Stran 27 od 61 PrvaPrva ... 1723242526272829303137 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 261 do 270 od 601

Tema: LOS - krogle

  1. #261
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Dobra grupa, vendar ni v pomoč če ne napišeš dolžine naboja:) Vihtauori pa je verjetno n140?

  2. #262

    Privzeto

    Mogoče bo v pomoč: brez robljenja, do zadnjega utora na krogli.

  3. #263
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    A je težko napisat v mm? Do utora je lahko do začetka, sredine, konca...če pa napišeš v milimetrih(lahko tudi cm) pa ne bo nobenega dvoma;)

  4. #264

    Privzeto

    Dolžine naboja iz glave ne vem (7x65R), ker mi polni prijatelj. Smodnik pa je N140.
    Probali smo 3.1 in 3.0 grama, pa dela 3.0 lepše. Poizkusili smo tudi z nekim smodnuikom na P.. pa je Vihtavuori lepše delal. Hitrost pa bomo izmerili ko mi napolni še ostale naboje.

  5. #265

    Privzeto

    Pravkar me je obvestil znanec o izkušnji z LOS Hunter v 30-06.
    Streljal je lanščaka v pleče, zadaj pa je zadel tudi drugega krepko za pleče. Oba sta imela po 50-55kg. Prvi je padel v ognju, drugi je še naredil par metrov. Tudi drugega je krogla prestrelila.
    Ne bom debatiral o etiki. Krogla je pa sigurno dobra. Pa v trupu najdena po mojih podatkih tudi še ni bila. Prvi, ki jo dobi naj poslika in nalepi.

  6. #266

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Prvi, ki jo dobi naj poslika in nalepi.
    V trupu je še nisem našel, našel pa sem jih kar nekaj zaritih približno 25-30 cm v tla. Streljal sem divje prašiče od teže 20kg do 70kg. Nič ni obležalo v ognju, je pa teklo od 10 do 80m stran. Zadetki so bili za pleče. To da zadeta divjad steče stran, pa me pravzaprav ne moti, saj je dobra stran bega pri dobrem zadetku, dobra izkrvavljenost mesa. Del lovskih užitkov pa je tudi zasledovanje zadete divjadi, seveda če si siguren v zadetek in če veš kdaj prenehati z iskanjem.

  7. #267

    Privzeto

    Daj še kaliber navedi. In polnjenje.
    Rad bi zadevi prišel do dna
    Zanimivo je, da nekaterim nič ne pade v ognju tudi pri dobrih zadetkih. Meni in znancem pa skoraj vse.

  8. #268
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Sodražica
    Prispevki
    236

    Privzeto

    Meni z .308 win 70% pade v ognju, krogla je LOS Hunter 155gr.

  9. #269
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    ...podobne izkušnje imam tudi jaz, sicer z jelenjadjo in srnjadjo. Še več jo je uporabljal oče in več kot 50m ni šlo z nastrela še nič. To da krogla prebije 2 divja prašiča ni nek dober znak.
    Erysimum, prilepi kakšno sliko krogle, stavim da je kakšna tudi cela priletela v zemljo. Glede svojega letošnjega gumbarja sumim, da krogle sploh ni odprlo, čeprav je padel v ognju.
    Danes pozno zvečer pa upam da prilepim sliko razbite LOS krogle pod kožo merjasca

  10. #270

    Privzeto

    Ali je kdo probal z krajšanjem krogle, v primeru da je krogla imela raztros?

Stran 27 od 61 PrvaPrva ... 1723242526272829303137 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •