Stran 11 od 61 PrvaPrva ... 78910111213141521 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 101 do 110 od 601

Tema: LOS - krogle

  1. #101

    Privzeto

    Tud jaz imam pri kombinirki 7x65R bol znucano cev, zato me zanima kako se obnese 145gr krogla....

  2. #102

    Privzeto

    Pravkar sem preizkusil z Suhl drilingom. Najprej sem vijake privil in zalepil, ker so se po vsakem strelu odvili in je lastnik delal to kar med lovom.
    Prvi strel točen. Drugi 15cm više. Po ohladitvi sem ponovil. Popolnoma enako.

  3. #103
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    za kakšne vijake gre?
    pa z ostalimi kroglami dela enako?

  4. #104

    Privzeto

    Vijak je spodaj pri braniku, ki drži mehanizem.
    Kako dela z drugimi pa ne vem. Lastnik strelja vse zelo na blizu.

  5. #105

    Privzeto

    predvsem me zanima kako je pri krogli, to da je vsak naslednji strel višji od prejšnjega je znano za kombinirko

    2 stel 10 cm višje, 3 strel 8 cm višje, 4 strel 5-6 cm višje, 5 strel 1-2 cm višje..
    dolgo sem rabil , da sem dobil "kombinacijo" pri pregrevanju cevi. To upoštevam pri nastrelitvi, zato so vsi strelo skoraj skupaj.....

    zanima me "razmetavanje LOS krogle 7mm, glede na vedno enako ohlajeno cev...vedno prvi naboj

  6. #106

    Privzeto

    Citat Fuchs je objavil: Pokaži objave
    2 stel 10 cm višje,
    Mene je presenetil 15 cm višje. Nisem pa to puško preizkusil z kako drugo kroglo.
    Bom jutri probal z 7x65R.

  7. #107

    Privzeto

    Sedajle sem šele pogledal 7mm krogle - težje
    Teža je 145 grain ali 9g. So kar občutno daljše (36,7mm). Ni samo 0,3g razlike kot sem zadnjič napisal. Vidim, da me je proizv. napačno informiral in nisem preverjal.

  8. #108

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Pravkar sem preizkusil z Suhl drilingom. Najprej sem vijake privil in zalepil, ker so se po vsakem strelu odvili in je lastnik delal to kar med lovom.
    Prvi strel točen. Drugi 15cm više. Po ohladitvi sem ponovil. Popolnoma enako.
    To ni problem krogle. Tudi moj Suhlov drilling 7x57R, če ustreliš eno kroglo za drugo, nese drugo kroglo skoraj 15 cm višje. Pa je cev še dobra. Preiskusil od 8g do 11g krogle, hitre počasne, ampak vedno enako. Če počakam 5 min pa so zadetki skoraj v eni luknji. Po mojem nestrokovnem mnenju je problem v tem, da Šibrene cevi "potegnejo" toploto vase in se zgornji del krogelne cevi prej ohladi in s tem se cev ukrivi navzgor.

  9. #109
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Fantje. Raztezanje materiala zaradi toplote.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  10. #110

    Privzeto

    sedaj sem uplenil še dva mladiča z losovo kroglo kateri sem dodal 2gr smodnika več in to na 44gr. Krogla dela fantastično oba padla v ognju poškodbe normalne in bilo je vidno da se je prednji del razletel. Super krogla za takšen denar!

Stran 11 od 61 PrvaPrva ... 78910111213141521 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •