Stran 19 od 61 PrvaPrva ... 915161718192021222329 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 181 do 190 od 601

Tema: LOS - krogle

  1. #181
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Kje pa si dobil te koeficiente?
    Na nemškem forumu wild und hund.

  2. #182

    Privzeto

    Evo, LOS na delu, mladič, razdalja cca 120m.
    Vstopna rana za levim plečetom, izstopna pred desnim ker je postrani stal pa še leva noga je bila konkretno naprej desna konkretno nazaj ker se je pasel.
    Krogla je poškodovala srce in pljuča, opazne konkretne poškodbe reber kar pomeni da se je krogla razletela, mladič je padel na mestu.
    V četrtek sem odstrelil še mladico, vstopna rana desno pleče izstopna pred levim plečetom poškodovana pljuča. Izstopna rana je bila nekoliko večja kot pri mladiču. Pobeg iz nastrela cca 20m obilna krvna sled. Slik pa žal nimam.

  3. #183

    Privzeto 7x57

    a ima kdo izkušnje v cal. 7x57 z los kroglo bi prosil za nasvet glede teže krogle ter katero recepturo svetujete uporabljal bi za strele do 150m srnjad gams d. prašič

  4. #184

    Privzeto

    Za karabin 7x57 ne vem. V 7x64 je v redu. Za češko kombinirko pa največkrat ni. Zaradi navoja (twist). Čeprav v suhlovem drilingu dela dobro.
    Jaz vsekakor priporočam lažjo kroglo. Zaradi dolžine.
    Last edited by alojz1; 3. November 2013 at 08:33.

  5. #185

    Privzeto 7x57

    to bi uporabljal v karabinu sava orbis

  6. #186
    Član od
    Feb 2012
    Lokacija
    Gornji Grad
    Prispevki
    98

    Privzeto

    ali je ze kdo probal v kalibru 7x65r? alojz zanima me ce ste probavali v česki bokarici (mod 502) ?

  7. #187

    Privzeto

    Danes na pogonu streljal junico je padla na mestu, vstopna rana med rebri pa se je krogla vseeno razletela ceprav ni prijelo kosti. Izstopna rana iste velikosti kot pri mladicu. Jaz krogle ne menjam vec.

  8. #188
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Citat Dule je objavil: Pokaži objave
    Danes na pogonu streljal junico je padla na mestu, vstopna rana med rebri pa se je krogla vseeno razletela ceprav ni prijelo kosti. Izstopna rana iste velikosti kot pri mladicu. Jaz krogle ne menjam vec.
    A napišeš prosim še kateri je to kaliber, smodnik in polnitev? Sem iskal nekaj za nazaj, pa ne najdem, kateri kaliber uporabljaš.

  9. #189

    Privzeto

    308win, Vihtavuori N140, 44,5gr.

  10. #190

    Privzeto

    Danes je razlagal lovec iz Dunaja, da uporablja v 300 win mag krogle KJG 8g katere polni preko max tako, da ima hitrost 1160 m/s. Poškodb mesa ni. Ko je videl LOS kroglo (ki je zelo podobna KJG samo da nima luknje pokrite z plastiko) je kar debelo gledal, ko je videl, da to delamo pri nas.
    Ima pa Sauer 202 puško in strelja do 350m z minimalno korekcijo.

Stran 19 od 61 PrvaPrva ... 915161718192021222329 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •