Stran 58 od 61 PrvaPrva ... 8485455565758596061 ZadnjiZadnji
Rezultati 571 do 580 od 601

Tema: LOS - krogle

  1. #571

    Privzeto

    Pusti izkušnje. Vsaka krogla, vsaka polnitev in vsaka cev nosi drugače.
    Namesti si na telefon program STRELOK. Vnesi zahtevane podatke pa ti izračuna padec za vsak meter za več pušk, nabojev ali krogel. Hitrost krogle pridi pa k meni izmerit. ali pa se zmeniva pri tebi (če nimaš kronometra bliže).

  2. #572

    Privzeto

    Drži. Bom prišel kaj naokoli, ko se ta sneg umakne.
    Sicer sem danes ustrelil dvakrat na dobrih 200 m in je bil padec okrog 30 cm, smer levo in desno pa ni imela nobenega odstopanja.

  3. #573

    Privzeto

    Ne more biti toliko.
    Jaz imam na 100 piko, 200m 15cm in 300m 53cm.
    Ti imaš pa 100m +2, torej bo na 200 manj kot pri meni.
    Pa tistih "dobrih" 200m je delikatno. Z laserjem sem bil kar presenečen. Sem mislil, da dobro ocenim razdaljo pa ni tako. Drugi se pa motijo še več. So izmerili 100m na strelišču. Laser je pokazal 70. Pa bog ne daj, da bi na glas povedal.
    Last edited by alojz1; 11. February 2017 at 16:25.

  4. #574

    Privzeto

    Če je iz 100 na dvesto -32 cm ni nič narobe. Lahko je tudi več. Bolj pomembno je vedeti katera teža in hitrost krogle sta v igri in seveda kaliber. To so pa bistveni podatki preko katerih lahko kaj "naštudiramo".
    Alojz je lepo povedal da je več dejavnikov, z njim se ne strinjam samo v drugem odgovoru, ko pravi da je razlika prevelika.

  5. #575

    Privzeto

    Jereb. Sem ugotovil v čem je razlika. Jaz imam 57cm , Tasl pa 18" cev (vsaj mislim).
    Zato pa pravim, da ni druge spraševat za primerjavo. Program pa podatke za tisto puško.
    Last edited by alojz1; 11. February 2017 at 16:52.

  6. #576

    Privzeto

    Zdravo!

    V zadnjem času imam občutek, da je FOX po popularnosti med lovci kar prehitel LOS-a.
    Morda je to posledica dejstva, da je FOX-a mogoče kupiti tudi kot strelivo.
    Vseeno pa sem bil zelo presenečen, ko sem na spletni strani trgovca ugotovil, da je LOS skoraj polovico cenejši, saj je pakiranje 100 krogel le 2 evra dražje od 50 krogel FOX istega kalibra.

    Gre tu za toliko cenejši postopek izdelave, večje količine prodanih LOS krogel na strelskem trgu in s tem nižjo ceno ali kaj tretjega?

    Imam pa še vprašanje za uporabnike LOS-a. Kakšna je razlika pri kroglah H in HT v ciljni balistiki?

    LP
    Matej

  7. #577

    Privzeto

    Jaz uporabljam H iz preprostega razloga. Stena ob izvrtini je debelejša in se ob zadetku razlomi na manj večjih delov ki praviloma ne zatavajo v trup ampak izstopijo na izhodni rani.
    Saj vem, da bo kdo drugače napisal. Zato je to le moje mnenje na osnovi uplenjene okrog 100 kosov različne divjadi.
    LOS streljam tudi zaradi cene. Ni tolikšne razlike v zadetku kot je razlika v ceni pri monolitkah.
    Je pa tehnologija izdelave FOX in LOS ista. Material je drug (medenina in tombak). Pa plastična konica.

  8. #578

    Privzeto

    Citat matejk je objavil: Pokaži objave
    Zdravo!

    V zadnjem času imam občutek, da je FOX po popularnosti med lovci kar prehitel LOS-a.
    Morda je to posledica dejstva, da je FOX-a mogoče kupiti tudi kot strelivo.
    Vseeno pa sem bil zelo presenečen, ko sem na spletni strani trgovca ugotovil, da je LOS skoraj polovico cenejši, saj je pakiranje 100 krogel le 2 evra dražje od 50 krogel FOX istega kalibra.

    Gre tu za toliko cenejši postopek izdelave, večje količine prodanih LOS krogel na strelskem trgu in s tem nižjo ceno ali kaj tretjega?

    Imam pa še vprašanje za uporabnike LOS-a. Kakšna je razlika pri kroglah H in HT v ciljni balistiki?

    LP
    Matej
    Z veseljem bi sprobal LOS krogle, ko jih bo ponudil v 6,5mm (.264) ;)

  9. #579

    Privzeto

    Citat matejk je objavil: Pokaži objave
    Zdravo!

    V zadnjem času imam občutek, da je FOX po popularnosti med lovci kar prehitel LOS-a.
    Morda je to posledica dejstva, da je FOX-a mogoče kupiti tudi kot strelivo.
    Vseeno pa sem bil zelo presenečen, ko sem na spletni strani trgovca ugotovil, da je LOS skoraj polovico cenejši, saj je pakiranje 100 krogel le 2 evra dražje od 50 krogel FOX istega kalibra.

    Gre tu za toliko cenejši postopek izdelave, večje količine prodanih LOS krogel na strelskem trgu in s tem nižjo ceno ali kaj tretjega?

    Imam pa še vprašanje za uporabnike LOS-a. Kakšna je razlika pri kroglah H in HT v ciljni balistiki?

    LP
    Matej
    Zdravo.

    Najbolj verjetna posledica je večja učinkovitost, in dobra izstopna rana, na manjši divjadi kot pri večji divjadi, dodatna vrednost je, kot si napisal, da se ga dobi Foxa tudi že polnjenega.

    Razlika v ceni je pa sigurno v samem materialu v povezavi s samo obdelavo materiala. Medenina se bistveno hitreje in lažje struži, teoretično pa jo dobiš že v Merkurju.
    Fox je iz tombaka, proizvedenega posebej po zahtevah proizvajalca krogel ( ima zahtevane kemijske lastnosti, ustrezno trdoto, žilavost, drsne lastnosti, natezno trdnost...). tudi struženje tobaka je veliko bolj zamudno kot struženje medenine...

    iz tega sledi da je tudi proizvodna cena višja...

    lp t

  10. #580

    Privzeto

    Pa lično pakiranje FOXa, pa dodane tarče, pa ažurnost pri dostavi...
    Je cena v primerjavi z tujimi kar ugodna.

Stran 58 od 61 PrvaPrva ... 8485455565758596061 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •