Stran 7 od 7 PrvaPrva ... 34567
Rezultati 61 do 65 od 65

Tema: Remington 7600 vs. Browning BLR

  1. #61
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Jurklošter
    Prispevki
    47

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    .
    Vkolikor ne bo odmaknil glave mu bo tulčec priletel v glavo.
    No da ne bo pomote tulce ne meče v glavo, pa brez filozofiranja velik,prvo probajte pa pol pametujte!!!!
    Sem imel BLR-ja pa še levičar sm tko da

  2. #62

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Za lovske krogle mora biti posebej nabojnik in ne tubularni kot je to pri klasičnih lever-action risanicah (zaradi poškodb konic lovskih krogel)...

    Oče se zanima za lever-action risanico Henry v kalibru 45-70. Z njo bi streljal tam do max. 70m (pogoni, stojišča). Ali so zaradi tubularnega sistema poškodbe konic krogel(posledično natančnost) za to razdaljo zanemarljive?

  3. #63

    Privzeto

    Te krogle nimajo mehke svinčene konice ampak plastično. Ali pa so tope. Zato ne skrbi za deformacije.
    Nekatere vzvodne puške pa imajo klasični škatlasti nabojnik.

  4. #64
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Tovarniško strelivo 45-70 ima že itak take krogle, ki so primerne za tubularni nabojnik, t.j. da konice niso občutljive na tresljaje. Še bolj usodno kot izguba natančnosti zaradi zadevanja konice krogle ob netilko sprednjega naboja pa bi bil vžig te netilke.
    Nekateri proizvajalci tudi izdelujejo krogle namenjene predvsem za tubularne nabojnike, torej z ustrezno konico.
    npr: http://www.hornady.com/store/FTX
    Last edited by Robert91922; 28. December 2014 at 19:07.

  5. #65

    Privzeto

    Odlično. Sem bral o tem na ameriških forumih pa sem rekel, da raje vprašam še tukaj. Hvala obema za odgovor.

Stran 7 od 7 PrvaPrva ... 34567

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •