Stran 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 25 od 25

Tema: Polivanje gnojnice

  1. #21

    Privzeto

    cak.
    Na levi strani,slabih 10 korakov od reke in v ozadju slike se vidi drevje,ki raste ob reki,torej se bo ta gnojnica stekala direkt v vodo ob odjugi.
    Sliko sem pa objavil zato,ker se je dela lotil pred dovoljenim datumom za ta opravila,da ne omenjam snežne odeje,ki naknadno omejuje polivanje in teh datumov se niso spomnili meščani niti vaščani.

  2. #22

    Privzeto

    Cak. A ti res verjameš v vse to? Jaz tastu že nekaj let dajem račune od dizla, da jih prilaga ob uveljavljanju za subvencije, pa vsi drugi to počno, pa ni inšpektorjev od nikoder. Ne ti men inšpektorje, Oni sedijo v foteljih in vlečejo plače. Če bi JakaJež poklical inšpektorja in podal prijavo bi najprej njega obravnavali podolgem in počez, zgodilo se nebi pa nič. Verjemi.

  3. #23
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat cak je objavil: Pokaži objave
    Da ne bomo prazne slame mlatili. Vse površine se slikajo iz zraka. Če zaznajo zaraščanje je takoj kontrola in izmerijo površino z GPS napravo do 0,5m natančno. Sem vrt za 1m povečal in je bila takoj kontrola, pa so odšteli od travnika.
    A bejž no bejž. O teh zadevah sem zelo dobro seznanjen, ker se poklicno srečujem s tem praktično vsak dan. Nekatere zadeve na njivah merijo zelo picajzlasto, vsak grm izločijo ven, kar je obupna škoda za naravo. Ker kmet takoj, ko mi grm izločijo iz površine za zubvencijo, leti ta grm posekat. In tako padajo omejki in drevesa v kmetijski krajini.
    Druga pesem so pašniki (vanje je vključeno tudi grmovje), sploh po hribih. Do tja se kontrola malo težje pripelje, pa imaš pod subvencijami marsikaj. Tudi površine, kjer bi se še gams ubil....

    Potem pa je še nekaj. Marsikdo za dobro kmetijsko zemljišče vleče subvencijo, pa ga ne izkorišča optimalno, ker mu ni treba (važno da je subvencija). Recimo dober nižinski travnik na ravnini pokosi enkrat na leto, toliko, da je obdelan. Pa bi lahko imel 4 košnje + pašo jeseni... Gledam take mojstre kar v domači vasi.
    Last edited by mugo; 18. February 2013 at 09:15.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  4. #24

    Privzeto

    Če nekdo nepristransko spremlja tole debato bo ugotovil,da je polivanje gnojnice bolj postranska zadeva. Najbolj objektivno je to napisal Rikec.
    Največji problem je žlehtnoba. Tako z strani kakšnega kmeta, ko neprijetno diši, kakor tistih prijavljiteljev, ki mislijo, da bo konec sveta če ne bodo ukrepali.
    Mugo pri tebi se pa vidi, da te moti vse kar ni tvoje. Predvsem zadnji prispevek, v katerem naenkrat ni gnojnice ampak subvencije. Prav nobena stvar ni prav.
    Saj res. Ti si vendar gorenjc. Ali si se vprašal, da so subvencije za pašnike tako malenkostne, da bi stroški kontrole presegli večletno izplačilo.

  5. #25
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat cak je objavil: Pokaži objave
    Č
    Mugo pri tebi se pa vidi, da te moti vse kar ni tvoje. Predvsem zadnji prispevek, v katerem naenkrat ni gnojnice ampak subvencije. Prav nobena stvar ni prav.
    Saj res. Ti si vendar gorenjc. Ali si se vprašal, da so subvencije za pašnike tako malenkostne, da bi stroški kontrole presegli večletno izplačilo.
    Sem napisal, marsikaj, pa sem pobrisal... Nisi vreden...
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

Stran 3 od 3 PrvaPrva 123

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •