Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 30

Tema: Klatežka psa raztrgala Kozo

  1. #11

    Privzeto

    Citat pranger je objavil: Pokaži objave
    pa še za klatežke pse bi vedeli, kdo je zadnji lastnik, da bi plačal stroške "bivanja" psa v zavetišču.
    Bolj enostavno je napisati zakon, da se stroške zavetišč prenese v vsakoletno ceno, ki jo plačamo ob cepljenju. (cena cepiva je zelo nizka).
    Veterinar lahko tudi kadarkoli opravi pregled živine na kmetiji. Zanimajo jih predvsem markice v ušesih. Prav lahko bi imel pri sebi tudi čitalec čipov in odčital še pse.
    Ograje, včasih kar iz bodeče žice so pa hud problem. Vsaj preko zime bi se morale odstraniti.

  2. #12
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat andrej50 je objavil: Pokaži objave
    Seveda, o nezakonito postavljenih ograjah in v njih ujetih in v mukah umirajočih, jelenih ,košutah, srnjadi, gamsih, ježih,lisicah, zajcih, jazbecih, .... pa nič.

    Seveda se strinjam.
    Nadzor je potreben povsod, ne samo pri lovcih!
    Slow justice is no justice

  3. #13
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Bolj enostavno je napisati zakon, da se stroške zavetišč prenese v vsakoletno ceno, ki jo plačamo ob cepljenju. (cena cepiva je zelo nizka).
    Veterinar lahko tudi kadarkoli opravi pregled živine na kmetiji. Zanimajo jih predvsem markice v ušesih. Prav lahko bi imel pri sebi tudi čitalec čipov in odčital še pse.
    Ograje, včasih kar iz bodeče žice so pa hud problem. Vsaj preko zime bi se morale odstraniti.
    Verjamem Alojz, da bi stvari, ki jih omenjaš "špilale" pri poštenih in doslednih...
    Tudi veterinarji se borijo za svoj kruh in ne iščejo radi zamer.
    Slow justice is no justice

  4. #14

    Privzeto

    Seveda, o nezakonito postavljenih ograjah in v njih ujetih in v mukah umirajočih, jelenih ,košutah, srnjadi, gamsih, ježih,lisicah, zajcih, jazbecih, .... pa nič.
    Se strinjam tudi glede ograj, samo to da je bila tam mogoče nedovoljena ograja ne zmanjšuje krivde lastnikov psov.
    Last edited by Dule; 9. February 2013 at 15:18.

  5. #15

    Privzeto

    Citat andrej50 je objavil: Pokaži objave
    Kaj pa če sta se psa lotila že ujete mrtve koze ? Veliko divjadi konča v nezakonito postavljenih ograjah in električnih trakovih na pašnikih. Po mojem mnenju, zdravega gamsa v normalnih okoliščinah psi ne morejo ujeti, pa tudi te koze ne, če se ne bi prej ujela v ograjo. Bolj smiselno bi bilo, da poiščete lastnika nezakonito postavljene ograje, kot pa da se obremenjujete z iskanjem lastnikov psov, ki so si privoščili ponujeno (že ujeto) malico. Na fotki tudi ni opaziti sledi krvi, kar pomeni, da je bila koza že dalj časa mrtva.
    Razumem na kaj namiguješ, vendar z zagotovostjo lahko povem, da sta omenjena psa, dalj časa preganjala trop gamsov in iz njega nekako izločila brejo kozo (razumljivo). Vsebi je imela cca 15 cm velik zarodek, M spol.
    Res je da iz teh slik ni vidna sled krvi oz. zgleda kot da sta dokaj čista, vendar nista.
    Skratka: DVOMOV NI !!!
    Glede (ne)zakonitosti postavljene ograje nemorem komentirati, se pa strinjam, da jih mnogo stoji nezakonito.
    Lovski zdravo!
    Ni pomembno samo dobro streljati, ampak biti tudi čim manjša tarča!

  6. #16

    Privzeto

    Če je tisti bel pes ujel in trgal kozo, bi moral biti krvav, kar pa po sliki izgleda ni.
    Je pa sigurno vsaj neodgovorno spuščat pse, še posebej pa v tem snegu ko se divjad težko premika in potrebuje mir..

  7. #17

    Privzeto

    Vidim, da me je doletela čast, da je moj post zbrisan Vem, da sem napisal direktno in brez zadržkov. Ne vem kako je po drugih LD-jih a v naši LD se s potepuškimi psi ubadamo že kar nekaj let. Združijo se celo v trop od 5-6 psov in potem gonijo. Prerekati in dopovedovati lastnikom psov je res zadnja zadeva, ki se jo še grem. Sam imam kamere, ki jih postavljam po lovišču. Na njih sem "ujel" že kar nekaj potepuških psov, ki so od svojega "domovanja" bili kar 3 km zračne linije. Ko sem sliko sprintal in jo pokazal lastniku kje je bil njegov pes poslikan, mi je gladko lepo nazaj odgovoril, da to ni njegov pes in naj mu to dokažem. Seveda, bil sem toliko prijazen in sem mu dokazal, pa ne me zdej spraševati kako. V naši LD vsako leto poberemo (veliko jih tudi ne najdemo) veliko zamorjenih kosov srnjadi (cca. 10 % ali več!). Zdaj pa sami razmišljajte ali se je vredno vsako leto non stop iz meseca v mesec samo prerekati in pregovarjati z skoraj enimi in istimi lastniki psov? Nekaj let je še šlo, potem človek obupa, enostavno ne gre več. Eni prav uživajo, ko zvečer spuščajo svoje pse z raznih verig, itd...
    Še nekaj... od potepuških psov sem doživel že marsikaj! Od na živo žrtja breje srne do neposrednega napada name in celo me je enkrat eden ugriznil, sredi gozdov, daleč od kakšne vasi. Pridni psički, a ne da? Vsak ima o določeni temi in zadevi svoje mnenje, tudi jaz ga imam, tudi jaz... lep pozdrav

  8. #18

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    Če je tisti bel pes ujel in trgal kozo, bi moral biti krvav, kar pa po sliki izgleda ni.
    Je pa sigurno vsaj neodgovorno spuščat pse, še posebej pa v tem snegu ko se divjad težko premika in potrebuje mir..
    Jazbec, še enkrat: NE DVOMI!!!
    Iz slike žal ni razvidno!!
    V kolikor bom našel bolj primerne slike iz tovarišovega fotoaparata jo objavim, ampak...
    Lahko povem, da nikoli ne podajam absolutnih trditev, če v to res nisem prepričan!
    Bom pa zagotovo objavil kakšen bo "izplen" tega dogodka!!

    Lovski zdravo.
    Ni pomembno samo dobro streljati, ampak biti tudi čim manjša tarča!

  9. #19
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    ...Če ne, je treba določiti klatežke pse in mačke brez nadzora kot DRŽAVNO LASTNINO (Lovec 2/2013, str. 87).

  10. #20
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    Če je tisti bel pes ujel in trgal kozo, bi moral biti krvav, kar pa po sliki izgleda ni.
    Na sliki se povsem dobro vidi, da je pes po gobcu in po vratu krvav.

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •