Stran 46 od 61 PrvaPrva ... 3642434445464748495056 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 451 do 460 od 601

Tema: LOS - krogle

  1. #451
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    To je izstopna rana, zraven je pa še vstopna, ki bi morala iti skozi na drugi strani. Pa ni šla, ker je prebila odebeljen de lopatice in hrbtenico.
    Slike brez plečeta pa nimam. Je bilo pa normalno nekaj krvi vmes, to je vedno, sploh če je prebita kost.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  2. #452

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Imaš kakšno sliko po odstranjenem plečetu?
    Mugo,tega ne bo nikoli konec. Najbolje, da ga naslednjič zraven povabiš, ko boš odiral.

  3. #453
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Hvala Mugo.

  4. #454

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Kakšno kroglo 165 grain to imaš??
    Krogla je bila 165 gr LOS Hunter.

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    V tej gramaži in kalibru bo model HT. Krogla z manjšo luknjico.
    Prskač, povej nam ali je krogla zadela kakšno rebro?
    Šlo je res za gladek prestrel med rebri in krogla ni prijela nobenega rebra.

    Na jelenjadi se mi je omenjena krogla dobro obnesla medtem, ko se je pri lažji divjadi (srnjad, muflon in gams) bolje obnesla 150 gr. LOS HT.

  5. #455

    Privzeto

    Citat Prskač je objavil: Pokaži objave
    Krogla je bila 165 gr LOS Hunter.
    ...bolje obnesla 150 gr. LOS HT.
    Če jaz to prav razumem, se dobi v .30 kalibru različne verzije različnih tež?

    Jaz imam v kalibru .30 doma 155grs H in 165grs HT.
    Kdaj si nabavljal? Kaj se dobi sedaj? Zakaj spremembe? So naredili kakšne izboljšave?
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #456
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto LOS krogle v kalibru 30

    Od lovskih krogel premera .30 dela LOS še 140gr HT in 150gr HT. Moj kolega iz lovske družine je zelo zadovoljen s 150gr HT v kalibru 30-06 (polnitev 53gr D073.6, OAL 83mm), z njimi je na čakanju uspešno uplenil junico in prašiča 60kg. Pobeg z nastrela nekaj deset metrov, ni rabil psa za iskanje.
    Jaz pa trenutno čakam na pošiljko 140gr HT (iz Rimskih toplic), bom naredil eno hitro, zelo razantno polnitev v 30-06. Uporabljam pa že 155gr H (polnitev 54gr D073.6, OAL 83,50mm), energija na ustju cevi (E=0) cca 4000J ali malo več (Ruger American puška).

    Žal preširoka konica 155gr H krogle ni skladna z rampo pred ležiščem naboja na puški Remington 7600 (30-06), ki jo imam za na pogone, tako da imam za to puško polnitev s kroglo 165gr HT, ki je bolj koničasta in lepo laufa v tej moji pumpi. Polnitev pa 55gr smodnika S062, OAL 82mm, E=0 4100J.
    Uplenil z LOS kroglo? S 155gr H polnitvijo 2 mladici (prehuda polnitev), z 52gr HT (223 Rem) pa nekaj lisic in tudi različne srnjadi. Prašiči mi pa dosedaj še niso pritekli na štant na skupnih jagah, žal.

  7. #457

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Če jaz to prav razumem, se dobi v .30 kalibru različne verzije različnih tež?

    Jaz imam v kalibru .30 doma 155grs H in 165grs HT.
    Kdaj si nabavljal? Kaj se dobi sedaj? Zakaj spremembe? So naredili kakšne izboljšave?
    Pardon, krogli, ki sem ju uporabljal sta bili 150 gr HT in 155 gr H v kalibru .30. Nabavljal sem na začetku lanske sezone, se dobijo.

  8. #458

    Privzeto

    Citat Prskač je objavil: Pokaži objave
    Pardon, krogli, ki sem ju uporabljal sta bili 150 gr HT in 155 gr H v kalibru .30. Nabavljal sem na začetku lanske sezone, se dobijo.
    Ali lahko to 150grs HT pofotkaš in pokažeš?
    Verjetno je razlika med njo in 165grs-ko v zadnjem delu?
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #459
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Praskač, katera se ti je bolje obnesla, HT ali H, oziroma ali si opazil kaj razlik v učinku?
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  10. #460

    Privzeto

    Jaz streljam H iz dveh razlogov. Prvi je ta, da si umišljam kako širši topi del povzroči večji udarec in z tem tudi takojšen padec ker je udarni val usmerjen naprej (malo čudno napisano).
    Drugi razlog pa je, da pri koničasti HT udarni val deluje vstran ker krogla odriva tkivo. Zato so tudi podpludbe večje. Prilagam sliko mladiča ustreljenega z HT. Pri H takih podpludb nisem videl.
    Robert. Z več Ruger american puškami sem streljal H krogle v 308 pa se nobena ni zatikala. Imaš pravo dolžino? (71mm)
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice srna.jpg‎  

Stran 46 od 61 PrvaPrva ... 3642434445464748495056 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •