Stran 57 od 61 PrvaPrva ... 747535455565758596061 ZadnjiZadnji
Rezultati 561 do 570 od 601

Tema: LOS - krogle

  1. #561
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Štajerska, prlekija
    Prispevki
    117

    Privzeto

    Vceraj streljal na mladico z LOS HT 140grain, 308win na razdalji 60m. Pri vstopu je krogla prijela rebro, poskodbe na drugi strani katastrofalne. Luknja velikosti dobrih 10cm.

  2. #562
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto kal. 308 win _ kr. LOS 140gr

    Danes sem prišel do končne polnitve za moj Savage Axis 308 win in kroglo LOS 140gr, dolžina naboja 71,05mm. Smodnik je Lovex D073.5 in polnitev 46gr. Povprečna hitrost 3 strelov 890 m/s, skupina zadetkov velika 19mm. Kljub občutno vroči polnitvi, na netilkah in tulcih ni znakov prevelikega pritiska. Moj Axis ima cev skrajšano za 5cm.
    O končni balistiki bom še poročal, če mi bo Diana kaj poslala pred cev.
    P.S.: Ker gre za precej močno polnitev, ne priporočam direktnega kopiranja in testiranja te polnitve, začnite vsaj 3 ali 4gr nižje, potem pa po 0,5gr navzgor.
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice 308Win_LOS140HT_0735_46gr_T1F.jpg‎   308Win_LOS140HT_0735_46gr_T1Fb.jpg‎  

  3. #563

    Privzeto

    Jaz bom pa kar priložil slike iz tarče, katera je še prejšnji teden hodila, uspelo mi je namreč upleniti za mene krasnega jelena. Streljal sem z losom, na razdaljo približno 120m, strel skozi pljuča, saj mi je prišel jelen pravokotno. Po strelu potekel še cca 100m, se ustavil, naredil dva poskoka na mestu in se zrušil za vedno. Ker sem jelena tudi izkožil prilagam fotografije poškodb.Click image for larger version. 

Name:	IMG_1313.JPG 
Views:	329 
Size:	115.3 KB 
ID:	16408Click image for larger version. 

Name:	IMG_1312.JPG 
Views:	328 
Size:	110.0 KB 
ID:	16409Click image for larger version. 

Name:	IMG_1315.JPG 
Views:	327 
Size:	103.8 KB 
ID:	16410Click image for larger version. 

Name:	IMG_1316.JPG 
Views:	327 
Size:	91.6 KB 
ID:	16411Click image for larger version. 

Name:	IMG_1317.JPG 
Views:	326 
Size:	92.2 KB 
ID:	16412

  4. #564

    Privzeto

    Citat robert13 je objavil: Pokaži objave
    Streljal sem z losom, na razdaljo približno 120m, strel skozi pljuča, saj mi je prišel jelen pravokotno. Po strelu potekel še cca 100m, se ustavil, naredil dva poskoka na mestu in se zrušil za vedno.
    Lovski blagor - se nisi zadnjič nič pohvalil. Kaj nimaš ti Grom in Fox? Pokaži še trofejo. Eh, saj vem vi "Zapujci" jagate samo za meso. 100m je še šel? - dobro, da si ga videl. Če bi bilo to pri nas in pri naših psih (za katere moram žal reči, da niso vredni pol k!), bi to najbrž pomenilo kar precej težav.

  5. #565
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Bertolin je objavil: Pokaži objave
    100m je še šel? - dobro, da si ga videl. Če bi bilo to pri nas in pri naših psih (za katere moram žal reči, da niso vredni pol k!), bi to najbrž pomenilo kar precej težav.
    Za tak primer pa res ne rabiš psa, tudi če bi takoj v gosto zavil. Takole prestreljen mora pustiti dobro krvno sled, ki ji zlahka slediš.
    Pa lovski blagor, robert13!
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  6. #566

    Privzeto

    LOvska hvala. Bertolin nisem se nič pohvalil ker smo ga za roge privlekli iz vaših koncev kjer jih imate več, pa smo tiho. Slika je v rubriki uplenitev divjadi.

  7. #567

    Privzeto

    Pred kratkim je naš član uplenil tele z težko svinčenko v 7x65R. Točno skozi srce. Pa ni nič nakazal. Padel po dobrih 50m.
    Ne vem od kod mišljenje, da mora vse tam počakat?
    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Za tak primer pa res ne rabiš psa, tudi če bi takoj v gosto zavil. Takole prestreljen mora pustiti dobro krvno sled, ki ji zlahka slediš.
    Pa lovski blagor, robert13!
    Mugo. Tole berejo tudi tisti, ki v nogo zadanejo. Je tudi veliko krvi. Iščejo par ur potem pa še 6,5 km ali kot je en pes ta mesec, še 14km naredil.
    Last edited by alojz1; 29. December 2016 at 14:48.

  8. #568

    Privzeto

    Citat robert13 je objavil: Pokaži objave
    LOvska hvala. Bertolin nisem se nič pohvalil ker smo ga za roge privlekli iz vaših koncev kjer jih imate več, pa smo tiho. Slika je v rubriki uplenitev divjadi.
    Še enkrat LOVSKI BLAGOR! LEP!
    (v zgoraj napisane "podrobnosti" pa nisem nikoli dvomil)

  9. #569
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave


    Mugo. Tole berejo tudi tisti, ki v nogo zadanejo. Je tudi veliko krvi. Iščejo par ur potem pa še 6,5 km ali kot je en pes ta mesec, še 14km naredil.
    OK, imaš prav. Saj bi se dalo še kaj razpredati, pa raje ne bom, naj velja to, da če ne leži, kliči psa.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  10. #570

    Privzeto

    Kakšna je običajno po vaših izkušnjah krivulja leta krogle, če je na 100 m nastreljen cm ali dva nad center, na 150 m, 200 m, 250 m in 300 m.

Stran 57 od 61 PrvaPrva ... 747535455565758596061 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •