Stran 12 od 61 PrvaPrva ... 2891011121314151622 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 111 do 120 od 601

Tema: LOS - krogle

  1. #111
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Torej je treba pazit, da ne dobiš kej med zobe z golažem, namreč .

  2. #112
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Sodražica
    Prispevki
    236

    Privzeto

    Koliko svinca si že pojedel pa nisi nikoli takega komentarja dal, danes sem uplenil srno na 150m, strel skozi pljuča, naredila je še 10m in padla, ko sem odprl je bilo veliko krvi pod kožo ne podpludb ampak samo krvi, mal sem opral in meso je čisto, si bom vsak mesec pri plači kupil škatlo ali dve teh krogel dokler so še poceni

  3. #113

    Privzeto

    Torej je treba pazit, da ne dobiš kej med zobe z golažem, namreč .
    Sem že najdu koščke krogle v jetrih pri pujsu, sicer od MJG ampak vseeno.

  4. #114

    Privzeto

    Včeraj sem streljal z češko 7x57R in je bilo porazno. Navoj v cevi ne paše monolitnim kroglam. V 7x65R in 7x64 ter v Suhl 7x57R dela pa normalno.
    Ali je še kdo drug naletel na težavo ?

  5. #115

    Privzeto

    Še malo za dvomljivce:
    citat: nad 4 milijone krogel mesečno ki so razgrabljene spotoma ni šala ,si pa upam trditi da se bo LOS razvil v vodilnega proizvajalca prav v kratkem...

    Večkrat sem že poudaril, da imamo potencial. Se pa mora najprej uveljaviti v tujini. Takrat je šele cenjen tudi doma.

  6. #116

    Privzeto

    Standardna slovenska zgodba, preiskušena na 1000 in enem področju. Tudi Avčina in njegovo ABC ni nobeden šmirglal doma. Ah kaj hočeš...Butalci ne bodo nikoli izumrli!

  7. #117
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Ja, je RWS še vedno tisti, ki pri nas najbolj velja...

    Me je lovec, ki mi je iskal mojega prvega srnjaka, najprej vprašal s katero municijo sem streljal. Ko sem mu povedal, da s PPU Grom, je kar zmajeval z glavo. Srnjaka sva seveda potem uspešno našla par metrov stran v gosti travi pod enim majhnim borčkom...

    Veliko lovcem pomeni RWS še vedno ena in edina najboljša izbira... Tudi z RWSom trosijo zadetki, EVO pa tudi ne deluje vedno tako kot bi moral...

    Sicer tudi sam sedaj uporabljam v 9,3 doma polnjen UNI (TUG) krogle, vendar so že na poti Lapua Mega in Barnes TTSX...

    Tudi LOSova bo verjetno počasi nastala v mojem kalibru...

  8. #118
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    RWS je daleč precenjen! Ali boljše rečeno predrag napram ostalim cenejšim konkurentom, sicer pa ime nekaj zares odličnih krogel.

    Mene tudi čedalje bolj mikajo monolitne krogle od LOS, ma jih za 9,3 ni, za .300WM so pa čisto neuporabne glede na to za kaj jaz kaliber rabim, pa še balističnih koeficientov nimajo izmerjenih, da bi jih lahko objavili...

    Dvomim pa da kakor koli zaostajajo za ostalimi monolitnimi kroglami dražjih tujih proizvajalcev!

    Problem, je edino v težah teh krogel, ker so v primerjavi z svinčenimi bistveno lažje glede na dolžino in če bi želeli enako težke, morajo biti koraki cevi čisto drugačni.

    Je pa definitivno pohvalno, da se v današnjih časih kdo v tej državi nečesa takega loti in kar uspešno...

  9. #119

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Problem, je edino v težah teh krogel, ker so v primerjavi z svinčenimi bistveno lažje glede na dolžino in če bi želeli enako težke, morajo biti koraki cevi čisto drugačni.
    No, pa smo tam. Naš pravilnik o najmanjši energiji. Čisto naša pongruntavščina. Ko so ga pisali niso razmišljali o škodljivosti svinca.
    Sedaj pa so tri možnosti.
    - svinec pri nas ni škodljiv
    - vse puške zamenjat ali pa za večjo divjad uporabljati le kalibre nad 8mm
    - spremeniti pravilnik
    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Zdaj bodo baje dopolnili Pravilnik o vrstah in moči....
    @Tine
    Ti pa, daj kar pajka v cev, odločbe itak ne bo.
    Aja. Zadnje odpade.

  10. #120

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    No, pa smo tam. Naš pravilnik o najmanjši energiji. Čisto naša pongruntavščina. ...
    Ali kdo ve kako imajo to urejeno v sosednjih in z našim okoljem primerljivih državah?
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 12 od 61 PrvaPrva ... 2891011121314151622 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •