Stran 48 od 61 PrvaPrva ... 3844454647484950515258 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 471 do 480 od 601

Tema: LOS - krogle

  1. #471

    Privzeto

    Citat Prskač je objavil: Pokaži objave
    Z H sem imel pet iskanj z krvosledcem, od tega so bila vsa iskanja uspešna razen enega gumbarja nismo našli.
    Jaz streljam H kroglo. Kar dosti uplenim. Pa še ni bilo potrebe po iskanju čeprav je vedno pes z mano. Srna zadeta med rebra je imela na 296m le prestrel in je še malo šla navzdol. Zato ne vem ali po nogah ali se je kotalila.
    Kdor ne zadane tistih 15cm vitalnega dela naj uporablja krogle z svinčenim jedrom. Pa bo tudi treba včasih iskati.

  2. #472

    Privzeto

    Se že vnaprej opravičujem ker se spet oglašam v temi o kroglah, katere ne uporabljam, ampak je zanimivo brati, kako pri enaki krogli enemu vse pada v ognju, drugi pa ima pri uporabi te krogle sama iskanja, od tega celo eno neuspešno.
    Še enkrat več se je pokazalo, da ni vsaka krogla za vsakogar in da ni univerzalne krogle. Treba je sam preizkusiti in videti, ali glede na potrebe, način lova, lovljeno divjad in zmožnosti strelca odgovarja ali ne.

  3. #473

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Kdor ne zadane tistih 15cm vitalnega dela naj uporablja krogle z svinčenim jedrom. Pa bo tudi treba včasih iskati.
    Ves štos je tule napisan. Saj z drugo kroglo se pri slabših strelih tudi išče. Ampak nekateri kar naprej iščejo idealno kroglo. Na boljšem zadetku pa ne delajo nič.
    Takim priporočam eno za čakanje (iz preže, naslon) in drugo za zahtevnejši lov (pogon). Do 100m ne bo opaznih razlik po višini.
    Last edited by alojz1; 8. January 2015 at 12:24.

  4. #474
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    LOS 155gr H ali Hornady GMX 165gr imam na čakanju in zalazu, na pogonih imam trenutno Nosler Partition 180gr, če je veliko grmovja, pa Woodleigh Weldcore 220gr. Kako se ti dve obneseta na d. prašičih ali jelenjadi, bom lahko povedal, ko bo kaj od tega priteklo na štant.
    Lovski kolega mi je lani rekel: če hodiš na vse pogone v vaši LD in še gostuješ pri sosednjih LD, kadar imaš možnost, boš po statistični verjetnosti tudi enkrat dočakal rajdo divjih prašičev.
    Last edited by Robert91922; 8. January 2015 at 15:34.

  5. #475

    Privzeto

    Lovski kolega mi je lani rekel: če hodiš na vse pogone v vaši LD in še gostuješ pri sosednjih LD, kadar imaš možnost, boš po statistični verjetnosti tudi enkrat dočakal rajdo divjih prašičev.[/QUOTE]




    Ta tvoj kolega pa ni kar tako. Po statistični verjetnosti recimo, če boš hodil brez odprtega dežnika boš tudi dočakal, da se ti bo neki ptič slej kot prej posral na glavo.

  6. #476
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Na forumih se držim pravila, da trole ignoriram.
    Star forumski pregovor pravi: "Don't feed the troll. If you ignore it, it may go away".

  7. #477

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Kam naj bi ga pa zadel?
    Na nastrelu je bila dlaka, nekaj malega krvi in drobci kosti. Predvidevam, da je bila prijeta noga.

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Jaz streljam H kroglo. Kar dosti uplenim. Pa še ni bilo potrebe po iskanju čeprav je vedno pes z mano. Srna zadeta med rebra je imela na 296m le prestrel in je še malo šla navzdol. Zato ne vem ali po nogah ali se je kotalila.
    Kdor ne zadane tistih 15cm vitalnega dela naj uporablja krogle z svinčenim jedrom. Pa bo tudi treba včasih iskati.
    Razdalje pobega, omenjenih iskanj, so bile kratke, največ do 50 m . Vsi zadetki, razen omenjenega gumbarja, katerega je streljal kolega, so bili dobri.

    Se pa zavedam, da se da z vsako kroglo slabo zadet in da je lahko tudi iskanje potrebno ne glede na kroglo. S kroglo sem zadovoljen, ker so poškodbe na mesu minimalne (sploh z H).

  8. #478

    Privzeto

    2 dni nazaj sem se odpravil nastreliti mojo Tikko T3 v 308 kalibru na novo strelivo z Los HT 140gr kroglo. 3 strele sem oddal nekje v minuti in pol, premor med grupami pa je bil nekje 4-5 min. Ko sem po zadnji grupi prijel cev je bila zelo topla. Rezultat streljanja je viden na sliki in ko me je ujel dež sem se razočaran glede natančnosti vrnil iz strelišča.






    Danes sem bil ponovno na strelišču z namenom, da spremenim nekaj stvari. Med vsakim strelom sem počakal nekje 10-15 min, prav tako sem med vsakim strelom cev na suho 2x potegnil z bombažnim papirčkom, da sem spravil ven vsaj tisto grobo umazanijo. Rezultat današnjega streljanja:






    Jaz si to razliko v natančnosti razlagam v pregrevanju cevi, čeprav si ne bi mislil, da je recimo že pri drugem, tretjem(in tako dalje) strelu taka razlika(da ne omenjam 3 grupe na 1. sliki kjer je bilo že pravo špricanje). Na ameriških forumih sem bral, da se lahko pričakuje razliko v natančnosti zaradi segrevanja cevi tam nekje po 15-20 strelih. Ko sem streljal Lapuo mega sem prva 2 strela konstantno streljal pod 1 MOA 3 strel pa je tudi bil že 1-2 cm stran. Zgleda, da je tale lažja los krogla še bolj občutljiva na segrevanje, dvomim, da je tisto čiščenje kaj pomagalo, lahko pa tudi.

    Vaša mnenja?

  9. #479

    Privzeto

    Moje mnenje, če je temu res tako zaradi pregrevanja cevi potem je ta famozna Tikka en ku.c vredna.

  10. #480

    Privzeto

    Citat Dule je objavil: Pokaži objave
    Moje mnenje, če je temu res tako zaradi pregrevanja cevi potem je ta famozna Tikka en ku.c vredna.
    To ni zaradi puške....
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

Stran 48 od 61 PrvaPrva ... 3844454647484950515258 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •