Stran 18 od 61 PrvaPrva ... 814151617181920212228 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 171 do 180 od 601

Tema: LOS - krogle

  1. #171

    Privzeto

    Sicer uporabim Amax kar je nad 200m. Ampak je dobro vedeti. Za 7 rem mag ali 300 bi bilo pa ravno prav. V pleče pa nerad streljam.

  2. #172
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Alojz, kar se tiče srne pa je slaba reklama za LOS, vsaj zame.

  3. #173

    Privzeto

    Kdor ima vsaj malo pojma o kroglah, bi pri tako šibki polnitvi to pričakoval. To so ugotovili tudi drugi.
    Citat Robert91922 je objavil: Pokaži objave
    Sklepam, da bi bila LOS 308 monolitna lovska krogla (HP) 155gr primerna za strele na 250-300m, ampak le v v kakšnem magnum kalibru,
    Kdor pa tega ne razume naj ostane kar na svoji.
    Tudi v 308 lahko polnitev dvignemo na 850m/s. Takrat bo rezultat drugačen.
    Detel, koliko srn pa gre dalje kot moja? Pa so streljane do 100m in z klasično kroglo. Pa poškodbe poglej. Jaz ne delam reklame. Le objektiven skušam biti. Zato sem tudi napisal tako kot je bilo. Da nebi bil kdo brez izkušenj presenečen.
    Last edited by alojz1; 2. November 2013 at 15:39.

  4. #174
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Detel, pa saj gre za strel precej za pleče, pa še med rebri. Tu bi enako izgledalo z vsakim ne prehitrim kalibrom, ne glede na kroglo. Se mi je že zgodilo, da mi v jelenu tudi SPCE ni naredila nič večje luknje, ker je šla med rebri.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  5. #175
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ker lovim v glavnem popoldan in zvečer se ne bom odločil za monolitko. Bom raje obrezal malo več mesa in naj bo plen na mestu ali v bližini. Nimam psa za iskanje.

  6. #176
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Detel, če streljaš za pleče imaš verjetno občasno tudi kakšno iskanje. Pri strelu v pleče pa tudi z Losom vse obleži v ognju, pa še manj je za obrezat, kot pri soft point kroglah
    ...pa tudi mislim da te nihče noče prepričat, da bi uporabljal katerokoli monolitko, si pa tale krogla zasluži tudi kakšno reklamo

  7. #177
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Seveda gre divjad včasih nekaj 10 m daleč. Pleče naj bo raje celo. Pa so današnje cevi prilagojene monolitkam ?

  8. #178

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Detel, če streljaš za pleče imaš verjetno občasno tudi kakšno iskanje. Pri strelu v pleče pa tudi z Losom vse obleži v ognju, pa še manj je za obrezat, kot pri soft point kroglah
    ...pa tudi mislim da te nihče noče prepričat, da bi uporabljal katerokoli monolitko, si pa tale krogla zasluži tudi kakšno reklamo
    Tud LOS jo dobr zminira čez pleče - lahk greš na strani bolj na začetku teme pogledat..

    Je pa res, da pri švoh polnitvah, pa pri kalibrih za vrabčke ni hujšega razdejanja-tudi s SP ne :)

    Mislim pa da more vsak vedet kaj počne, če se že odločate za polnitve pri minimumu, se morte zavedat kaj to pomeni na 200m, 300m. Velik jagrov nima niti tolk zaupanja vase, da bi šli pogledat, če ne najdejo pa peseka poiskat.. Maš pol izgovore "sem strelal lisico"

    Nasploh se da srnjad lepo pojagat do 100m, zakar ne rabiš neke posebne kugle ipd.. če se pa odloči jager za monolitno, ve kar potegne to za sabo. Tu na tem forumu se bo tolk ene prazne slame še premlatlo..uuf

    Sploh mi ni jasno kje imate čas jagat, pa to ne mislim sam sedet vjutro pa večer in čakat.. ampak lovišče "pelat" in kjub temu tolk enih brezveznosti tu gor premlevat, dobri ste

    Večkrat iščem kak odgovor po forumu, k verjamem, da se je predebatiral in naletim na tolk smeti, da izgubim veselje sploh še iskat

    Mogoče bi mogli organizirat kake lovske večere, recimo vsak mesec drugje, bi se tam vsedli, debatirali, kazali slike in drug drugemo nalagali, da bi na koncu komi vsak svoje domu neso, da se vsaj ve, kdo kje kaj in zakaj..

    Upam, da je kdo vsaj pol razumel, ker morem it naprej delat in se mi neda več pisat in smetit

    lp

  9. #179
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    LOS HT 150gr bc g7 0,195
    LOS H 155gr bc g7 0,187

    Za HT 140gr pa ne vem točno, bo pa pomoje nekje med tema dvema(zgolj ugibanje)
    Kje pa si dobil te koeficiente?

  10. #180
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Seveda gre divjad včasih nekaj 10 m daleč. Pleče naj bo raje celo. Pa so današnje cevi prilagojene monolitkam ?
    Glede plečeta se strinjam, letos sem enega mladiča odkupil samo zato, ker je bila izhodna rana na sredi plečeta. Pa ne zato ker bi kdo rekel, da moram, sem pač raje videl, da ta kos ne visi v hladilnici in kvari sicer dober vtis o ostalih mojih uplenitvah Mladič se je pač zadnji trenutek nekoliko obrnil...eto izgovora ("excuses are like assholes, everyone's got one" - citat iz filma Lethal Weapon 1).
    Glede kompatibilnosti monolitk in cevi pa bi raje rekel, da so monolitke z žlebovi prilagojene cevem (ne obratno) in imajo notranjo balistiko boljšo kot klasične gladke krogle, saj imajo manj trenja. Zato proizvajalec in ljudje z izkušnjami trdijo, da ne rabiš začet polnit na minimumu. Zaenkrat vidim težavo le v tem, da nikjer ne piše, koliko je maximum. Sem že nekaj spraševal na to temo, pa še nisem nič zvedel.

Stran 18 od 61 PrvaPrva ... 814151617181920212228 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •