Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 50

Tema: Privatizacija vode

  1. #1

    Privzeto Privatizacija vode

    Če smo res naravovarstveniki in če nam je za bodočnost nas in naših otrok kjer naj bi voda ostala ena osnovnih človekovih pravic, se bomo pozanimali in podpisali evropsko državljansko peticijo proti privatizaciji vodnih virov: http://www.right2water.eu/
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #2

    Privzeto

    Jaz sem podprl prizadevanja, ker mi ni vseeno. Nobena svetovna država s tem nima dobrih izkušenj, mi pa rinemo naprej. Vse evropske države, ki so podelile koncesije, imajo dražjo in slabšo vodo, naša oblast pa je že februarja lani podprla idejo v EU. Sram naj jih bo.Banda.

  3. #3
    Član od
    Aug 2011
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    212

    Privzeto

    A niso tudi neke konvencije s semeni podpisal?

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Itak so naši vodilni mafijci idejo o privatizaciji pograbili z vsemi štirimi. Kam lepše kot imeti ekskluzivo nad najbolj osnovno človekovo potrebo in koncesijo podeliti svojemu prijatelju, ki bo potem koval obilne dobičke. To je celo še bolj donosno kot orožje.
    Privatizacija vodnih virov je prvi korak v vojno za vodo in če bomo navadni zemljani ostali pasivni se bo to zgodilo kmalu.

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    NeverLand
    Prispevki
    104

    Privzeto Evropska komisija zavrnila očitke o privatizaciji voda

    Da ne bomo kar tako na pamet in po možnosti zavajali

    http://ec.europa.eu/commission_2010-...ervices_en.pdf

  6. #6

    Privzeto

    Lakotnik, mislim, da bi se bilo za našo povprečno staro lovsko populacijo lepo potruditi in malo prevesti in ne le link v tujem jeziku nalepiti. Še sploh, če naj bi kot praviš šlo za zavajanje.
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Dolina vipavska, dolina preljuba
    Prispevki
    167

    Privzeto

    O bože mili!! Ideje da te srat, mi pa pokorno prikimavamo! Če bo kdo z flaškico okoli mojega studenčka ga bom...
    I nikome ništa!

  8. #8
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat Lakotnik je objavil: Pokaži objave
    Da ne bomo kar tako na pamet in po možnosti zavajali

    http://ec.europa.eu/commission_2010-...ervices_en.pdf
    Spoštovani Lakotnik, to ni nič na pamet, če sem prav razumel, so ravno zaradi lakote po vodnih virih, v Evropi v protest zoper take ideje zbrali že več kot milijon podpisov in pridružujem se Sršenovemu protestu proti privatizaciji vodnih virov. Čestitam za pobudo!

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    NeverLand
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Zavaja se predvsem v javnosti in medijih, saj je omenjeno direktivo pograbila ena od političnih strank, ki skoči v zrak samo da sliši besedo privatno/zasebno, ne da bi se prepričala o njeni vsebini.

    Da se razumemo, popolnoma nič nimam proti podpisevanju peticije, to lahko stori vsak, če mu tako paše. Z mojim sporočilom sem želel le obvestiti tukajšnje obiskovalce o uradnem stališču Evropske komisije, da Direktiva o koncesijah ne vodi k divji privatizaciji voda, saj je njihovo upravljanje v pristojnosti oblasti in le ta določa režim upravljanja. Podobno kot pri urejanju lovske zakonodaje.

    LP

  10. #10

    Privzeto

    Kakšno leto nazaj sem gledal dokumentarec nekje iz črne afrike. Opisoval je pleme, ki že stoletja živi na določenem področju. Gre za dokaj sušno področje, a jim je vedno zadoščala voda iz izkopanega vodnjaka.
    Nakar je država uvedla za vodo sistem koncesije in upravljanje z vodnimi viri je prevzela privatna firma. Ta je vodnjak zapečatila in vodo, ki jo pleme potrebuje sedaj meri in jim jo drago zaračunava. Pleme se sedaj hrani samo še z nekimi puščavskimi stročnicami in s težavo naberejo denar da plačajo vodo. Umirajo od podhranjenosti in bolezni.

    To je smer v katero peljejo privatizacije, ki nujno sledijo koncesijskemu načinu upravljanja. Ni je oblasti na tem svetu, ki bi imela pravico ljudem omejevati za življenje potrebne vire kot so voda, zrak in svobodno gibanje.

    Edini dopustni način je zaščita pred zlorabo, kar države lahko uredijo brez pridobitniškega sistema koncesij!
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •