Stran 4 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 65

Tema: Remington 7600 vs. Browning BLR

  1. #31

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Velika večina še vedno dvomi v sposobnosti 308 na večji divjadi (jelen, merjasec, medved) in prestrela le-teh za boljšo krvno sled...
    Če tako misliš ti pa ne moremo pomagati. Mogoče čez par let, ko boš bolj izkušen.
    Npr. Skenar 10g v 308 max 901m/s, v 3006 pa 902m/s.
    Huda razlika, kajne?

  2. #32
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Ma mislim, da je prednost 30-06 le pri odstrelu medveda, ki ga tudi sam jagam. Zato sem tudi sam "fan" 30-06. Razlike se pojavijo pri težjih kroglah. Vsaj tako pravi Norma:
    "The case capacity is not suited to bullets much heavier than 180 grains, however, and accordingly some hunters finds it too light for the largest species like the big bears."
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  3. #33

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    Ma mislim, da je prednost 30-06 le pri odstrelu medveda, ki ga tudi sam jagam.
    Se strinjam.
    Ampak koliko povprečnih lovcev pri nas pa je uplenilo medveda preko 200kg.

  4. #34

    Privzeto

    Res je 30-06 z težjimi kroglami močnejši in zato za težjo divjad primernejši.
    Ampak jaz še vedno prisegam na 308. Preciznejši in do 200m podira jelenjad, prašiče kot za šalo.

  5. #35
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Se strinjam.
    Ampak koliko povprečnih lovcev pri nas pa je uplenilo medveda preko 200kg.
    Koliko povprečnih lovcev pa redno upleni sploh kakšno žival preko 100kg? Mislm da je % precej nizek.
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  6. #36
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Eh če streljajo v Skandinaviji lose s 6,5x55 ni hudič da ne pade medved s .308

  7. #37
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Medota do 150 kg je s 308 in Remington 700 puško odstrelil tudi moj prijatelj...

    V 308 ne dvomim (bi ga imel tudi sam), 30.06 ima pa vseeno več rezerve pri težjih kroglah in strelih na večjo divjad...
    Remington 7600, ki jo ponuja Varnost, se prodaja, žal, samo v 30.06...

  8. #38

    Privzeto

    Sem pa pričakoval, da boste moje mnenje razztrgali. Pa vidim, da znate nekateri kar logično razmišljati.
    Saj ni namen da bi forsiral nek kaliber. Vsak zase ve, kaj mu paše. Je pa res bolje dobro zadeti kot uporabljati pretirano močne razbijaške kalibre.
    Spomnim se italijanskih gostov, ki niso bili ravno sniperji. Ampak so večinoma imeli magnum kalibre in najbolj razbijaške krogle namesto kakšne monolitne.

  9. #39

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Remington 7600, ki jo ponuja Varnost, se prodaja, žal, samo v 30.06...
    Meni ta puška nekako ne izgleda lovska. Za to ceno pa že dobiš kaj bolj ustreznega. Povprašaj za Ruger American z levim zaklepom.
    Angleži so jo uvrstili na 3 mesto lovskih pušk (ne vem kako, prvi mesti sta zasedli 22). Cena pa nekaj čez 500€ pri isti firmi.

  10. #40
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Ruger American ne delajo v levi izvedbi...
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

Stran 4 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •