Stran 38 od 61 PrvaPrva ... 2834353637383940414248 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 371 do 380 od 601

Tema: LOS - krogle

  1. #371

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Tudi jaz sem izkoristil dan za testiranje LOS krogel. Iz moje Tikke v kal 308 sem eno kroglo poslal v lepo na okrog 100m postavljenega jelena, za plečko v srednji višini. Jelen je strel lepo nakazal in se začel opotekati kot pijan po travniku proti meni. Ustavil mi je na kakih 40m in padel. Kaj hitro se je pobral in drugo kroglo sem mu poslal v vrat, brez vidnega učinka. Opotekal se je naprej proti gozdu in na kakih 80m se je utavil in se obrnil prečno, tako sem mu poslal še eno kroglo za pleče, kar ga je pokosilo in je obležal. Kasneje se je izkazalo, da so bile vsi trije zadetki smrtni. Srela za plečko sta bila 5cm narazen in sta dobro prizadela pljuča, strel v vrat pa ni zadel vratne hrbtenice, je pa glavno žilo in bi tudi zadostoval.Bom dodal še kakšno slikico, ko izkožimo. Iz tega in mojih prejšnjih odstrelov jelenjadi lahko potegnem sklep, da LOS krogla jelenjad vedno prebije, ne povzroča pa takšnega šoka, ki bi divjad podrl na mestu.
    A nismo včasih rekli, da naj bi divjad padla v ognju ne pa, da eno uro žgeš po njej potem pa ves vesel ugotoviš, da si oddal vse smrtne strele. Nič nimam proti LOS kroglam ampak ugotavljam pa, da je kar nekaj. MJG krogla bolj verjamem, da povzroči večji šok, ker dosega bistveno večjo hitrost kot LOS kar povzroči padec divjadi v večina primerov na mestu. Ne pa zdaj pisat, da so te dve krogle enake, ker ni res. MJG je lažja ima konico (ne vem kakšen materjal verjetno neka plastika), ki pa verjetno ni kar tako zaradi lepšega, počasneje zgublja hitrost, manjši padec krogle pa še kaj bi se našlo.

    Lp.
    Last edited by Pinkfloyd; 25. December 2014 at 20:04.

  2. #372

    Privzeto

    Zanima me kakšne polnitve imate za krogle LOS, kal. 308win?
    Sam uporabljam VV N-140 44,5gr pa kroglo HT 150gr, pa se mi še ni zgodilo da nebi padlo.

  3. #373
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat FRANCI je objavil: Pokaži objave
    A nismo včasih rekli, da naj bi divjad padla v ognju ne pa, da eno uro žgeš po njej potem pa ves vesel ugotoviš, da si oddal vse smrtne strele. Nič nimam proti LOS kroglam ampak ugotavljam pa, da je kar nekaj
    Ne vem kakšen teoretik si ti in kaj ste se zgovarjali včasih. Meni je važno da divjad pade in da ni cela razbita. Sem uplenil že kar nekaj jelenov, pa nobeden ni padel v ognju, ne streljam pa z 300 win mag. Z 7X57R in TIG kroglami je še vsak malo tekel, tudi s 308 in Sako SUper hamerhead je še tekel. Govorim o strelih za pleče. Razlika z LOS je bila samo v tem, da je marsikatera od prej omenjenih krogel ostala v jelenu, LOS pa ni.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  4. #374

    Privzeto

    Citat Dule je objavil: Pokaži objave
    Zanima me kakšne polnitve imate za krogle LOS, kal. 308win?
    Sam uporabljam VV N-140 44,5gr pa kroglo HT 150gr, pa se mi še ni zgodilo da nebi padlo.
    Imam enake izkušnje.
    Ves problem je v hitrosti strelca. Če bi malo počakal bi tudi ta jelen padel z prvim strelom. Poznam primer, ko je znanec streljal srnjaka in je še stal. Po 2 sekundah drugi strel. Oba center. Drugi je bil nepotreben. Jaz po strelu sploh ne repetiram. Samo nabojnik ven vzamem.

  5. #375

    Privzeto

    Citat FRANCI je objavil: Pokaži objave
    A nismo včasih rekli, da naj bi divjad padla v ognju ne pa, da eno uro žgeš po njej potem pa ves vesel ugotoviš, da si oddal vse smrtne strele.
    Tale stavek pa zmaga.
    Jagri rečejo marsikaj. Ko sem začel z iskanjem, sem vedno poslušal kako na krvni sledi pes zadavi divjad. Vsi moji pa so zgrabili kjer so lahko. So tudi pokončali ampak nikoli z davljenjem. Pri vižli sem prvič videl kako to zgleda. Danes z gotovostjo trdim, da so zelo redki tisti psi, ki obvladajo davljenje. Še vedno pa poslušam o davljenju. Sledi ugrizov pa po celem trupu.

  6. #376
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    ...
    Jaz po strelu sploh ne repetiram. Samo nabojnik ven vzamem.
    Si pa zelo samozavesten oz. prepričan v to, da je vsak tvoj strel odlično oddan. Verjetno je to tudi zaradi tega, ker imaš sam krvosledce. Za večino od nas pa je bolje, če ustrelimo enkrat več, kot pa da moramo klicati krvosledca...

  7. #377

    Privzeto

    Ja pes je vedno z menoj. Pa iskanje ni potrebno. Tudi zato, ker večino streljam v glavo (rogatih pa ne lovim). Sem pa tudi zgrešil. Nazadnje lani, vrano na 200m.
    Za vsak strel (na pogonu ni možno) si je treba čas vzet. Izmerit razdaljo in dober naslon, pa je.

  8. #378
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Želja vsakega strelca in uporabnika divjačine je ta, da je žival na mestu in v trenutku mrtva.
    Na ta način pride v meso malo adrenalina. Meso divjadi, ki še gre po strelu, ima v sebi veliko adrenalina in je zato slabše kvalitete. Tega se veliko lovcev ne zaveda.

    Od silne hvale na začetku, bomo kmalu ugotovili, da LOS ni glih tako fajn. Razen cene mogoče.Tudi članek v Lovcu ji ponekod ne prizanaša.
    Priznan germanski strokovnjak za balistiko je rekel: Medenina ima dve slabi lastnosti, prva je ta ,da pri nizkih hitrostih ne deluje (600m/s). Druga pa ta, da razpada pri visokih hitrostih.

  9. #379

    Privzeto

    Puške, ki imajo le 600m/s so običajno velikega kalibra. Tam pa že sam premer krogle dela svoje.
    Glede razpada pa smo pred kratkim videli sliko razpadle krogle. Tisti del NE razpade nikoli.
    Škoda prepričevati prepričanega. Praksa pokaže svoje. Te pa za računalnikom ne dobiš.

  10. #380

    Privzeto

    Alojz1
    Mislim, da je mislil ciljno ne pa izhodno hitrost. Praksa kaže, da medenina če hočeš, da dela zahteva visoko hitrost. Na 100m so LOS krogle še kar natančne kar se pa za 300m ne more reči.
    Lp.

Stran 38 od 61 PrvaPrva ... 2834353637383940414248 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •