Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 14

Tema: O galeriji

  1. #1

    Privzeto O galeriji

    Kot lahko obiskovalci opazijo v samem naslovnem menuju portala, je uporabnikom na razpolago in v ogled lepa fotografska galerija povezana s tematiko lova, divjadi in narave.
    Administratorka te galerije je naša forumska uporabnica Nat, s katero se bo tu sedaj možno občasno tudi kaj pomeniti o sami rabi galerije.

    Galerija je namenjena kvalitetnejšim fotografijam, zato prosimo, da se vanjo ne prispeva zameglenih neostrih fotografij ali fotografij z izpisanimi datumi in podobnih.
    Registracija v galerijo je namenjena zgolj tistim, ki nameravajo vanjo prispevati fotografije. Ostale prosimo, da se ne registrirajo in tako po nepotrebnem ustvarjajo delo administratorki, saj je tudi brez registracije dostop do vseh področij galerije popolnoma odprt za ogled.

    Kaj več, če bo treba, pa bo napisala Nat.
    --------------------------------------------------------
    Vesel sem, ko me ljudje opravljajo za hrbtom. Takrat vem, da sem korak pred njimi.


  2. #2
    Član od
    Mar 2009
    Prispevki
    28

    Privzeto Ocenjevanje fotk v galeriji

    Ocenjevanje od 1-5 daje možnost, da na nek način pohvalite trud fotografa, če se vam zdi njegova fotografija dobra in zanimiva (npr. 4,5). Ni pa ravno vzpodbudno, če podeljujete slabe ocene (npr.1,2), saj se vsak trudi za čimboljši posnetek. Če se vam kakšna fotografija ne zdi ravno najboljša, je vsekakor bolj prijazno, da jo preskočite in pustite neocenjeno.

  3. #3
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Bled
    Prispevki
    100

    Privzeto

    Se strinjam, sploh če je kdo še "frišen" ga lahko nizka ocena fotografije zelo potolče...
    "A predator's heart knows no remorse, it lives for the hunt, a natural force!"

  4. #4
    Član od
    Mar 2009
    Prispevki
    28

    Privzeto

    Očitno se čuti ena anonimna oseba za poklicano, da skoraj vsem fotografijam v galeriji podeli oceno 1 (ena). Sprašujem se, kaj za vraga hodi sploh gledat v galerijo, če ji/mu nobena fotka ni všeč Mogoče je pa to delovanje kakšnega slovenceljna, ki mu gre v nos galerija pa bi rad na ta način odvrnil člane od objavljanja?
    Naša galerija ni tekmovalnega značaja in v kolikor se bo ta trend podeljevanja enk nadaljeval, bomo ocenjevanje pač ukinili in zbrisali zgodovino ocenjevanja.

  5. #5

    Privzeto

    Sem pogledal, pa vidim ocene 4 ali 5.
    Ali je kdo tebe špiknil, ali pa slabe ocene zbrisal.

  6. #6
    Član od
    Mar 2009
    Prispevki
    28

    Privzeto

    ne govorim o poprečju ocen. Spremljam ocenjevanje in vidim, kako nihajo poprečja pri vseh slikah. Je pa res, da potem z dodatnimi ocenami poprečje zraste, tako da to najlažje vidiš, če ima slika samo eno oceno. Sicer je izračun čisto matematičen. Če sliki z eno oceno, ki je 1, daš oceno 5, bo poprečje 3 itd. Nekaj dni nazaj si je nekdo vzel čas in skoraj VSEM fotkam (ne samo mojim) do koledarja podelil oceno 1 ali največ 2. In včeraj popoldan večini na novo dodanih. Koga potem špika?
    Last edited by nat; 13. February 2013 at 18:15.

  7. #7

    Privzeto

    Citat nat je objavil: Pokaži objave
    Očitno se čuti ena anonimna oseba za poklicano, da skoraj vsem fotografijam v galeriji podeli oceno 1 (ena). Sprašujem se, kaj za vraga hodi sploh gledat v galerijo, če ji/mu nobena fotka ni všeč Mogoče je pa to delovanje kakšnega slovenceljna, ki mu gre v nos galerija pa bi rad na ta način odvrnil člane od objavljanja?
    Naša galerija ni tekmovalnega značaja in v kolikor se bo ta trend podeljevanja enk nadaljeval, bomo ocenjevanje pač ukinili in zbrisali zgodovino ocenjevanja.
    Nat, vsa čast za delo in galerijo. Tudi pri strelcih so hoteli imeti ocenjevanje, pa sem bil strogo proti in sedaj vidim(in upam da tudi tisti ki so bili za), da sem imel prav.Ne dajte si vzeti volje. Samo tako naprej.

  8. #8

    Privzeto

    Na portalih Slo foto in E-fotografija moramo biti uporabniki registrirani in prijavljeni. Le tako lahko ocenjujemo fotografije.

  9. #9
    Član od
    Mar 2009
    Prispevki
    28

    Privzeto

    omenjena 2 portala sta naravnana profesionalno na fotografijo. Sama nisem nek strokovnjak za tisto "pravo kvaliteto in postavitev" fotografije (to prepuščam drugim iz skupine), ampak jo dojemam bolj amatersko ali mi je všeč ali pa ne. Registrirani uporabniki večinoma niso pokazali kaj dosti zanimanja za ocenjevanje. Trenutno sproščeno "ocenjevanje" v galeriji pa je mišljeno bolj kot pokazatelj mnenja obiskovalcev in ne ravno kot pokazatelj kvalitete. Zato pač priporočilo, da se slik, ki komu niso všeč, ne bi ocenjevalo z 1 ali 2, ampak pustilo brez ocene.
    Kakšen nasvet strokovnjakov s področja fotografiranja bi bil pa seveda dobrodošel, bodisi v obliki komentarja pod sliko ali pa celo kot članek na portalu Fotografi.

  10. #10

    Privzeto

    Če nočete, da bi se fotografije ocenjevalo, potem pač ukinite to možnost. Jamrat, če pa je nekdo žleht ali pa mu fotografija ni všeč, pa nima smisla.

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •