Stran 55 od 61 PrvaPrva ... 545515253545556575859 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 541 do 550 od 601

Tema: LOS - krogle

  1. #541

    Privzeto

    Sedaj vidim, da sem kar prav naredil, ko uporabljam le H kroglo.
    Pri tej nisem zasledil luknjic okrog izhodne rane, kot je značilno za Milerjeve krogle ali HT.
    Last edited by alojz1; 23. October 2015 at 22:02.

  2. #542

    Privzeto

    Jest sem jih nabavil 100kom, napolnil 50 ostalih 50 pa bom prodal.

  3. #543

    Privzeto

    Delci krogle najdene v mesu.
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice Los.jpg‎  

  4. #544

    Privzeto

    Jaz sem pa spet uplenil srno na 200m. Luknjica noter in ven med rebri. NIČ odpada.

  5. #545
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Štajerska, prlekija
    Prispevki
    117

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Jaz sem pa spet uplenil srno na 200m. Luknjica noter in ven med rebri. NIČ odpada.
    Koliko je bil pobeg?

  6. #546

    Privzeto

    Nisem siguren kakšne luknjice okoli izhodne rane misliš? Če misliš od drobcev krogle, potem ni res, da jih pri krogli H ni. So, vendar nastajajo v odvisnosti od hitrosti krogle in strelne razdalje. Ker ti streljaš bolj na daleč krogla nima več takšne energije, da bi drobci prebili divjad. Pri naviti H krogli in pri relativno kratkem strelu pa drobci definitivno prebijejo, o čimer sem se že sam prepričal.

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Sedaj vidim, da sem kar prav naredil, ko uporabljam le H kroglo.
    Pri tej nisem zasledil luknjic okrog izhodne rane, kot je značilno za Milerjeve krogle ali HT.

  7. #547

    Privzeto

    Prijatelju sem dal par nabojev za 30-06. Jelen štirinajsterak je padel na mestu, košuta danes pa po par metrih. Jo je odkupil tako, da bom videl kako izgleda pod kožo. Drobcev ni bilo videti pri nobenem kosu.

  8. #548

    Privzeto

    Strel na jelena ali košuto je drugačen os strela na 12 kilogramsko srnico. Sama konstitucija je jelenjadi je "trša" od srnjadi.

  9. #549

    Privzeto

    Definitivno. Zato ne moremo enostavno napisati, da HT dela luknjice in poškodbe okoli strelne rane, H pa ne. To je odvisno od mnogih dejavnikov. Za začetek od divjadi, ki jo lovimo. Jelena bodo drobci veliko težje prestrelili kot mladiča srnjadi. Veliko je odvisno tudi od strelne razdalje ter kako navita je polnitev naboja. Sicer pa je vseskupaj odvisno tudi od precepcije posameznika - jaz raje vidim, da drobci prebijejo. Prvič tako povzročijo maksimalne poškodbe, drugič pa jih ni v divjačini na krožniku.
    V primeru, ki ga je pokazal Jazbec, bi bilo zanimivo vedeti tudi polnitev. Lahko je šlo za navit naboj, kar bi ob lahki krogli in razmeroma kratki strelni razdalji manj kot 100 m nakazovalo veliko hitrost in lahko pojasnilo velike poškodbe. Tudi streljana divjad je bila zelo majhna, pri čem večjem bi bilo morda povsem drugače. Morda je krogla na poti že prej zadela kaj drugega in v trup priletela že delno odprta. Vsekakor mora biti nek vzrok za takšne poškodbe, ki so pri monolitkah prej izjema kot pravilo.

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    Strel na jelena ali košuto je drugačen os strela na 12 kilogramsko srnico. Sama konstitucija je jelenjadi je "trša" od srnjadi.

  10. #550

    Privzeto

    Za točno polnitev se bom pozanimal, ker polni kolega. Vstopne rane praktično ni bilo (luknjica) notri pa tako kot ste videli na slikah.

Stran 55 od 61 PrvaPrva ... 545515253545556575859 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •