V dveh letih sem z LOS HT v kalibru 223 uplenil 7 kosov srnjadi. Kakšnih hudih podpludb ni bilo, sploh če upoštevam sicer kar agresiven kaliber.
Tudi pretiranega drobljenja nisem zaznal in v večini primerov so bile okoli izstopne rane še tri simetrično razporejene luknjice, koščkov v mesu pa nisem nikoli našel.
Kar se tiče pobegov je dejstvo, da so ob strelu za plečko vsi kosi šli še nekje od 30-50 korakov. Tudi zadetek so nakazali zelo slabo, večinoma so se samo zdrznili in pričeli s pobegom, nato pa se samo zgrudili. To niti ne bi bila težava, resnično pa me moti dejstvo, da v nobenem od opisanih primerov na sledi ni bilo niti kapljice krvi. Verjetno gre to pripisati majhnemu premeru krogle, ki kljub temu, da je prebila ne naredi zadosti velike odprtine in tako je vsa kri iztekla v prsno votlino.
Ker imamo ravninsko lovišče sem večinoma streljal tako, da se je kos pasel na sredi travnika ali polja in so vedno padali v vidnem polju, obstaja pa slab občutek, da bo slej ko prej kakšen kos šel v gosto, krvne sledi pa ne bo.

Pred kratkim sem nabavil kombinirko v 308 in predvidevam, da bi že zaradi samega premera krogle, morala biti krvna sled tudi z LOS kroglami zadostna, verjetno pa je pri kroglah, ki se deformirajo v gobico le ta še večja.
Zdaj moram samo še postreliti zadosti SPCE streliva na tarčo in lisice, da dobim tulce, potem pa se odločiti ali bom jeseni mladiče in srne jagal z LOS ali FOX.

LP
Matej