Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 19

Tema: 30R Blaser

  1. #1

    Privzeto 30R Blaser

    Pozdravljeni,

    ker še nisem nikjer zasledil teme o tem kalibru tukaj odpiram novo.

    Pa bom kar začel z vprašanji.

    Kako se kaliber kaj obnese na srnjadi (poškodbe na mesu, podplutbe)? (za prašiče in jelenjad zagotovo odlično)

    Glede na to, da je sedaj zelo popularna tema LOS krogle, kjer sem prebral, da se sicer krogla odpira pri malo večjih hitrostih bi najbrš tole bil kar eden izmed najbolj idealnih kalibrov za to kroglo.

    Ali slučajno kdo uporablja v tem kalibru lapua mega?

    Lp

  2. #2

    Privzeto

    Ali že imaš ta kaliber?
    Za tiste, ki še nimajo. Ta naboj so razvili predvsem zaradi prepovedi zelo široko uporabnega vojaškega naboja 30-06 v nekaterih državah (Francija, Belgija, Italija). Ker delajo tudi že cel kup kombinirk za 30-06 se meni zdi nesmiselno kupiti skoraj enak kaliber z bistveno dražjimi naboji. Sploh pa zato, ker pri nas ni omenjenih omejitev za vojaške naboje.

  3. #3

    Privzeto

    Ne nimam še zato pa sprašujem. Kolikor pa sem primerjal po karakteristikah je kar dosti močnejši od 30-06. Bliže 300wm.

  4. #4

    Privzeto

    Citat brenneke je objavil: Pokaži objave
    Kolikor pa sem primerjal po karakteristikah je kar dosti močnejši od 30-06. Bliže 300wm.
    Ja. Primeren tudi za afriško divjad, katere je toliko pri nas.
    Tule pač debatiramo. Vsak ima svoje želje in potrebe. Jaz vem, da nočem dragega kalibra. Raje poceni in več strelov v papir pa bodo rezultati boljši kot z najmočnejšim nabojem.

  5. #5

    Privzeto

    Če sam polniš ni drag. Dosti večja izbira krogel kot pa pri 9,3 ali 8 ali 7. Še zmeraj pa ga lahko napolniš na minimum. Ima pa nekje okoli 4,5 kJ kar ni nekaj pretirano veliko (beri preveč) za našo evropsko divjad. Gre se mi predvsem zaradi tega ker je krivulja leta izredno ravna. Na našem terenu lahko potemtakem skoraj povsod streljaš brez kompenzacije.

    Lp

  6. #6

    Privzeto

    Jaz še 308 manj polnim. Pa sem z tem nabojčkom čisto zadovoljen.
    Tistih par m/s kolikor ima več (povprečno je 850) pa že ne omogoča strelov na večjo razdaljo. Pri teh je bolj pomembna puška. Ti boš pa kupil verjetno čim lažjo prelamačo. To ne gre skupaj (dolgi streli, močan kaliber in lahka puška).

  7. #7
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Če boš prelamačo jemal bi ti osebno svetoval definitivno naboj z robom in je ta kaliber tudi meni všeč! Za strele na daleč pa hja no je bistveno boljših izbir... Vprašanje pa kako daleč bi ti rad streljal...

  8. #8

    Privzeto

    Imel bi dvocevno risanico. Ravno ta kaliber mi je všeč zaradi ravne krivulje. Jagal bi do 300m na tarčo bi pa probal tud več. Za na pogone bi pa kakšno lapua mega 13g vzel.

  9. #9
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    300m z dvocevno risanico kar pozabi... Enostavno ni namenjena temu... Za pogone je pa lapua 13g mega res mega, sam se ta kaliber ne more kosat z 9,3x74r v pogonu, vsaj kjer je bol gosto...
    Last edited by Tomaž Ražman; 7. November 2013 at 22:48.

  10. #10

    Privzeto

    Zakaj da bi pozabil? Če gre na 100m v 2cm grupo mora iti tudi na 300 v 10cm. Na 300m mi je važno, da le ena cev zadeva točno. Druga naj bo le do 100m točna

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •