Stran 17 od 61 PrvaPrva ... 713141516171819202127 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 161 do 170 od 601

Tema: LOS - krogle

  1. #161

    Privzeto

    Razumem. Vem pa, kako sem bil presenečen pri prvem strelu, ko je tako malo počilo. Potem pa proizvajalec napiše tisto o max. Pa saj ni na oko napisal ampak je prej veliko streljal z različnimi polnitvami. Tudi preko meje tabel.
    Je pa velika razlika ali se brazda ureže po celi dolžini krogle (Naturalis, Grom) ali pa le po obročkih (LOS, Barnes).
    Last edited by alojz1; 29. October 2013 at 23:59.

  2. #162
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Dokler proizvajalec ne izda priročnika oz vsaj tabel, z vsemi testnimi podatki, se tega preprosto ne da, je pa tudi dobra stran tega, ker tega ne delajo, so krogle bol poceni...

  3. #163
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Kakšen pa je ta balistični koeficient?
    LOS HT 150gr bc g7 0,195
    LOS H 155gr bc g7 0,187

    Za HT 140gr pa ne vem točno, bo pa pomoje nekje med tema dvema(zgolj ugibanje)

  4. #164
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Eno obdobje je bila kriza z RWS. Prvi partizan SP je ravno tako opravil svoje.....namreč nismo nosili bremen reklam, tako kot danes.... Še sam si očitam zakaj sem postal tako izbirčen in delikaten, kje so tisti časi.......
    Če pridem z avtom na SPAR-ovo parkirišče in je samo en parkplac frej, hitro parkiram tja. Če je pa prostih 5 ali 6, se pa za trenutek zmedem in 2 sekundi razmišljam, kam naj parkiram, da bom zasedel "taboljši" plac glede na več kriterijev...taki pač smo ljudje. Če imamo kaj izbirat, smo izbirčni
    Torej, katera situacija je boljša? Ah, stari dobri slabi cajti....

  5. #165

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Ne glede na to, se polnitve vedno išče od min proti MAX in nikakor obratno...
    Sem še zelo zelen pri filanju, pa me zanima zakaj ne bi izbral ene, katerekoli polnitve iz tabele.
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #166

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Sem še zelo zelen pri filanju, pa me zanima zakaj ne bi izbral ene, katerekoli polnitve iz tabele.
    No tole je pa na mestu. In tabele so napisane tako, da greš tudi preko zgornje polnitve brez znakov prevelikih pritiskov.
    Iščemo najboljšo grupo za našo cev. Pa včasih ni strelivo krivo ampak pok in odsun, kar tisti za kopitom nikoli ne bo priznal. Tovarniško je polnjeno vse enako in odgovarja večini. Se pa najde cev, ki ne dela dobro.
    Zato pa sem napisal. Tisti, ki imate radi močna polnjenja lahko takoj polnite max. Če grupa ni dobra pa zmanjšujete.

  7. #167

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Sem še zelo zelen pri filanju, pa me zanima zakaj ne bi izbral ene, katerekoli polnitve iz tabele.
    No tole je pa na mestu. In tabele so napisane tako, da greš tudi preko zgornje polnitve brez znakov prevelikih pritiskov.
    Iščemo najboljšo grupo za našo cev. Pa včasih ni strelivo krivo ampak pok in odsun, kar tisti za kopitom nikoli ne bo priznal. Tovarniško je polnjeno vse enako in odgovarja večini. Se pa najde cev, ki ne dela dobro.
    Zato pa sem napisal. Tisti, ki imate radi močna polnjenja lahko takoj polnite max (mislim po tabeli, ne pa kolikor prostora je v tulcu). Če grupa ni dobra pa zmanjšujete.

  8. #168
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Včeraj sem preizkusil LOS HT 150gr in 140gr na 235m. Grupa 3 strelov z 150gr kroglo je bila 35mm, z 140gr pa 45mm (na 100m obe grupirata pod 15mm).

  9. #169

    Privzeto

    Zjutraj sem z LOS 155grain uplenil srno na 296m. Bolj blago polnjenje, čeprav vem, da potrebuje večjo hitrost. Seveda je bil kot vedno z mano pes. In je bil zelo vesel, ko je srna po strelu zbežala. Po slabih 100m po sledi brez krvi v zaraščeni poseki (brez psa nebi šlo)sva bila pri njej.
    Vhod med rebri. Krogla je zadela rebro na izhodu (slika).
    Bo kar držalo, da potrebuje večjo hitrost. Zato čakam, da Tomaž z svojo 300Wm to preveri.
    Pa hitrost izmeri. Lažjo kroglo v 308 lahko polnimo do 850m/s brez prehudih pritiskov.
    Last edited by alojz1; 1. November 2013 at 20:16.

  10. #170
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Alojz1, mogoče da ji res manjka malo hitrosti ali pa strel bližje plečeta
    Tak beg se zgodi tudi s kako navadno softpoint kroglo po takem strelu, kaj da se nebi z Losom.
    Da pa ne pozabimo daljave(296m), s polnjenjem okrog maximuma(860m/s) je na tej razdalji hitrosti še okrog 650m/s in je težko pričakovat kako deformacijo prednjega dela, glede na mesto zadetka(med rebri).

    Za te strele, ki že skoraj mejijo na "long range" bi bil pa kak Berger VLD hunting bolj primeren kot Los.

Stran 17 od 61 PrvaPrva ... 713141516171819202127 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •