Stran 37 od 61 PrvaPrva ... 2733343536373839404147 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 361 do 370 od 601

Tema: LOS - krogle

  1. #361

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Zanimivo je to, da avtor članka navaja drugačno sestavo materiala krogle, kot jo navaja en od forumašev. Je mogoče Seljak menjal materijal?
    Ni menjal material. Tisti svinec v katerega si se ti obregnil je tako zanemarljiv, da ga avtor sploh ni omenil. Kolikor te poznam boš zahteval popravek.

  2. #362
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    @Cviček. Danes sem prebral članek v Lovcu o LOS kroglah. Los krogle ostane 65-(70)%. Zanimivo je to, da avtor članka navaja drugačno sestavo materiala krogle, kot jo navaja en od forumašev. Je mogoče Seljak menjal materijal?
    verjetno se nisva razumela . Jaz sem pisal o krogli ABC, ti pa si verjetno imel v mislih LOS.
    errare humanum est - motiti se je človeško

  3. #363
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Sem danes izkoristil prijetno hladen dan za streljanje, z Losom 2 strela 1cm narazen, tretjega pa ni videt nikjer v tarči, nobena luknja ni raztegnjena niti za 1mm. Zdaj pa ne vem, a gre za super natančen ponovni strel ali pa za mimohod(ki pri meni ni ravno pogost, sploh pa ne iz fiksnega naslona)

  4. #364

    Privzeto

    Glede na smeškota zadaj bo tisto prvo.
    Da ne bo dileme pa jutri ponovi.
    Last edited by alojz1; 22. December 2014 at 18:29.

  5. #365
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Sej niti ne dvomim preveč da bi šlo mimo, ker sem takrat ko sem razvijal polnitev naredil lestvico od 42gr do 44,5gr in je mesto zadetka pri vseh bilo v 3cm! Res pa sem danes prvič ustrelil tako, da niti za mm ni luknje raztegnilo.
    Click image for larger version. 

Name:	Slika039.jpg 
Views:	17 
Size:	397.1 KB 
ID:	14909
    (to je tarča testiranja, pri zgornji tarči sem meril pod piko, da bi belo ostalo belo, pa se za las ni izšlo)

  6. #366
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Tudi jaz sem izkoristil dan za testiranje LOS krogel. Iz moje Tikke v kal 308 sem eno kroglo poslal v lepo na okrog 100m postavljenega jelena, za plečko v srednji višini. Jelen je strel lepo nakazal in se začel opotekati kot pijan po travniku proti meni. Ustavil mi je na kakih 40m in padel. Kaj hitro se je pobral in drugo kroglo sem mu poslal v vrat, brez vidnega učinka. Opotekal se je naprej proti gozdu in na kakih 80m se je utavil in se obrnil prečno, tako sem mu poslal še eno kroglo za pleče, kar ga je pokosilo in je obležal. Kasneje se je izkazalo, da so bile vsi trije zadetki smrtni. Srela za plečko sta bila 5cm narazen in sta dobro prizadela pljuča, strel v vrat pa ni zadel vratne hrbtenice, je pa glavno žilo in bi tudi zadostoval.Bom dodal še kakšno slikico, ko izkožimo. Iz tega in mojih prejšnjih odstrelov jelenjadi lahko potegnem sklep, da LOS krogla jelenjad vedno prebije, ne povzroča pa takšnega šoka, ki bi divjad podrl na mestu. Click image for larger version. 

Name:	jelen.jpg 
Views:	12 
Size:	91.9 KB 
ID:	14914
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  7. #367

    Privzeto Los

    Mugo, lovski blagor za jelena! Prejšnji mesec sem na pogonu streljal košuto. Zadeta je bila malenkost bolj zadaj v prsni koš, nato je krogla zavila navzgor, prijela hrbtenico in ostala na drugi strani pod kožo. Kaliber je bil 3006 in 155 grs los krogla.
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice IMG_0179aa.jpg‎   IMG_0178aa.jpg‎  

  8. #368
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat cviček je objavil: Pokaži objave
    Patent gor ,patent dol . Izstrelil sem jih preko 100, imam jih še 20-30 . Nobena , ampak res nobena , ki sem jo našel ni imela 5 ampak 4 roglje.Tudi nikoli nisem našel krogle z odlomljenm rogljem, kar je bil npr. pri barnesu kar pogost pojav.
    ABC, k sem jo pred leti našel v ustreljenem 70 kg lanščaku. Zadet je bil vzdolžno od zadaj za pleče, krogla pa se je ustavila tik za glavo. Odprla se je v 4 roglje, ki so ostri kot nož.


    Click image for larger version. 

Name:	PC239930.JPG 
Views:	190 
Size:	319.1 KB 
ID:	14917

    Click image for larger version. 

Name:	PC239931.JPG 
Views:	189 
Size:	356.7 KB 
ID:	14918

    Po mojem mnenju najboljša krogla. Veliko variacij na isto temo, original pa še ni dosežen.

    Glede LOS krogel: preizkusil sem jih, pa mi niso všeč.

  9. #369
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Jagermeister, lepo kopijo imaš v srbskem Gromu
    Takšno gobo kot je na sliki, dela ABC samo kadar ne prebije divjadi, drugače ni tako simetrična. Podobno kot pri Barnes ttsx.
    Glede Losa tudi sam vem da ne napravi takšnega šoka kot klasična soft point krogla, pač pomeriš v pleče in pade v ognju, poškodb na mesu itak ni oz. so minimalne.

  10. #370
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Z gromom sem ustrelil blizu 30 prašičev in nekaj srnjakov, tako da ga dobro poznam. In ni dobra kopija ABC, ampak slaba kopija.
    Ko so mi krogle pošle in drugih ni bilo za dobiti, sem preizkusil LOS, zdaj pa sem se odločil za Barnes TTSX. Z njimi nisem ustrelil še ničesar, le 3× v tarčo.

Stran 37 od 61 PrvaPrva ... 2733343536373839404147 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •