8. #208
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Še nekaj o tej krogli na tujem forumu:
    http://forum.wildundhund.de/showthre...&highlight=LOS

  9. #209

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Do sedaj smo vedno daljšali naboj. Da je krogla dosegla brazde. Ne morem verjeti, da krajši naboj bolje grupira. Verjetno je vzrok v robljenju.
    Jaz stisnem tulec v zadnji utor na krogli.
    Takole? Dolžina 69,98 in 70,20. Kaliber .308W seveda.
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice LOS cela.jpg‎   LOS.jpg‎  
    Last edited by Sršen; 12. February 2014 at 20:09.
    Verum justicia quod parilitas!

  10. #210
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Crimp nikoli ni pozitivno vplival na natančnost, sploh pa v 308win v nobenem primeru ni potreben.
    Sam sem 2 leti streljal Sierro Pro hunter RN, kjer je bila opcija tudi crimp, pa se ga nisem posluževal.
    Pri Losu prav tako ni potreben crimp, enak princip krogle je pri MJG(Lutz Möller) in crimpa ne delajo, natančnost pa vrhunska.

    Verjetno si bolj nov v reloadingu(mogoče se motim), če imaš slučajno Federalove tulce(barva mi je sumljiva), niso najbolj primerni za reloading. Že samo z menjavo tulcev, Rws, Norma, Lapua in Ruag boš pridobil na natančnosti.

Stran 21 od 61 PrvaPrva ... 1117181920212223242531 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •