Stran 41 od 61 PrvaPrva ... 3137383940414243444551 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 401 do 410 od 601

Tema: LOS - krogle

  1. #401

    Privzeto

    Alojz jaz te popolnoma razumem in želim si da bi tudi jaz lahko dobro preizkusil vse krogle o katerih je tukaj debate. Žal je tako, da na koncu se je treba odločit za eno, pa še s to se upleni nekaj kosov srnjadi iz preže s šolskimi streli in pri tem ponavadi tudi ostane (ker nekaterim se pač po loviščih ne sprehajajo jeleni ), nato pa se vleče zaključke o delovanju določene krogle. Jaz sem lepo napisal da smatram to kroglo kot zelo primerno za lov srnjadi iz preže. Vsaj tako upam da ste razumeli moje pisanje. Da pa še ni temeljito preizkušena na težji divjadi in v manj idealnih pogojih pa je napisal tudi celo že kdo pred mano. In vem da včasih, kadar imam preveč časa, malo dramatiziram. Ampak to ni zato, ker bi hotel tvoje izjave glede določene krogle demantirati, pač pa zato da spodbudim nadaljno debato.
    Falco, zelo lepo napisano. Še lepše pa bi bilo prebrati še kakšen komentar glede delovanja teh krogel na večjo divjad. Žal pa večina le bere in nič ne napiše. Zato mislim da ni nič narobe, če kdaj vskoči tudi kdo, ki napiše kaj v kontekstu debate, čeprav z določeno kroglo še ni uplenil 10 jelenov, če drugega ne zato, da spodbudi nadaljno debato. Kot vidiš smo spodbudili Falcota, da je napisal svoje izkušnje. Torej smo naredili nekaj koristnega. Kar tako naprej...

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Če se ne motim imaš 308 ali 30-06. Ustreli kaj, potem pa nadaljujemo. Verjetno imam tule največ prakse z temi kroglami saj me o učinku obveščajo tudi znanci in prijatelji. Zato so mi tile pobegi, iskanja in ostalo (šrapneli, podpludbe) neznani. Po tej krogli nisem nikomur iskal. Verjetno zato, ker so dobro zadeli.
    Ker sem že dolgo prisoten tukaj potem veste, da sem uporabljal tudi večino drugih krogel. Tudi tiste češke. In zelo čudno bi bilo, da na koncu sam streljam najslabšo.
    Še enkrat. Naj bodo komentarji od uporabnikov teh krogel. Dobri ali slabi. Od ostalih je pa vse skupaj samo nakladanje da čas mine.
    Tukaj gledam odlične grupe na tarči. Če je v praksi 20 cm je še vedno super, brez iskanj. Tisti, ki pa ne zadane 20 cm bo pa kroglo kritiziral??????
    Citat Falco je objavil: Pokaži objave
    Po zaslugi Alojza1 sem imel možnost preizkusiti LOS kroglo v kalibru 308, do sedaj le na srnjadi. Ko sva s prijateljem, ki občasno prebira ta forum debatirala o uporabi te krogle mi je rekel, citiram: ''Ja unmu Aljozu zs foruma ni problem jagat zs tu kuglu, ku ima itk zmjri psa zs sabo''
    Tisti, ki ne razumete kraškega narečja, prijatelj je namigoval naj pričakujem konkreten pobeg pri tej krogli.

    Zadnjih 6 kosov srnjadi, ki sem jih uplenil in glede na srečo, da je bila roka dovolj mirna, da je bil zadetek vedno približno tam kjer mora biti, je vseh 6 kosov padlo na mestu. Vem, da ni to številka za neko konkretno oceno, ampak nekaj mi je pa le dalo vedeti.
    Prej sem lovil srnjad z Geco Plus in pa Sako superhammerhead, pri obeh kroglah mi je pri istih zadetkih srnjad tudi padala v ognju ampak so bile poškodbe na mesu ponavadi kar konkretno večje. Tako, da za sedaj kar se tiče tega lova je zame LOS v veliki prednosti.

    Jelenjadi ali pa prašiča z to kroglo še nisem uplenil, tako da o tem ne morem nič dodati v tej temi.

  2. #402

    Privzeto

    me zanima kakšni komentarji bodo v prihajajoči lovni sesozoni ko bodo na polici prišli naboji federal trophy copper winchester super x rws hit geco ttsx in zero.....(vsi proizvajalci na veliko promovirajo monolitne eko super duper krogle z zasoljeno ceno ravno imam v rokah katalog od avstrijskega proizvajalca.....) verjetno boste vsi hvalili te krogle kako so super oh in sploh ker jih pač polni RVS GECO FEDERAL NORMA.........
    mi je vseeno z čim streljate,da ne bo nepotrebne hude krvi,češ da navijam za katero kroglo....
    sam imam srečo da sem našel 3 ali 4 naboje ki nesejo v velik krog-4 na tarči za pristrel orožja...med njimi je tudi geco sp rws ks domačica ttsx in impala ks....uplenil sem 5 prašičev z čeh tsx padec v ognju streli za pleče letošnji očetov srnjak pogeg cca 40m strel za pleče z domačico ttsx jelen....poškodbe minimalne pri strelu za pleče...damjak streljan na cca 80m malo visoko da je ttsx prijel spodnji del hrbtenice ter skozi oba plečeta padec na mestu pokodbe pa so bile kar precejšnje-polomljene kosti vendar brez podpludb.....
    imam pa eno grdo navado vsaj en naboj ki ga dobim iztreljim v kakšen čok-bukov hrastov-in malo analiziram videno je zanimivo videti kaj se zgodi z svincem....:) pa tudi inpala LWHV v .243 win je zanimiva po strelu v čok ji zavije konico nakar jo obrne okoli svoje osi..... zanimiv je tudi češki exergy ima veliko prebojnost močan odsun uspelo mi je dobiti samo eno iztreljeno kroglo....bom poizkusil najti krogle in jih poslikati da se malo vidi razlika...
    da ne bo vse izven teme pa še ena o LOSu sem dobil 10kom nabojev eden istreljen v tarčo zelo zadovoljen z natančnostjo-več mi jih je bilo škoda postreliti na papir....HVALA ALOJZ....če bo Dijana naklonjena bodo jutri stestirani na lisicah drugo leto pa na srnjadi.....
    llp

  3. #403

    Privzeto

    Brez zamere, pri enem izstreljenem naboju v tarčo si zadovoljen z natančnostjo???

  4. #404

    Privzeto

    Je dovolj. Samo višino je preveril, če odgovarja prejšnji nastavitvi.

  5. #405

    Privzeto

    Ni neka visoka števolčnost ampak na naših pogonih tudi ni vedno sreče streljat po jelenjadi ampak vseeno sem lansko leto uplenil eno košuto, letos pa enega špicarja, oba z kroglo LOS v 308win. Nekaj kosov je bilo pa še na solo jagah.

  6. #406
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Obljubljene slike poškodb LOS krogle na mojem jelenu še pridejo, ko mi jih kolega, ki je slikal, pošlje. Sedaj prilagam sliko krogle, ki smo jo našli in očitno ni šla skozi. Prebila je lopatico in hrbtenico.
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice P1170127zt.jpg‎  
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  7. #407

    Privzeto prikaz učinkovitosti LOS 165gr HT, kaliber 30-06

    učinkovitost na terenu na težjo divjad
    Upam da bo povezava delovala

    Že po prvem strelu je bilo Dovolj...toda raje sem dodal še drugi strel...,da ne bo kasneje težav pri iskanju.

    https://drive.google.com/file/d/0ByH...ew?usp=sharing

  8. #408

    Privzeto

    Citat Fuchs je objavil: Pokaži objave
    učinkovitost na terenu na težjo divjad
    Upam da bo povezava delovala

    Že po prvem strelu je bilo Dovolj...toda raje sem dodal še drugi strel...,da ne bo kasneje težav pri iskanju.

    https://drive.google.com/file/d/0ByH...ew?usp=sharing
    Lovski blagor!

    Koliko kg je imel ta medved?

  9. #409

    Privzeto

    80kg

    ni mel šans še za kakšen meter hoje

  10. #410

    Privzeto Medvedka in mladiči

    Še mal posnetkov "družine"....
    redki posnetki...

    Pregnal sem jih šele , ko sem mal "žvižgal"...pa še to ne takoj....šele po 2-3 melodiji jim je "potegnilo" da nekaj ni normalno...

    čakal sem pujse...pa so mi medvedi mal krajšali čas....

    https://drive.google.com/file/d/0ByH...ew?usp=sharing

Stran 41 od 61 PrvaPrva ... 3137383940414243444551 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •